Przebudowa drogi w obrębie Prusicko w miejscowości Jedle oraz Prusicko koło szkoły

GMINA NOWA BRZEŹNICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00085110
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00085110/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-16 13:43
Lokalizacja
Nowa Brzeźnica, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f78d2011-ad72-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5080026724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

2 przyznane

"DROMOST" JERZY ŁASKA, MARCIN ŁASKA, MONIKA ŁASKA SPÓŁKA JAWNARadomsko, PL · lot 0
128 697,36 PLN
"PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubliniec, PL · lot 1
319 102,59 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00085110 z dnia 2021-06-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi w obrębie Prusicko w miejscowości Jedle oraz Prusicko koło szkoły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA BRZEŹNICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398669

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 103

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Brzeźnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-331

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 34 311 96 70

1.5.8.) Numer faksu: 34 346 11 20

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@nowabrzeznica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: nowabrzeznica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://nowabrzeznica.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi w obrębie Prusicko w miejscowości Jedle oraz Prusicko koło szkoły

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f78d2011-ad72-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00085110

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00041589/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, Modernizacja Dróg Gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00047469/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 512064,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1. Przebudowa drogi w obrębie Prusicko w miejscowości Jedle.
Zakres robót:
- profilowanie istniejącej nawierzchni z nadaniem właściwych spadków poprzecznych w nawiązaniu do osi jedni
- wykonanie warstwy wiążącej
- wykonanie warstwy ścieralnej
- wykonanie poboczy gruntowych
Parametry drogi:
Klasa drogi D
Szerokość pasa drogowego 8 m
Kategoria ruchu KR1
Prędkość projektowa V=40 km/h
długość odcinka L= 560
szerokość jezdni 4 m
szerokość poboczy 2x0,75 m
przekrój poprzeczny: daszkowy
spadki poprzeczne jezdni 2x2%
spadki poprzeczne poboczy 2x5%
Obszar robót obejmuje odcinek szerokości 5,5 m i długości łącznej 560 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 141682,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2. Przebudowa drogi w miejscowości Prusicko koło szkoły.
Zakres robót:
- wykonanie koryta pod obustronne poszerzenia jezdni szerokości średnio 2x1,5 m z
nadaniem właściwych spadków poprzecznych w nawiązaniu do osi jedni
- sfrezowanie istniejących warstw bitumicznych jezdni
- profilowanie istniejącej nawierzchni z rozprowadzeniem materiału istniejącej
nawierzchni na całej szerokości koryta
- wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/63 gr. 12 cm-wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 gr. 8 cm
- wykonanie warstwy wiążącej
- wykonanie warstwy ścieralnej
- wykonanie poboczy utwardzonych z kruszywa łamanego gr. 28 cm
Parametry drogi:
Klasa drogi D
Szerokość pasa drogowego 8 m
Kategoria ruchu KR1
Prędkość projektowa V=40 km/h
długość odcinka L= 730
szerokość jezdni 4 m
szerokość poboczy 2x0,75 m
przekrój poprzeczny: daszkowy
spadki poprzeczne jezdni 2x2%
spadki poprzeczne poboczy 2x5%
Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni jezdni:
• Warstwa ulepszonego podłoża z mieszaniny kruszyw i żużla gr. średnio 8 cm
• dolna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/63 gr. 12 cm
• górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 gr. 8 cm
• warstwa wiążąca - beton asfaltowy AC11W dla KR1 grubości średnio 4 cm po
zagęszczeniu
• skropienie między warstwowe kationową emulsją bitumiczną C 60 B3 ZM w
ilości 0,33 kg/m2
• warstwa ścieralna: beton asfaltowy AC 8 S dla KR1 grubości 4 cm po
zagęszczeniu
Przyjęto następującą konstrukcję poboczy:
• istniejąca podłoże gruntowe profilowane i zagęszczone
• warstwa z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 miałowana i zagęszczona grubości
28 cm po zagęszczeniu
Obszar robót obejmuje odcinek szerokości 5,5 m i długości łącznej 730 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 370382,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 128697,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 157553,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 128697,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dromost Sp. Jawna J. Łaska, M. Łaska, M. Łaska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7721000583

7.3.3) Ulica: Lipie 12b

7.3.4) Miejscowość: Radomsko

7.3.5) Kod pocztowy: 97-500

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 128697,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319102,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 406249,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319102,59 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU LARIX Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751839378

7.3.3) Ulica: klonowa 11

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319102,59 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2021-06-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane