Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.
Powiat Wadowicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00085889
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00085889/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-17 10:18
- Lokalizacja
- Wadowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-84c2ee42-bd21-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5512129478
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00085889 z dnia 2021-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Batorego 2
1.5.2.) Miejscowość: Wadowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatwadowicki.pl/ogloszenia-o-przetargach/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84c2ee42-bd21-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00085889
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000892/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Rozbiórka sali gminastycznej oraz budowa hali sportowej przy LO w Andychowie ul. Pachala 16
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00063139/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.52.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącego łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowę i rozbudowę budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem (kategoria obiektu XV) o powierzchni zabudowy 1 679,40 m2 i kubaturze 19 100 m3 wraz z całą infrastrukturą techniczną w Andrychowie przy ul. Pachla 16.
Roboty obejmują między innymi:
1) wycinkę drzew z nasadzeniami zastępczymi zgodnie z decyzjami,
2) roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i zabezpieczające,
3) roboty konstrukcyjne,
4) roboty murarskie,
5) wykonanie konstrukcji dachu wraz z pokryciem,
6) roboty wykończeniowe wewnątrz budynku hali sportowej i łącznika objęte dokumentacją projektową,
7) montaż windy osobowej,
8) montaż wyposażenia nieruchomego,
9) roboty wykończeniowe elewacji,
10) instalacje elektryczne w zakresie m.in.: instalacji odgromowej, CCTV, nagłośnienia, fotowoltaicznej, oświetlenia zewnętrznego, oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, oświetlenia hali sportowej ze wszelkimi pomiarami,
11) instalacje sanitarne m.in.: w zakresie instalacji wodno – kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i węzła cieplnego, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (z wymianą filtrów) wraz z uruchomieniem i próbami,
12) wykonanie przyłączy do budynku tj.: wod – kan,, kanalizacji deszczowej,
13) zagospodarowanie terenu objęte dokumentacją projektową, m.in.: prace związane z ukształtowaniem terenu, dostawą i montażem ławek, koszy na śmieci, wiaty śmietnikowe,
14) wykonanie pochylni, chodników, parkingów, drogi ppoż. i wjazdów,
15) obsługa geodezyjna, geologiczna i archeologiczna,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:zgodnie z treścią art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zmówienia, jeżeli: postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego ”
Uzasadnienie faktyczne:
Decyzja o unieważnieniu postępowania została podjęta w wyniku stwierdzenia Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Bezpośrednią przesłanką unieważnienia przedmiotowego postępowania jest zaistnienie okoliczności stwierdzenia przez Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady w postaci braku możliwości dokonania zmiany ogłoszenia o zamówieniu na portalu https://ezamowienia.gov.pl/.
Ogłoszenie o zamówieniu nr 2021/BZP 00063139/01 z dnia 2021-05-25 na rozbiórkę łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowę i rozbudowę budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem jest obarczone błędem technicznym niezawinionym przez Zamawiającego. Brak jest możliwości opublikowania jego zmiany na platformie e-zamówienia w zakresie zmiany terminu składania i otwarcia ofert wymaganej ustawą Pzp. Zamawiający kilkakrotnie zgłaszał usterkę do administratora Platformy e-Zamówienia, pod rygorem unieważnienia postępowania, wyznaczając termin usunięcia usterki wewnętrznej wskazanego portalu, niemniej do dnia 15.06.2021 r. do godz. 10.00 nie dokonano stosownych napraw, co uniemożliwiło uprzednie dokonanie zmiany terminu składania ofert. Termin składania ofert w portalu https://ezamowienia.gov.pl/ upłynął, przy czym z ostrożności Zamawiający wydłużył ten termin na składanie ofert na miniPortalu.
Niemniej, dokonana zmiana terminu składania ofert na platformie miniPortal, bez jednoczesnej zmiany terminu składania ofert w Biuletynie Zamówień Publicznych na platformie e-zamówienia nie może uznana zostać za dokonaną skutecznie, zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych.
Wobec faktu, że nieprzedłużony termin składania ofert już minął i brak jest możliwości jego przesunięcia, postępowanie należało unieważnić.
| 2021-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |