Modernizacja pokrycia budynku sali sportowej przy SP w Rybnie – sala korekcyjna oraz część socjalna

Gmina Rybno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00194292
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00194292/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-16 13:17
Lokalizacja
Rybno, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8936db37-1074-471f-a7ec-cee2bc8aa114
Identyfikator
5711629433
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Wykonawcy

1 przyznane

PATRYK ŚLIWKALidzbark, PL · lot 0
156 780,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00194292 z dnia 2025-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia budynku sali sportowej przy SP w Rybnie – sala korekcyjna oraz część socjalna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rybno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000543670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubawska 15

1.5.2.) Miejscowość: Rybno

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-220

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminarybno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminarybno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8936db37-1074-471f-a7ec-cee2bc8aa114

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pokrycia budynku sali sportowej przy SP w Rybnie – sala korekcyjna oraz część socjalna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8936db37-1074-471f-a7ec-cee2bc8aa114

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00194292

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00018256/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja pokrycia budynku sali sportowej przy SP w Rybnie - sala korekcyjna oraz część socjalna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00115454

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIK.271.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Modernizacja pokrycia budynku sali sportowej przy SP w Rybnie – sala korekcyjna oraz część socjalna”.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wymiany pokrycia dachu na nowe wraz z demontażem starego poszycia i istniejącej warstwy izolacji termicznej. Pracami objęte zostaną 4 połacie dachu, w tym: dach nad salą korekcyjną, dach na częścią socjalną, stropodach nad wiatrołapem oraz stropodach nad łącznikiem budynku Szkoły Podstawowej w Rybnie przy ulicy Wyzwolenia 12 - działka nr 939 obręb Rybno.
3. Przedmiot zamówienia składa się z wykonania robót budowlanych:
I. Sala korekcyjna:
a) wykonanie zabezpieczeń,
b) demontaż istniejącego poszycia dachu z blach trapezowych,
c) demontaż warstw izolacji, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
d) demontaż poszycia sufitu i opraw oświetleniowych,
e) demontaż dodatkowych płatwi dachowych,
f) oczyszczenie konstrukcji nośnej stalowej dachu,
g) weryfikacja stanu konstrukcji dachu wraz z wykonaniem niezbędnych wzmocnień i poprawek,
h) zabezpieczenie konstrukcji stalowej przed rdzą oraz środkiem ogniochronnym,
i) montaż płyt warstwowych, obróbek blacharskich, płotków śniegowych, rynien oraz rur spustowych,
j) uzupełnienie tynków, malowanie ścian,
k) montaż opraw LED,
l) montaż instalacji odgromowej,
m) wykonanie pozostałych niezbędnych prac.
II. Część socjalna:
a) demontaż istniejącego poszycia dachu z blach trapezowych,
b) demontaż łat i kontrłat,
c) demontaż warstw izolacji, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
d) zabezpieczenie konstrukcji drewnianej środkami chemicznymi
e) montaż membrany, kontrłat i łat dachowych oraz poszycia z blachy trapezowej dachowej powlekanej (zmiana w stosunku do założeń ujętych w dokumentacji projektowej- rysunek zamienny)
f) montaż obróbek blacharskich, płotków śniegowych, rynien oraz rur spustowych,
g) montaż izolacji termicznej oraz wykonanie pozostałych niezbędnych prac.
III. Stropodach nad wiatrołapem:
a) demontaż obróbek blacharskich, rynien i rus spustowych,
b) wykonanie warstwy wyrównującej oraz warstwy spadkowej połaci,
c) wykonanie izolacji stropodachu,
d) montaż obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
e) wykonanie pozostałych niezbędnych prac.
IV. Stropodach nad łącznikiem:
a) demontaż obróbek blacharskich, rynien i rus spustowych,
b) wykonanie izolacji stropodachu,
c) montaż obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
d) wykonanie pozostałych niezbędnych prac.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja techniczna.

4. Równoważność:
1) W przypadku użycia w dokumentacji określeń wskazujących na typ, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy określić je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne jeżeli występują są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu – nie mogą wskazywać na konkretny wyrób lub konkretnego producenta i nie stanowią przedmiotu zamówienia. Tam gdzie to możliwe należy określić granice równoważności.
2) Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich właściwości funkcjonalnych, jakościowych i parametrów oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania (np. materiały, urządzenia i inne elementy) są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.
3) Rozwiązania wynikające z zastosowania przez Wykonawcę materiałów, urządzeń i innych elementów równoważnych nie mogą wywołać żadnych zmian układu funkcjonalnego
i parametrów techniczno-użytkowych.
4) W przypadku użycia w opisie określeń wskazujących na typ, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne jeżeli występują są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu – nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta i nie stanowią przedmiotu zamówienia. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji czy przedmiarach jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane materiały są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 156780,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 335594,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 156780,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Remontowo - Budowlane Patryk Śliwka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5711493749

7.3.3) Ulica: Jeleńska 34/14

7.3.4) Miejscowość: Lidzbark

7.3.5) Kod pocztowy: 13-230

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 156780,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-05-02 do 2025-09-02
2025-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane