Wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie

Zespół Szkół Morskich w Darłowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00086946
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00086946/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-17 22:54
Lokalizacja
Darłowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bac9d4e6-cd27-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
4990202413
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00086946 z dnia 2021-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Morskich w Darłowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000144779

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna 1

1.5.2.) Miejscowość: Darłowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zespolszkolmorskich@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zsm.darlowo.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zsm.darlowo.ibip.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bac9d4e6-cd27-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086946

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00032492/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy ZSM w Darłowie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00063676/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy Zespole Szkół Morskich
w Darłowie.
3.2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1) rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego,
2) wykonanie pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej zakładkowej w kolorze ceglastym zbliżonym do koloru pokrycia dachowego na budynku istniejącego budynku Zespołu Szkół Morskich w Darłowie,
3) osadzenie okien w połaci dachowej,
4) montaż instalacji odgromowej,
5) remont kominów,
6) wykonanie podłogi na poddaszu z zastosowaniem płyt OSB,
7) remont klatki schodowej (dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi).
3.3. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu budowy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
3.4. Przedmiar robót stanowi element pomocniczy przy określeniu ceny.
3.5. Wskazane jest aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych,
w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty na wykonanie zamówienia.
3.6. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące" realizacji robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty zużycia energii elektrycznej oraz wody, koszty uzyskania niezbędnych badań, w tym badanie sprawności przewodów kominowych, wentylacyjnych oraz badanie sprawności instalacji odgromowej wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, wszystkie koszty wywozu materiałów pochodzących z rozbiórki wraz z ich utylizacją. Cena musi uwzględniać również koszty tablic informacyjnych, a także podatek VAT.
3.7. Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach. Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych. Po zakończeniu budowy należy przedstawić certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
3.8. Kierownik budowy jest zobowiązany do sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia realizowanego zadania.
3.9. Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze pozycje mają być jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę.
3.10. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kosztorysu ofertowego/zestawienia robót wraz z kalkulacją cen jednostkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z tym, że cena oferty z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (j.t. Dz.U.2019.2019 ze zm.) unieważnił postępowanie pn.: „Wymiana pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie podłogi na strychu i remont klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie” .

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268000,00 PLN

2021-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane