Modernizacja nawierzchni z płytek ceramicznych przy basenach bocznych krytej pływalni Delfin w Gliwicach

Miejski Zarząd Usług Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00089348
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00089348/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-21 14:39
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3715178b-bd4e-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6310112268
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie nawierzchni podłogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00089348 z dnia 2021-06-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja nawierzchni z płytek ceramicznych przy basenach bocznych krytej pływalni Delfin w Gliwicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323350410

1.5.8.) Numer faksu: 322310032

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mzuk.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja nawierzchni z płytek ceramicznych przy basenach bocznych krytej pływalni Delfin w Gliwicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3715178b-bd4e-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00089348

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000492/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja nawierzchni plaży z płytek ceramicznych na pływalni Delfin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00064034/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZUK.EPZ.50.24.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 145712,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji nawierzchni z płytek ceramicznych przy basenach bocznych krytej pływalni Delfin w Gliwicach przy ul. Warszawskiej 35.

Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie:

Modernizację plaży brodzika;
Modernizację rejonu zbiorników typu whirpool;
Modernizację plaży wylotu zjeżdżalni;
Modernizację wejścia na więżę zjeżdżalni.

w kolejności jak powyżej.

Roboty swoim zakresem obejmują:

Demontaż płytek posadzki, rozebranie okładziny ściennej cokołu z płytek do wys. 1 płytki i rozebranie okładzin obudowy grzejników;
Wyrównanie i czyszczenie powierzchni;
Wklejenie taśmy dylatacyjnej;
Wykonanie izolacji poziomej i pionowej przeciwwodnej;
Wyłożenie płytkami ceramicznymi basenowej powierzchni (ryflowane, rektyfikowane, np. Serapool lub równoważne, fuga epoksydowa) z zapewnieniem odpowiedniego spadku;
Wklejenie nowych kątowników wspierających kratkę rynny przelewowej i montaż kratek spustowych nierdzewnych.

Wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami prawa oraz według wytycznych z opisu inwestycji.

Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:

Dokumentacja projektowa;
Załączniki graficzne;
Przedmiar robót.

UWAGA:

Wszystkie ww. elementy składowe dokumentacji stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny i technologia nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.

Rozwiązanie równoważne:

Jeżeli Zamawiający w niniejszym SWZ wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym. Zastosowane przez Wykonawcę rozwiązania równoważne muszą być co najmniej:

o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki;
o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej;
spełniać te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa i jakości;
posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do użytkowania (certyfikaty, deklaracje zgodności, itp.).

Zamawiający zaznacza, że ewentualne wskazania na urządzenia pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać urządzenia, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego, stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia i nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów.

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowanie przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

W przypadku, gdy w SWZ znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Pozostałe warunki wykonania robót:

Do wykonania robót należy stosować materiały posiadające aktualne certyfikaty i atesty oraz deklaracje zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną.
Wykonawca winien ująć w ofercie wszelkie koszty wynikające z organizacji robót i placu budowy, nadzorów branżowych, transportu, wydzielenia strefy robót od reszty basenu, itp.
Odbiór końcowy zostanie dokonany przez komisję wyznaczoną przez Zamawiającego. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z wymaganiami i przedmiarem robót.

W czasie realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany do:

Prowadzenia robót pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane.
Stałego utrzymania ładu i porządku na terenie budowy.
Zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonywania prac.
Bieżącego wywozu gruzu i odpadów pochodzących z rozbiórek.
Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.
Zgłaszania do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu oraz udziału w odbiorach częściowych i w odbiorze końcowym.

Szczególne warunki wykonywania robót na terenie pływalni:

W trakcie prowadzenia robót, szczególnie rozbiórkowych, należy w maksymalnym stopniu zabezpieczyć część basenu, w której nie będą prowadzone prace.
Składowanie materiałów i parkowanie samochodów może się odbywać tylko w miejscach wyznaczonych przez Zamawiającego.
Prace należy wykonać w okresie od 16.08.2021 - 30.09.2021 r. przy zachowaniu ww. kolejności realizacji poszczególnych zadań.

Do odbioru robót Wykonawca jest zobowiązany przedstawić następujące dokumenty:

Certyfikaty, atesty i deklaracje zgodności na zabudowane materiały;
Protokoły odbiorów częściowych;
Oświadczenie kierownika budowy i wewnętrzny dziennik budowy;
Dokumenty potwierdzające przekazanie odpadów na wysypisko.

Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z Polityką Bezpieczeństwa Pracy oraz Polityką Środowiskową obowiązującymi w MZUK.*

Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasad środowiskowych, bezpieczeństwa i higieny pracy dla dostawców towarów, usług i robót budowlanych obowiązujących w MZUK.*

* - dokumenty dostępne na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl pod hasłem Polityka ZSZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 r. poz. 2019 ze zm.)Uzasadnienie faktyczne:Do upływu terminu składania ofert, tj. do 9 czerwca 2021 r. do godz. 11:30 do przedmiotowego postępowania wpłynęła jedna oferta, która w znacznym stopniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 470570,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 470570,94 PLN

2021-06-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane