Likwidacja barier architektonicznych w zakresie robót brukarskich- zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy 164/20 z dnia 14.07.2020

DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00083650
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00083650/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-15 13:52
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-250a2ff4-992b-11eb-90e5-2aec432e2be5
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Usługi Brukarskie, Roboty Ogólnobudowlane Waldemar BronowskiWarszawa, PL · lot 0
83 268,54 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00083650 z dnia 2021-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych w zakresie robót brukarskich- zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy 164/20 z dnia 14.07.2020

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525966300179

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Krakowska 257

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-133

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wlochy.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ud-wlochy.waw.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier architektonicznych w zakresie robót brukarskich- zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy 164/20 z dnia 14.07.2020

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-250a2ff4-992b-11eb-90e5-2aec432e2be5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00083650

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001123/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Likwidacja barier architektonicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00031102/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. Zgodnie z art. 305 pkt. 1 ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZWR 5/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 69000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot i zakres robót budowlanych
( nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót )

2) Przedmiotem umowy są roboty związane z obniżeniem krawężników na przejściach dla pieszych stosując materiały zgodnie z wytycznymi zawartymi w Zarządzeniu nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie Miasta Stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji.

2. Opis przedmiotu zamówienia publicznego

1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
- koryta wykonywane mechanicznie;
- wywóz ziemi;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie nawierzchni z tłucznia;
- warstwa podbudowy z kruszyw łamanych;
- warstwy pospółki;
- naprawy (przestawienia) krawężników betonowych;
- naprawy (przestawienia) betonowych obrzeży chodnikowych;
- remontu cząstkowego nawierzchni z betonowej kostki brukowej;
- remontu cząstkowego chodnika z płyt betonowych chodnikowych;
- remontu cząstkowego ścieku ulicznego z kostki brukowej;
- regulacja pionowa studzienek;
- zabezpieczenie miejsca awarii;

Zamawiający zastrzega sobie prawo do korekt ilości robót i materiałów (wynikających z bieżących potrzeb powstałych w trakcie realizacji umowy, a nie znanych w chwili jej zawarcia) w stosunku do ilości podanych w „kosztorysie ofertowym” wskazanym w ust. 2 pkt. 1, które to korekty nie będą stanowiły zmian warunków umowy. Wynagrodzenie Wykonawcy nie może być wyższe niż kwota brutto określona w § 7 ust. 3 umowy.
Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 80% ilości robót wyszczególnionych w poszczególnych pozycjach
3.Wymagania związane z zatrudnieniem na umowę o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia zawarte są w § 10 projektu umowy:

1. Zamawiający żąda, aby Wykonawca lub podwykonawca w całym okresie realizacji robót budowlanych, zatrudniał na podstawie umowy o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j Dz. U. z 2020 r. poz. 1320, z późn. zm.) osobę/osoby wykonującą/-e wskazane przez Zamawiającego czynności tj wykonanie robót brukarskich w zakresie realizacji zamówienia.
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCHOSOBOWYCH NA
PODSTAWIE PRZEPISU PRAWA zawarta jest w informacjach niezbędnych do przeprowadzenia
postępowania.
W związku z ograniczeniem ilości znaków - przesłanki faktyczne zastosowania
trybu zamówienia z wolnej ręki: Przesłanki faktyczne:
W roku 2020 roku zostało przeprowadzone zamówienie podstawowe w trybie przetargu nieograniczonego (PNS 16/2020) na: Likwidacja barier architektonicznych w zakresie robót brukarskich.
Zamawiający zastrzegł w sekcji II w pkt II.7)) ogłoszenia o zamówieniu i w cz. I pkt. 6 SIWZ, że przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp Zgodnie z tym zastrzeżeniem zamówienie może dotyczyć robót budowlanych polegających na powtórzeniu podobnych robót ujętych w zamówieniu podstawowy - o wartości netto 69 000,00 zł. W ww. ogłoszeniu o zamówieniu i w SIWZ wskazano, że zamówienia te udzielane będą na warunkach ustalonych w trakcie negocjacji zamawiającego z wykonawcą.
Postępowanie, którego dotyczy wniosek o wszczęcie postępowania w trybie z zamówienia wolnej ręki na: Likwidacja barier architektonicznych w zakresie robót brukarskich zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp z Wykonawcą umowy podstawowej nr 164/20 z dnia 14.07.2020 r. polega na powtórzeniu podobnych usług. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w dniu 14.07.2020 r. (tj. przed upływem 3 lat) wykonawcy Usługi Brukarskie Roboty Ogólnobudowlane Bronowski Waldemar ul. Zgrupowania Żmija 25 lok. 6, 01-875 Warszawa .
Jak wynika z zawiadomienia o zamiarze udzielenia zamówienia publicznego, ogłoszenia o zamówieniu, SIWZ oraz protokołu postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego, zamawiający przy udzielaniu zamówienia podstawowego, do ustalenia jego wartości zastosował całkowitą wartość uwzględniającą również zamówienia, art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp
Z dokumentów tych wynika, że jako całkowitą wartość zamówienia wskazano kwotę 214 528,45 zł w tym wartość zamówienia podstawowego 145 528,45 zł netto, a wartość zamówień na roboty budowlane podobne w wysokości 69 000,00 zł netto.
Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia na roboty budowlane podobne wynosi 69 000,00 zł netto, a więc mieści się w wartości przewidzianej na etapie postępowania o udzielenie zamówienia podstawowego. Zamówienie na roboty budowlane podobne polegać będzie na wykonaniu robót ujętych w zamówieniu podstawowym.
Jest to pierwsze zamówienie na roboty budowlane powtarzane od udzielenia zamówienia podstawowego.
Niniejsze zamówienie spełnia wszystkie przesłanki umożliwiające udzielenie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp zamówienie udzielane jest w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego;
1) zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych ujętych w zamówieniu podstawowym;
2) zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego;
3) zamówienie jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego;
4) całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego;
5) w opisie zamówienia podstawowego, stosownie do art. 214 ust. 2 ustawy Pzp wskazano zakres robót budowlanych (robót budowlanych polegające na powtórzeniu podobnych robót ujętych w zamówieniu podstawowym) oraz warunki na jakich zostaną one udzielone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83268,54 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 83268,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 83268,54 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Brukarskie, Roboty Ogólnobudowlane Waldemar Bronowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8550000213

7.3.3) Ulica: Zgrupowania Żmij 25 lok. 6

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-875

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 83268,54 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane