Budowa kontenerowej podziemnej stacji transformatorowej wraz z instalacją odwodnienia oraz budowa odcinków kablowych na terenie Fortu Łapianka przy ul. Fortecznej 28 w Krakowie
Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00083262
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00083262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-15 12:20
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1eced5e5-b47f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6751000311
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Podstacje transformatoroweRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychRoboty instalacyjne kanalizacyjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00083262 z dnia 2021-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kontenerowej podziemnej stacji transformatorowej wraz z instalacją odwodnienia oraz budowa odcinków kablowych na terenie Fortu Łapianka przy ul. Fortecznej 28 w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350768365
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Czerwieńskiego 16
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-319
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zbk.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbk-krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zbkkrakow.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kontenerowej podziemnej stacji transformatorowej wraz z instalacją odwodnienia oraz budowa odcinków kablowych na terenie Fortu Łapianka przy ul. Fortecznej 28 w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1eced5e5-b47f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00083262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000694/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Budowa kontenerowej podziemnej stacji transformatorowej na terenie Fortu Łapianka przy ul. Fortecznej 28 w Krakowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00054759/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 39/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 495492,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa kontenerowej podziemnej stacji transformatorowej SN/nn wraz z instalacją odwodnienia oraz budową odcinków linii kablowych SN 15kV i nn 0,4kV.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232221-7 - Podstacje transformatorowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający opisał przedmiot zamówienia m.in. przedmiarem robót, gdzie w zakresie pozycji kosztorysowej 81.d.2.3 dot. transformatorów suchych określił, że w pozycji tej należy wycenić również koszt dostawy transformatora suchego 400kVA 15,75/0,42kV, co potwierdził odpowiadając na pytanie jednego z Wykonawców w Informacji Nr 3 z dnia 01.06.2021r.. Jednocześnie zamieścił wraz z SWZ dokument pn. „Warunki techniczne usunięcia kolizji sieci elektroenergetycznej” wystawiony przez TAURON Dystrybucja S.A., z którego wynikało, iż to TAURON zapewni transformator zamienny (pkt 3).W związku z niejednoznacznym opisem przedmiotu zamówienia w zakresie tej pozycji kosztorysowej wykonawcy dokonali w swoich kosztorysach ofertowych wyceny dot. transformatorów suchych 400kVA w różny sposób, jedni wycenili tę pozycję uwzględniając koszt zakupu i dostawy transformatora inni nie uwzględnili tego kosztu, a jedynie koszty przetransportowania urządzenia ze wskazanego miejsca na teren budowy. W tej sytuacji nie jest możliwa ocena i porównanie ofert w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, czyli bez naruszenia art.16 uPzp.
Powyższe oznacza, że postępowanie obarczone jest wadą polegającą na niejednoznacznym opisie przedmiotu zamówienia skutkującym naruszeniem przez Zamawiającego przepisu art.99 uPzp, która to wada rodzi skutek w postaci braku możliwości dokonania oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej bez naruszenia art. 16 nPzp, tym samym uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
Wada ta jest niemożliwa do usunięcia na tym etapie postępowania, tj. po otwarciu ofert, w związku z powyższym Zamawiający podejmuje decyzję jak na wstępie i unieważnia postępowanie.
| 2021-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |