Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyszowicach

GMINA GIERAŁTOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00083719
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00083719/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-15 14:09
Lokalizacja
Gierałtowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c4c927a-a99d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
9691606909
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweWykonywanie pokryć dachowychRoboty instalacyjne elektryczneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00083719 z dnia 2021-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Przyszowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Księdza Roboty 48

1.5.2.) Miejscowość: Gierałtowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-186

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 3011340

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Przyszowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c4c927a-a99d-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00083719

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000642/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Przyszowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00044757/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/3/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyszowicach. Szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ: Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp tj. cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Opis czynności wykonanych przez Zamawiającego:
W dniu 18.05.2021r. odbyło się otwarcie ofert. W terminie składania ofert wpłynęły 3 oferty:
1. Konsorcjum Firm:
1) BEN-BUD Janusz Benisz ul. Gajowa 68, 44-240 Żory - Lider
2) BEN-BUD Sp. z o.o. ul. Gajowa 68, 44-240 Żory – członek konsorcjum cena:4 377 646,64 zł;
2.MAH-BUD Mahmoud Mahmoud
ul. Opolska 7, 41-800 Zabrze cena: 3 943 343,65 zł
3. JS INVEST Jacek Sielańczyk
ul. Chorzowska 44B, 44-100 Gliwice cena: 4 682 953,41 zł.
Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę: 2 462 005,00 zł.

Zamawiający po stwierdzeniu, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę zaplanowaną w budżecie Gminy na rok 2021 sprawdził możliwość uzupełnienia środków przeznaczonych na realizację zadania. Zamawiający wystąpił do Rady Gminy z wnioskiem o zwiększenie środków finansowych na realizacje zadania. Równocześnie Zamawiający wystąpił do Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenie podmiotowych środków dowodowych w celu zbadania czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający w dniu 24.05.2021r. zgodnie z art. 274 ust 1 ustawy Pzp wystąpił do Wykonawcy MAH-BUD Mahmoud Mahmoud o złożenie dokumentów i oświadczeń określonych w SWZ. Wykonawca w wyznaczonym terminie nie przedłożył wskazanych dokumentów, równocześnie Wykonawca poinformował Zamawiającego, iż nie przystąpi do złożenia oświadczeń i wykazów dla zadania ze względu na dokonaną dodatkową analizę zakresu dokumentacji i terminu realizacji zadania. W związku z powyższym bez ponownego wezwania na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy MAH-BUD Mahmoud Mahmoud ul. Opolska 7,
41-800 Zabrze na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 c) tj. ofertę złożoną przez Wykonawcę , który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub innych dokumentów i oświadczeń.
Po odrzuceniu wskazanej oferty Zamawiający wystąpił do kolejnego Wykonawcy tj. Konsorcjum Firm: 1) BEN-BUD Janusz Benisz ul. Gajowa 68, 44-240 Żory - Lider 2) BEN-BUD Sp. z o.o. ul. Gajowa 68, 44-240 Żory – członek konsorcjum, o złożenie podmiotowych środków dowodowych w celu zbadania czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający w dniu 02.06.2021r. zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp wystąpił do Wykonawcy: Konsorcjum Firm: 1) BEN-BUD Janusz Benisz, 2) BEN-BUD Sp. z o.o., o złożenie dokumentów i oświadczeń określonych w piśmie i SWZ. Wykonawca w wyznaczonym terminie nie przedłożył wskazanych dokumentów. W związku z zaistniałą sytuacją Zamawiający pismem z dnia 10.06.2021r. zgodnie z art. 128 ust. 1 ustawy Pzp dokonał ponownego wezwania Wykonawcy do złożenia/ uzupełnienia /poprawienia wymaganych dokumentów, określonych w SWZ i piśmie do Wykonawcy. W wyznaczonym terminie Wykonawca ponownie nie dokonał uzupełnienia dokumentów , w związku z tym Zamawiający odrzucił ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 c) tj. ofertę złożoną przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub innych dokumentów i oświadczeń.
Po analizie osiągniętych dochodów i planowanych wydatków Zamawiający stwierdził, że nie dysponuje kwotą pozwalającą na wybór kolejnej oferty z ceną: 4 682 953,41zł. Nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty, którą Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, co obliguje go do unieważnienia postępowania zgodnie z artykułem 255 pkt. 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
2021-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane