REALIZACJA ZADAŃ INWEST. GM. KŁODAWA:1)Przebudowa i remont budynku Ratusza Miejskiego,2)Budowa ul.Polnej w m.Kłodawa,3)Przebudowa drogi w m.Bierzwienna Dł.Kol.-Kłodawa,4)Przebudowa drogi w m.Łążek
GMINA KŁODAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00082005
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00082005/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-14 13:14
- Lokalizacja
- Kłodawa, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2439f11a-9209-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 6662002490
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00082005 z dnia 2021-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REALIZACJA ZADAŃ INWEST. GM. KŁODAWA:1)Przebudowa i remont budynku Ratusza Miejskiego,2)Budowa ul.Polnej w m.Kłodawa,3)Przebudowa drogi w m.Bierzwienna Dł.Kol.-Kłodawa,4)Przebudowa drogi w m.Łążek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁODAWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019214
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: DĄBSKA 17
1.5.2.) Miejscowość: Kłodawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-650
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 632730622
1.5.8.) Numer faksu: 632730688
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@klodawa.wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.klodawa.wlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/klodawa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
REALIZACJA ZADAŃ INWEST. GM. KŁODAWA:1)Przebudowa i remont budynku Ratusza Miejskiego,2)Budowa ul.Polnej w m.Kłodawa,3)Przebudowa drogi w m.Bierzwienna Dł.Kol.-Kłodawa,4)Przebudowa drogi w m.Łążek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2439f11a-9209-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00082005
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001007/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa ulicy Polnej w m. Kłodawa
1.1.2 Przebudowa budynku Ratusza Miejskiego
1.1.3 Przebudowa drogi w m. Bierzwienna Długa Kolonia - Kłodawa
1.1.4 Przebudowa drogi w miejscowości Łążek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026148/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4226111,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa i remont budynku Ratusza Miejskiego - przebudowa budynku i dostosowanie do funkcji użyteczności publicznej oraz podwyższenie standardu technicznego budynku, dla którego zakres robót obejmuje m.in.:1) wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych,
2) wykonanie nowej posadzki wraz z warstwami podbudowy,
3) wykonanie nowej aranżacji pomieszczeń,
4) wykonanie nowych otworów drzwiowych i poszerzenie istniejących,
5) osadzenie nowych nadproży,
6) wykonanie nowego pokrycia dachu,
7) wykonanie docieplenia stropu poddasza wraz pomostami roboczymi,
8) wykonanie nowych tynków wapiennych wewnętrznych ścian i sufitów wraz z malowaniem – wykończeniem wnętrz,
9) wykonanie posadzek,
10) wykonanie nowych sanitariatów,
11) renowacja elewacji i odtworzenie detali architektonicznych,
12) wykonanie nowych tynków wapiennych zewnętrznych wraz z kolorystyką,
13) wymiana obróbek blacharskich i parapetów zewnętrznych blacharskich na elementy z blachy tytanowo - cynkowej,
14) wymiana rynien i rur spustowych na elementy z blachy tytanowo - cynkowej,
15) wymiana stolarki okiennej wraz z parapetami wewnętrznymi,
16) wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej,
17) wykonanie i przebudowa schodów zewnętrznych i wewnętrznych,
18) wykonanie kotłowni,
19) wykonanie nowej instalacji c.o. wraz z wymianą grzejników,
20) wykonanie instalacji wod. - kan. wraz z wymianą i montażem armatury,
21) wykonanie klimatyzacji w pokojach,
22) wymiana instalacji elektrycznej, lamp i osprzętu,
23) wykonanie instalacji niskoprądowej,
24) wykonanie instalacji odgromowej,
25) wykonanie windy zewnętrznej.
Budynek Ratusza jest wpisany do Rejestru zabytków, w związku z czym podlegać będzie nadzorowi konserwatorskiemu w trakcie prowadzonych robót oraz odbiorowi konserwatorskiemu po zakończeniu robót.
Szczegółowy zakres prac znajduje się w załączonej do SWZ Dokumentacji projektowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 1264233,64 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa ulicy Polnej w m. Kłodawa - na odcinku o długości 728,10 mb wraz z budową oświetlenia drogowego, dla którego zakres robót obejmuje m.in.:1) wykonanie robót ziemnych,
2) wykonanie koryta pod nawierzchnie jezdni i chodników,
3) wykonanie podbudowy tłuczniowej pod nawierzchnię jezdni,
4) wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej,
5) wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej,
6) wykonanie nawierzchni wjazdów z kostki betonowej,
7) ułożenie krawężników na ławach betonowych z oporem,
8) ułożenie ścieków przykrawężnikowych,
9) ułożenie obrzeży chodnikowych,
10) ułożenie nawierzchni zjazdów indywidualnych,
11) wykonanie odwodnienia liniowego,
12) budowę wpustów ulicznych do istniejących studni rewizyjnych,
13) uzupełnienie humusem terenów przeznaczonych do obsiania trawą,
14) regulację elementów infrastruktury technicznej: włazy, pokrywy, zasuwy,
15) ustawienie słupków i montaż tablic oznakowania pionowego,
16) wykonanie oznakowania poziomego,
17) wykonanie oświetlenia drogowego.
Szczegółowy zakres prac znajduje się w załączonej do SWZ Dokumentacji projektowej (w dokumentacji tej występuje błąd w nazwie zadania – winno być „budowa” zamiast „przebudowa”).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 1622491,53 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi w miejscowości Bierzwienna Długa Kolonia - Kłodawa - na odcinku o długości 842 mb, dla którego zakres robót obejmuje m.in.:1) rozwiązania sytuacyjne i wysokościowe,
2) usunięcie drzew,
3) odmulenie rowów,
4) wykonanie studni chłonnych,
5) wykonanie przepustu pod koroną drogi,
6) remonty istniejących przepustów oraz wykonanie nowych pod zjazdami,
7) wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem istniejącego podłoża gruntowego,
8) stabilizacja gruntobetonem - jezdnia i zjazdy,
9) wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kamiennej – jezdnia i zjazdy,
10) ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego – jezdnia i zjazdy,
11) wykonanie poboczy kamiennych,
12) roboty wykończeniowe,
13) oznakowanie pionowe i poziome.
Szczegółowy zakres prac znajduje się w załączonej do SWZ Dokumentacji projektowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 783185,46 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi w miejscowości Łążek - na odcinku o długości 867 mb, dla którego zakres robót obejmuje m.in.:1) rozwiązania sytuacyjne i wysokościowe,
2) usunięcie drzew i krzewów,
3) usunięcie humusu,
4) wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem istniejącego podłoża gruntowego,
5) stabilizacja gruntobetonem – jezdnia i zjazdy,
6) wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kamiennej – jezdnia i zjazdy,
7) ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego – jezdnia i zjazdy,
8) wykonanie poboczy kamiennych,
9) roboty wykończeniowe,
10) oznakowanie pionowe.
Szczegółowy zakres prac znajduje się w załączonej do SWZ Dokumentacji projektowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 556201,17 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, iż kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 1.000.000,00 zł. W związku z tym, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie w/w zamówienia, unieważnia się tę część postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1474770,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1474770,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1474770,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne TRAKT Bobrzak, Tecław Sp. j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 610328725
7.3.3) Ulica: Woźniaków 110
7.3.4) Miejscowość: Kutno
7.3.5) Kod pocztowy: 99-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1474770,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694791,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 904995,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 694791,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 310180924
7.3.3) Ulica: Toruńska 200
7.3.4) Miejscowość: Koło
7.3.5) Kod pocztowy: 62-600
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 694791,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 492133,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 638287,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 492133,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 310180924
7.3.3) Ulica: Toruńska 200
7.3.4) Miejscowość: Koło
7.3.5) Kod pocztowy: 62-600
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 492133,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2021-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |