Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ul. Kopernika – etap III

Gmina Pieszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00082026
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00082026/02
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-14 13:19
Lokalizacja
Pieszyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e1ffc54c-a977-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8821006077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąŚwidnica, PL · lot 0
1 711 857,26 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00082026 z dnia 2021-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ul. Kopernika – etap III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pieszyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717846

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusz Kościuszki 2

1.5.2.) Miejscowość: Pieszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 8365488

1.5.8.) Numer faksu: 748367230

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mwawrzynek@pieszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pieszyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pieszyce.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ul. Kopernika – etap III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1ffc54c-a977-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00082026

2.6.) Wersja ogłoszenia: 02

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000909/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 „Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ul. Kopernika – etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00044179/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WGPRiIT.271.0011.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1460982,05 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlanej pn.: „Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ul. Kopernika w Pieszycach – etap III”
Przedmiot zamówienia swym zakresem obejmować będzie m.in.:
1) przebudowę i rozbudowę nawierzchni jezdni,
2) przebudowę nawierzchni skrzyżowań,
3) przebudowę istniejących zjazdów,
4) przebudowę i budowę chodników,
5) przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej
Szczegółowy zakres robót określa projekt budowlano-wykonawczy (załącznik nr 8 do SWZ). Załączony przedmiar robót (załącznik nr 7 do SWZ) ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że w ramach niniejszego zamówienia przewidziane jest rozliczenie ryczałtowe w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze pozycji robót niezbędnych do zrealizowania zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. W przypadku stwierdzenia przez Wykonawcę wystąpienia rozbieżności pomiędzy przedmiarem a zakresem prac niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z projektem i STWiOR Wykonawca powinien zwrócić się do Zamawiającego w celu ich wyjaśnienia.
W przypadku odkrycia niezinwentaryzowanego uzbrojenia w postaci kanalizacji deszczowej należy jego ominięcie lub włączenie uzgodnić z inwestorem i wykonać w ramach zadania.
2. Ponadto zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
- organizację zaplecza budowy
- uporządkowanie terenu budowy i terenu przyległego po zakończeniu robót
- koszty wywozu i składowania gruzu na wysypisku
- pomiary geodezyjne, w tym powykonawczy
- działanie Wykonawcy w imieniu Zamawiającego, na podstawie stosownego jego pełnomocnictwa, we wszystkich czynnościach technicznych i formalnych związanych z realizacją zamówienia
- odtworzenie punktów osnowy geodezyjnej (w razie konieczności)
- wykonanie tymczasowej i docelowej organizacji ruchu

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1711857,26 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2588993,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1711857,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Świdnickie Przedsiebiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842299357

7.3.3) Ulica: ul. Częstochowska 12

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1711857,26 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-06-30
2021-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane