Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00082596
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00082596/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-15 08:31
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1223d3b1-ad87-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00082596 z dnia 2021-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem reliktu średniowiecznej wieży zabytkowego kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1223d3b1-ad87-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00082596

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rewitalizacja zabytkowego kompleksu zamkowego w Koźlu- wykonanie prac konserwatorskich przy relikcie wieży

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00046648/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.20.2021.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 925838,01 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac konserwacyjnych oraz robót budowlanych reliktu wieży zamkowej zlokalizowanej na działce nr 1935/9, obręb Koźle na terenie kompleksu zamkowego

2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) przeprowadzenie prac konserwatorskich reliktu wieży zamku w Koźlu według programu prac konserwatorskich autorstwa mgr Doroty Kowalik-Kociszewskiej z sierpnia 2020 roku, uzgodnionego przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO:
2) dezynfekcji porażonych biologicznie partii muru reliktu wieży;
3) oczyszczenie powierzchni muru reliktu wieży z luźnych zanieczyszczeń;
4) oczyszczenie powierzchni muru mechanicznie i chemicznie
5) wykonanie zabiegów odsolenia cegły
6) uzupełnienie ubytków w cegle zaprawami mineralnym barwionymi w masie;
7) podklejenie mniejszych spękań w zaprawie i spoinie;
8) wypełnienia pustych przestrzeni i głębokich spękań w murze z zastosowaniem wapiennej zaprawy iniekcyjnej;
9) uzupełnienia spoin oraz założenia opasek podtrzymujących obluzowane cegły z zastosowaniem zaprawy mineralnej wapienno-glinianej
10) wykonania wzmocnienia struktury muru z zastosowaniem roztworu żywicy akrylowej w toulenie z benzyną lakową;
11) wykonania w wolnych przestrzeniach a także w górnych warstwach gleby przy murze, wstawek z rudy darniowej;
12) podmurowania północno-zachodniej skarpy narożnika cegłą analogiczną do istniejącej pod względem właściwości, wymiarów i kolorystyki;
13) wykonania zabezpieczenia korony muru z zastosowaniem szlamu mineralnego z dodatkiem gliny;
14) przeprowadzenie robót budowlanych w zakresie poprawy warunków mikroklimatycznych pomieszczenia ekspozycyjnego reliktu wieży zgodnie z projektem budowlanym autorstwa inż. Tomasz Butwickiego z sierpnia 2020, uzgodnionego przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
15) zamontowanie w pomieszczeniu ekspozycyjnym reliktu wieży na nawiewach wentylacyjnych kształtek kierunkowych wyposażonych w żaluzje regulujące wywiew powietrza;
16) przeniesienie czujnika temperatury i wilgotności w pomieszczeniu ekspozycyjnym reliktu wieży do wnętrza reliktu;
17) montaż nawilżacza powietrza wewnątrz reliktu;
18) zamontowanie rolety poziomej w świetliku nad reliktem wieży, sterowanej zdalnie;
19) uszczelnienie szklanych drzwi zlokalizowanych w obrębie ściany południowej oraz ściany wschodniej pomieszczenia ekspozycyjnego reliktu wieży
20) wykonanie robót elektrycznych związanych z zasilaniem i sterowaniem rolety w świetliku nad reliktem, nawilżacza powietrza oraz oświetleniem ekspozycji reliktu;
21) wykonanie dokumentacji konserwatorskiej z przeprowadzonych prac oraz powykonawczej zgodnie z wymaganiami przepisów o ochronie zabytków;
22) Zabezpieczenie pomieszczeń, zbiorów muzealnych oraz wyposażenia Muzeum Ziemi Kozielskiej w związku z prowadzonymi pracami konserwatorskimi reliktu wieży i robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, w tym:
a) Wykonanie szczegółowego planu organizacji robót i zabezpieczenia pomieszczeń, zbiorów muzealnych i wyposażenia Muzeum Ziemi Kozielskiej w formie pisemnej i zatwierdzenie przez przedstawiciela Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz inspektora nadzoru inwestorskiego, najpóźniej do dnia przekazania placu budowy. Plan organizacji robót i zabezpieczenia, należy wykonać zgodnie z wytycznymi zawartymi w „Wytycznych ws. Konserwacji Donżonu” z dnia 30.04.2021r. opracowanymi przez Muzeum Ziemi Kozielskiej.
b) Wykonanie zabezpieczenia pomieszczeń, zbiorów i wyposażenia zgodnie z zatwierdzonym planem organizacji robót i zabezpieczenia, o którym mowa w pkt a).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeprowadzenie prac konserwatorskich, robót budowlanych i innych czynności składających się na przedmiot zamówienia zgodnie z warunkami pozwolenia konserwatorskiego decyzją nr 730/N/2020 z dnia 18.08.2020 oraz zmiany tego pozwolenia decyzją nr 1162/N/2020 z dnia 15.12.2020 r. wydanymi przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
2) uzyskanie wymaganych prawem (pozytywnych) uzgodnień i opinii w tym, zgodnie z wymogami konserwatorskimi, szczegółową dokumentację techniczną rolety poziomej montowanej na świetliku nad reliktem wieży należy uzgodnić z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
3) uzyskanie zezwolenia na czasowe zajęcie pasa drogowego jeśli zajdzie taka konieczność w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i obejmuje to również opracowanie tymczasowej organizacji ruchu oraz poniesienie kosztów z tym związanych;
4) zabezpieczenie terenu, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych związanych z przeprowadzanymi pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi, w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi i mienia oraz bezpieczeństwo zgromadzonych w muzeum zbiorów;
5) uporządkowanie terenu, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych po zakończeniu prac konserwatorskich i robót budowlanych;
6) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż z dniem zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych;
7) Odbiór konserwatorski z udziałem Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz inwestora i użytkownika;.
8) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu i pomieszczeń, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego miejsc przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy.
9) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń rolety pionowej świetlika, nawilżacza i innych, a także wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji oraz ich prawidłowe funkcjonowanie w okresie gwarancji i po jej zakończeniu.

4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
- prace konserwatorskie
- roboty budowlane
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje
z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.

5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, oraz następujące załączniki zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego stanowiące integralną część SWZ:
- program prac konserwatorskich autorstwa mgr Doroty Kowalik-Kociszewskiej z sierpnia 2020 roku, uzgodniony przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
- projekt budowlany autorstwa inż. Tomasza Butwickiego z sierpnia 2020, uzgodniony przez Opolskiego Konserwatora Zabytków pod nr ZN.5142.391.2020.KO
- pozwolenie konserwatorskie decyzja nr 730/N/2020 z dnia 18.08.2020 oraz zmiana tego pozwolenia decyzja nr 1162/N/2020 z dnia 15.12.2020 r. wydane przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
-Wytyczne ws. Konserwacji reliktu Dożonu z dnia 30.04.2021r.
6. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania złożono 1 ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia. Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 31.05.2021r. wynosi 200 000,00 zł brutto. Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2021-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane