Remont nawierzchni jezdni ul. Traugutta w Zgorzelcu
Gmina Miejska Zgorzelec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00089905
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00089905/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-22 10:19
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fc226b4d-b3c7-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6151794018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00089905 z dnia 2021-06-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni jezdni ul. Traugutta w Zgorzelcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec
1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni jezdni ul. Traugutta w Zgorzelcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc226b4d-b3c7-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00089905
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004965/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont nawierzchni jezdni ul. Traugutta
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 5902621,70 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 474241,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowalnych związanych z remontem nawierzchni jezdni oraz chodnika przy ul. Traugutta w Zgorzelcu, na odcinku: od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz z wlotami w ul. Chopina i ul. Langiewicza. Realizacji robót budowlanych odbywać się będzie w granicach działek o numerach ewidencyjnych 128, 129 (Obr. VI, AM-1) oraz 79 (Obr. V, AM-2). Teren, na którym wykonywane będą roboty budowlane stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia oznaczony jest jako KDL – teren drogi publicznej klasy lokalnej oraz częściowo jako KPJ – teren komunikacji pieszo-jezdnej.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę istniejącej nawierzchni i podbudowy jezdni oraz chodnika,
2) demontaż słupków zabezpieczających z łańcuchami oraz ławki,
3) wymianę studzienek ulicznych ściekowych oraz uszkodzonych przykanalików do studzienek ulicznych ściekowych,
4) wymianę pierścieni i włazów do studni rewizyjnych,
5) wymianę korpusów i rusztów żeliwnych studzienek ulicznych ściekowych,
6) wykonanie ścieku przykrawężnikowego z kostki brukowej granitowej,
7) zabudowę nowych krawężników drogowych najazdowych oraz obrzeży betonowych, na ławie betonowej z oporem,
8) regulację wysokościową istniejących krawężników kamiennych,
9) wymianę uszkodzonych krawężników kamiennych,
10) przełożenie nawierzchni chodnika z istniejącej kostki brukowej betonowej,
11) wykonanie podbudowy chodnika i drogi z tłucznia kamiennego,
12) wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej oraz z płyt betonowych ażurowych,
13) wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej – warstwa profilująco-wyrównawcza oraz warstwa ścieralna,
14) regulacje wysokościowe studzienek ulicznych ściekowych, studni rewizyjnych, zasuw wodociągowych i gazowych,
15) wykonanie oznakowania drogowego poziomego grubowarstwowego,
16) odtworzenie terenów zielonych wraz z nasadzeniem nowych drzew,
17) wymianę słupków i tarcz znaków drogowych,
18) montaż obiektów małej architektury – ławki i kosze na śmieci.
3. Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ. W skład dokumentacji wchodzi:
1) Opis techniczny,
2) Plan sytuacyjny,
3) Informacja BIOZ,
4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
5) Zaświadczenie przyjęcia zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę wydane przez Starostę Zgorzeleckiego – pismo AB.6743.1.352.2019.2 z dnia 11 grudnia 2019 r.,
6) Przedmiar robót – poglądowo.
4. Gwarancja:
1) Minimalny wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały wynosi 36 miesięcy, natomiast maksymalny 60 miesięcy.
2) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego robót z klauzulą „odbieram”.
3) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
4) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert – w przypadku zaoferowania dłuższego okresu gwarancji niż minimalny wymagany przez Zamawiającego, oferta Wykonawcy otrzyma dodatkowe punkty, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziale XX SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
39113600-3 - Ławki
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W dniu 01 czerwca 2021 r. o godz. 10:00, czyli przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia
w wysokości 650.000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj.
01 czerwca br. do godz. 10: 00, wpłynęły 2 oferty:
1) Oferta Nr 1 złożona przez Konsorcjum firm: Lider konsorcjum - Ryszard Droszcz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „RICARDO”, z siedzibą
w Zgorzelcu przy ul. Górniczej 35; Uczestnik konsorcjum – Justyna Droszcz prowadząca działalność gospodarcza pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „ELEKTROBUD”, z siedzibą
w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 75A/4, z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w wysokości: 786.749,00 zł;
2) Oferta Nr 2 złożona przez ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Komandytową, z siedzibą w Jędrzychowicach 113, z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w wysokości: 528.900,00 zł.
Oferta Nr 2 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp, ponieważ wadium zostało wniesione w sposób nieprawidłowy.
W związku z powyższym kolejna oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 136.749,00 zł.
Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny oferty Nr 1.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 786749,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 786749,00 PLN
| 2021-06-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |