Przebudowa drogi powiatowej nr 3467F w ciągu ul. Przemysłowej w Nowej Soli w zakresie budowy lewoskrętu i zatoki autobusowej

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00082243
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00082243/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-14 14:29
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d3d1b09-b310-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
9251794858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00082243 z dnia 2021-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 3467F w ciągu ul. Przemysłowej w Nowej Soli
w zakresie budowy lewoskrętu i zatoki autobusowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971218187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 100 B

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68-4585330

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@pzd-nowasol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd-nowasol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.pzd-nowasol.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 3467F w ciągu ul. Przemysłowej w Nowej Soli
w zakresie budowy lewoskrętu i zatoki autobusowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d3d1b09-b310-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00082243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001177/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi powiatowej nr 3467F w ciągu ul. Przenmyłowej w Nowej Soli w zakresie budowy lewoskrętu i zatoki autobusowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00052694/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3411.03.2021.PZD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 440000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi powiatowej nr 3467F w ciągu ul. Przemysłowej w Nowej Soli zakresie budowy lewoskrętu i zatoki autobudowej. Zadanie jest realizowane oraz finansowane w ramach środków z budżetu Gminy Nowa Sól – Miasto.

Zakres inwestycji obejmuje:
- Rozebranie nawierzchni z tłucznia kamiennego gr. 20 cm (średnio);
- Rozebranie nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm - kostka do wykorzystania;
- Rozebranie nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm;
- Rozebranie krawężników betonowych 20x30 cm wraz z rozbiórką ławy betonowej;
- Rozebranie obrzeży betonowych 8x30 cm wraz z rozbiórką ławy betonowej;
- Odwiezienie gruzu z rozbiórki na składowisko Wykonawcy z załadowaniem, wyładowaniem i utylizacją odpadów;
- Demontaż słupków znaków i tarcz znaków drogowych;
- Regulacja wysokościowa włazów studni betonem C16/20;
Uwaga!
Materiał z wykopu nadaje się do ponownego wbudowania w nasyp. Ze względu na specyfikę robót przyjęto, że roboty ziemne będą wykonane sposobem ręcznym i mechanicznym w proporcji 20/80%.- wykopy mechaniczne (koparką) w gruncie kat. III na odkład;
- Wykop mechaniczny w gruncie kat. III z transportem na składowisko Wykonawcy (grunt z wykopu na odkład) wraz z utylizacją;
- Ręczne wykonanie wykopu w gruncie kat. III z załadunkiem urobku i transportem na odkład Wykonawcy (grunt z wykopu na odkład); wraz z utylizacją
- Ręczne formowanie nasypu z zagęszczeniem w gruncie kat. II - grunt z wykopu;
- Ręczne plantowanie skarp i poboczy w gruncie kat. II;
- Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, grunt kat. II;
- Oczyszczenie i skroplenie warstw niebitumicznych i bitumicznych;
- Wykonanie podbudowy z mieszanki związanej cementem C3/4 gr. warstwy 15 cm;
- Wykonanie podbudowy z betonu cementowego C16/20 gr. 22cm;
- Wykonanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C 90/3 gr. 10 cm;
- Wykonanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C 90/3 gr. 20cm układanej w dwóch warstwach;
- Wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego AC22P gr. 6 cm;
- Wykonanie nawierzchni z kostki granitowej 9/11 cm na podsypce cementowo – piaskowej 1:4 grubości 3 cm;
- Wykonanie warstwy wiążącej gr. 4 cm z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0/16 mm (AC 16W);
- Wykonanie warstwy ścieralnej gr. 4 cm z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0/11 mm (AC 11S);
- Frezowanie istniejącej nawierzchni gr. 6 cm (średnio) z odwiezieniem destruktu na hałdę na składowisko Inwestora do 10 km;
- Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej 1:4 gr. 3 cm;
- Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej 1:4 gr. 3 cm - kostka z odzysku;
- Ułożenie siatki do zbrojenia nawierzchni asfaltowych o szerokości 1.00m, wytrzymałości min. 100 KN/m i wydłużeniu przy zerwaniu wzdłuż pasma max. 3%.;
- Humusowanie skarp i pobocza w-wą gr. 10 cm z obsianiem trawą (wraz z pozyskaniem humusu);
- Wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowe - linie krawędziowe;
- Ustawienie słupków z rur stal. o średnicy 60 mm;
- Montaż tarcz znaków drogowych;
- Ustawienie bariery U-12a;
- Ułożenie krawężnika betonowego 20x30 cm na podsypce cementowo –piaskowej 1:4 i ławie z betonu C 12/15 z oporem;
- Ułożenie krawężnika betonowego 20x30 cm na podsypce cementowo –piaskowej 1:4 i ławie z betonu C 12/15 z oporem (R

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: Zostały złożone 3 oferty, z których najkorzystniejsza oferta ma wartość 626 225,52 zł brutto. Cena oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 440 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 626225,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 721503,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane