Dostosowanie budynku Domu Kultury w Hałcnowie do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej wraz z modernizacją toalet i holu.
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00086867
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00086867/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-17 15:33
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32442526-b885-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00086867 z dnia 2021-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Domu Kultury w Hałcnowie do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej wraz z modernizacją toalet i holu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33/4971 851
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie budynku Domu Kultury w Hałcnowie do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej wraz z modernizacją toalet i holu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32442526-b885-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086867
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000766/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Dostosowanie budynku Domu Kultury w Hałcnowie do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony p.poż. wraz z modernizacja toalet i holu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00059684/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.34.2021.KŁP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 463014,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku Domu Kultury w Hałcnowie przy ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk 1 w Bielsku-Białej, związane z przebudową i dostosowaniem budynku do stanu zgodności z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej wraz z przebudową toalet, holu i wewnętrznymi instalacjami (elektryczną, wentylacją, sanitarną)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia z powodu że, jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia określił, że cena oferty stanowić będzie wynagrodzenie kosztorysowe. Podstawą ustalenia wysokości wynagrodzenia kosztorysowego jest zestawienie planowanych prac i przewidywanych kosztów ze wskazaniem określonych cen jednostkowych, stawek i jednostek obmiarowych. Cechą charakterystyczną wynagrodzenia kosztorysowego jest to, że ma ono charakter wynikowy, jego wysokość jest zależna od rozmiaru świadczenia wykonanego przez Wykonawcę i zostaje wyliczona według cen i stawek wskazanych w kosztorysie ofertowym co potwierdza treść § 14 wzoru umowy o następującej treści: "Za wykonanie niniejszej umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy cenę kontraktową. Cena kontraktowa to wynagrodzenie należne ostatecznie Wykonawcy wynikające z przemnożenia cen jednostkowych przedstawionych w ofercie oraz ilości rzeczywiście wykonanych i odebranych robót, potwierdzonych przez Zamawiającego/Inspektora Nadzoru/". Jednocześnie Zamawiający nie zawarł w treści SWZ obowiązku dołączenia przez Wykonawców do oferty kosztorysów sporządzonych w oparciu o przedmiary robót, które winny stanowić integralną część oferty. W efekcie żadna ze złożonych w przedmiotowym postępowaniu ofert nie zawierała kosztorysów ofertowych, koniecznych do zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego, którego podstawę stanowi wynagrodzenie kosztorysowe. Brak odpowiednich zapisów w SWZ odnośnie konieczności przedstawienia w ofercie cen jednostkowych za wykonanie przedmiotu zamówienia sporządzonych w formie kosztorysu ofertowego stanowi wadę, której Zamawiający nie może usunąć (nie można zmienić treści SWZ po otwarciu). zamawiający nie może również zawrzeć ważnej umowy jeżeli Wykonawca nie wskazał w ofercie cen jednostkowych, stanowiących podstawę zapłaty wynagrodzenia Wykonawcy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 521562,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 655362,97 PLN
| 2021-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |