„Budowa oświetlenia parku na Biskupiej Górce przy ul. Salwator w Gdańsku” – w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego 2022.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00195158
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00195158/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-17 08:03
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6ab078c3-39e0-4f33-af1b-a9f69c652d15
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA USŁUGOWA PROTEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLuzino, PL · lot 0
155 472 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00195158 z dnia 2025-04-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa oświetlenia parku na Biskupiej Górce przy ul. Salwator w Gdańsku” – w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego 2022.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa oświetlenia parku na Biskupiej Górce przy ul. Salwator w Gdańsku” – w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego 2022.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ab078c3-39e0-4f33-af1b-a9f69c652d15

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00195158

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019556/34/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.50 „Budowa oświetlenia parku na Biskupiej Górce przy ul. Salwator w Gdańsku” – w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego 2022.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00085786

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 7/BZP-U.510.7/2025/MS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 183739,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa oświetlenia parku na Biskupiej Górce przy ul. Salwator w Gdańsku” – w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego 2022.

Teren objęty inwestycją zlokalizowany jest w Gdańsku na działkach: nr 186, 151, 149, 150 obręb 0080.

Inwestycja realizowana jest na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nr 1123, zatwierdzonym uchwałą Rady Miasta Gdańska nr XLI/1361/05 z dnia 25.08.2005r.

2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w szczególności następujące elementy:
a) wykonanie wykopów dla kabli wraz z ich ułożeniem z bednarką oraz wprowadzeniem końcówek do wnęk słupowych wraz z ich podłączeniem;
b) wykonanie przecisków i przewiertów sterowanych oraz ułożenie rur osłonowych;
c) dostawa i montaż słupów oświetleniowych wraz z fundamentami i wysięgnikami;
d) dostawa i montaż opraw oświetleniowych z LED - owym źródłem światła;
e) podłączenie linii kablowych do słupów oświetleniowych, pola odejściowego w szafce oświetleniowej oraz do istniejących słupów oświetleniowych;
f) demontaż słupów oświetleniowych;
g) wymiana szafki oświetleniowej z przekazaniem starej szafki na magazyn użytkownika;
h) zabezpieczenie istniejących sieci;
i) ręczna rozbiórka nawierzchni;
j) odtworzenie elementów zagospodarowania terenu i nawierzchni rozbieralnych dróg dla pieszych i rowerów (kostka, płytki) zgodnie z warunkami GZDiZ;
k) prace związane z ochroną istniejącej w obrębie prowadzonych robót zieleni, bez naruszania nawierzchni istniejących alejek;
l) zabezpieczenie, przycinanie gałęzi i odtwarzanie zieleni, w tym trawników;
m) badania, pomiary i dokumentacja powykonawcza.

Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.

Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.

3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 155472,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 335790,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 155472,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowa PROTEL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882399715

7.3.3) Ulica: ul. Spółdzielców 20

7.3.4) Miejscowość: Luzino

7.3.5) Kod pocztowy: 84-242

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155472,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 189 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane