Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie
GMINA SOBOLEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00088065
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00088065/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-18 14:34
- Lokalizacja
- Sobolew, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb56c148-bef4-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8262044209
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00088065 z dnia 2021-06-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOBOLEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582351
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sobolew
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-460
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 256825023
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sobolew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sobolew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb56c148-bef4-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00088065
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010830/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sobolewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067150/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IG.271.5.2021/ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych: Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie.
Zakres prac obejmuje:
• Wymiana źródła ciepła na 2 nowe kotły gazowe wraz z dostosowaniem kotłowni, automatyką sterującą, niezbędnym oprzyrządowaniem i armaturą oraz wszelkimi robotami towarzyszącymi. Wymiana instalacji (w tym modernizacja polegająca na zmianie układu zasilania i dystrybucji ciepła, rurociągów i grzejników, z uwzględnieniem zmiany grzejników na bardziej efektywne energetycznie). Zastosowanie zaworów i głowic termostatycznych, izolacji termicznej oraz wszelkie roboty towarzyszące.
• Wymiana rurociagów i zastosowanie izolacji termicznej przewodów instalacji c.w.u., zastosowanie armatury regulacyjnej, liczniki ciepła wraz z pracami towarzyszącymi Zastosowanie baterii jednouchwytowych i perlatorów wraz z pracami towarzyszącymi
• Ocieplenie ścian zewnętrznych przy gruncie i współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,038 W/m*K, wraz z pracami towarzyszącymi
• Ocieplenie ścian zewnętrznych nowej części styropianem
• Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem
• Ocieplenie stropodachu wiatrołapu
• Ocieplenie stropodachu nad salą gimnastyczną
• Wymiana starej stolarki okiennej drewnianej
• Wymiana starej stolarki drzwiowej w budynku, wraz z pracami towarzyszącymi
• Modernizacja instalacji oświetlenia: wymiana opraw oświetleniowych na nowe oprawy LED.
• Montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własne budynku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, załączniku nr 5 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
44621210-4 - Wodne kotły grzewcze
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 6) ustawy pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający w SWZ wskazał „Identyfikator postępowania :ocds-148610-cb56c148-bef4-11eb-911f-9ad5f74c2a25 konieczne do złożenia oferty za pomocą MiniPortalu)”. Podany identyfikator jest identyfikatorem z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zamie4szczonym na z platformie: ezamowienia.gov.pl/pl/. Powyższe systemy niestety są niekompatybilne względem siebie i mają różne identyfikatory. W ocenie Zamawiającego rozbieżność pomiędzy identyfikatorem wskazanym w SWZ a identyfikatorem postępowania znajdującym się na platformie hminiportal.uzp.gov.pl, mogła skutecznie uniemożliwić wykonawcom złożenie oferty w przedmiotowym postępowaniu.
Zamawiający, mając na uwadze zasadę zapewnienia zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz zasadę przejrzystości o udzielenie zamówienia publicznego zakwalifikował opisany wyżej stan faktyczny, jako niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Stan taki stanowi zaś zgodnie z art. 255 pkt. 6 ustawy podstawę do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2555101,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3923700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-06-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |