Świadczenie usług oświetlenia drogowego na terenie Gminy Prószków od 1 grudnia 2024 roku do 30 listopada 2027 roku

Gmina Prószków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00194752
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00194752/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-16 14:47
Lokalizacja
Prószków, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e86b0ba1-ffb1-47d1-a5ab-4d15a8a0e443
Identyfikator
9910284648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
792 276,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00194752 z dnia 2025-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług oświetlenia drogowego na terenie Gminy Prószków od 1 grudnia 2024 roku do 30 listopada 2027 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Prószków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413248

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Opolska 17

1.5.2.) Miejscowość: Prószków

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-060

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@proszkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.proszkow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług oświetlenia drogowego na terenie Gminy Prószków od 1 grudnia 2024 roku do 30 listopada 2027 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e86b0ba1-ffb1-47d1-a5ab-4d15a8a0e443

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00194752

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051657/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Świadczenie usług oświetlenia drogowego na terenie Gminy Prószków od 1 grudnia 2024 r. do 30 listopada 2027 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00585474

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Całość sieci oświetleniowej objęta tym zamówieniem stanowi własność przedsiębiorstwa energetycznego TAURON Nowe Technologie S.A. Wykonawca jest wyłącznym właścicielem sieci punktów oświetleniowych, których dotyczy przedmiot zamówienia. Przedsiębiorstwo odmawia udostępnienia swoich urządzeń do konserwacji i eksploatacji osobom trzecim na podstawie art. 140 Kodeksu Cywilnego. A zatem są to przyczyny związane z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów. Tym samym Wykonawcy przysługuje prawo wyłączne, wynikające z prawa własności, uzasadniające zastosowanie wyżej wymienionego trybu udzielenia zamówienia przez Zamawiającego, a nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze. Brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Wskazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanki określonej w ustawie PZP dla udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271.5.2024.KRO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 792276,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług oświetlenia drogowego na terenie Gminy Prószków od 1 grudnia 2024 roku do 30 listopada 2027 roku, należących do TAURON Nowe Technologie S.A. w ilości 885 punktów świetlnych w zakresie prac podstawowych, bez naprawy uszkodzeń i szkód spowodowanych przez osoby trzecie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556

7.3.3) Ulica: Pl. Powstańców Śląskich

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 53-314

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 792276,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-12-01 do 2027-11-30
2025-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi