„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”
GMINA MEŁGIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00086893
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00086893/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-17 16:08
- Lokalizacja
- Mełgiew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a5e2a381-c39c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7122914532
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00086893 z dnia 2021-06-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2
1.5.2.) Miejscowość: Mełgiew
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-007
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 46 05 710
1.5.8.) Numer faksu: (81) 460 57 90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=1461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5e2a381-c39c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086893
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002054/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00073003/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 304744,42 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”.
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę parterowego łącznika pomiędzy segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B budynku Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, zlokalizowanego przy ul. Partyzanckiej 19 w Mełgwi na działce o numerze ewidencyjnym 436.
W chwili obecnej oba segmenty Szkoły nie są połączone stałym łącznikiem (istnieje jedynie częściowe zadaszenie przejścia między segmentami). Dlatego też, przeprowadzone roboty budowlane mają zapewnić wykonanie stałego, parterowego łącznika pomiędzy dwoma sąsiadującymi ze sobą segmentami Szkoły. Równocześnie, w ramach likwidacji barier architektonicznych, przed wejściem głównym do Szkoły zostanie wykonany podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży budowlanej:
- rozbiórkę zadaszonego podjazdu dla osób niepełnosprawnych, istniejącego przed drzwiami wejściowymi do segmentu dydaktyczno-sportowego B w ścianie pn. - zach.,
- rozbiórkę zewnętrznego wiatrołapu segmentu dydaktycznego A,
- wymianę jednoskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pn.-zach. segmentu dydaktyczno-sportowego B na drzwi dwuskrzydłowe D1, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji, wraz z poszerzeniem otworu, wykonaniem nadproża i przebudową przylegającej doń ścianki działowej,
- wymianę jednoskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pn.-zach. segmentu dydaktycznego A na drzwi dwuskrzydłowe D4, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji wraz z poszerzeniem otworu, wykonaniem nadproża i przebudową schodów zewnętrznych,
- wymianę dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pd.-wsch. segmentu dydaktycznego A na drzwi dwuskrzydłowe D2, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji wraz z przebudową fragmentu ściany i wykonaniem nadproża,
- wykonanie parterowego, stałego łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B,
- wykonanie zadaszenia wejścia D3 w ścianie pn.-wsch. łącznika oraz zadaszenia wejścia D4 w ścianie pn.-zach. segmentu dydaktycznego A,
- wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przed wejściem głównym D5 do segmentu dydaktyczno-sportowego B od strony pn.- wsch.,
- przebudowę wiatrołapu przed wejściem głównym do segmentu dydaktyczno-sportowego B od strony pn.- wsch., wynikającą z konieczności poszerzenia istniejących otworów drzwiowych dla spełnienia wymogów ewakuacji.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży sanitarnej:
− wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wentylacji hybrydowej w projektowanym łączniku pomiędzy segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B budynku Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, zlokalizowanego przy ul. Partyzanckiej 19 w Mełgwi.
− W projekcie budowlanym również ujęto przebudowę istniejącego przyłącza
kanalizacji sanitarnej, ponieważ projektowany łącznik zlokalizowano na w/w przyłączu kanalizacji sanitarnej - odprowadzenie ścieków sanitarnych z segmentu dydaktycznosportowego B budynku szkoły.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży elektrycznej:
− wykonanie instalacji elektrycznej: oświetlenia ogólnego, oświetlenia awaryjnego, oświetlenia kierunkowego ewakuacyjnego.
− przełożenie istniejącego kabla ziemnego wlz kolidującego z fundamentem łącznika. Instalacje elektryczne łącznika są powiązane z istniejącą instalacją w segmencie dydaktycznym A budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1a, 1b, 1c do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa w branży: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR),
3) przedmiar robót w branży: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) oraz STWIORB. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) lub STWIORB.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i STWIORB. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz STWIORB.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie - a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE ). Zamówienie nie zostało podzielone na części z następujących względów:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót wykonywanych przez różnych wykonawców.
2) Przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców opóźnienie jednego z wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych elementów inwestycji – zależnych od terminowego wykonania prac przez innego wykonawcę.
Reasumując, zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Mełgiew działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 2019 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 220 000,00 złotych brutto. Kwota ta, w przeciwieństwie do wartości zamówienia i zaoferowanej ceny, ma swoje źródło w planie finansowym. Udostępnienie informacji o minimalnej sumie gwarantowanej, najpóźniej przed otwarciem ofert, zapobiega bezzasadnemu unieważnieniu postępowania z powodu rzekomego braku środków. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, może zostać ujawniona przed upływem lub po upływie terminu składania ofert, lecz przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W prowadzonym postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotowego zamówienia za cenę ryczałtową 368 692,60 złotych brutto. Zamawiający po przeprowadzeniu analizy stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty pokrycia finansowego o brakującą różnicę, czyli 148 692,60 złotych.
W związku z powyższym postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W tej sytuacji cena lub koszt określona w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 368692,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 368692,60 PLN
| 2021-06-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |