Remont drogi w miejscowości Lipki na działkach nr 358, 270, 17 obręb Lipki etap III

GMINA SKARBIMIERZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00090377
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00090377/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-22 12:52
Lokalizacja
Skarbimierz-Osiedle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c168507-b487-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7470500548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrzeg, PL · lot 0
211 519,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00090377 z dnia 2021-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi w miejscowości Lipki na działkach nr 358, 270, 17 obręb Lipki etap III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKARBIMIERZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412728

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PARKOWA 12

1.5.2.) Miejscowość: Skarbimierz-Osiedle

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-318

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 0774046600

1.5.8.) Numer faksu: 0774046600

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwest@skarbimierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skarbimierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi w miejscowości Lipki na działkach nr 358, 270, 17 obręb Lipki etap III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c168507-b487-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00090377

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00013162/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Remont drogi w miejscowości Lipki dz. 358,270,17

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00054879/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.3.2021R

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest :Remont drogi w miejscowości Lipki na działkach nr 358, 270, 17 obręb Lipki etap III
Opis techniczny:
Projekt przewiduje remont drogi gminnej na działce oznaczonej nr ewidencyjnym 270 (obręb Lipki ) oraz ul. Spacerowej (dz. nr 17 obręb Lipki) w miejscowości Lipki. Droga charakteryzuje się złym stanem technicznym z licznymi przełamaniami i zapadnięciami nawierzchni powodującymi zastoiska wody. Na całej długości droga przebiega w przekroju drogowym . Droga na działce oznaczonej nr ewid. 270 (obręb Lipki) ma swój początek na skrzyżowaniu z ul. Kolejową, a koniec na skrzyżowaniu z ulicą Spacerową. Ul. Spacerowa przewidziana jest do remontu do ul. Oławskiej. Droga przebiega w otoczeniu wydzielonych działek rolnych. Obszar inwestycji zlokalizowany jest na terenie gminy Skarbimierz w powiecie brzeskim i obejmuje działki oznaczone w ewidencji gruntów: obręb ewidencyjny Lipki , działki nr ewidencyjny: 17, 270, 358.
Wykonanie projektu budowlanego nastąpiło w oparciu o mapę zasadniczą wydaną przez Powiatowy Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Brzegu oraz pomiary wysokościowe opracowane przez firmę GUTGEO Tomasz Gut z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wietrznej 18/5. Projekt został wykonany w układzie wysokościowym PL-EVRF2007-NH.
Projekt przewiduje remont nawierzchni mieszanką bitumiczną o grubości 4cm+
5cm (warstwa ścieralna + wiążąca) z betonu asfaltowego AC11 50/70 wraz z wymianą podbudowy z mieszanki niezwiązanej C90/3 z kruszywa kamiennego łamanego 0/63mm |(l/s>=1.0) o grubości 20 cm oraz warstwie
Odsączającej z piasku o grubości 15 cm. Na działce oznaczonej nr ewidencyjnym 270 (obręb Lipki) remontuje się jezdnie o szerokości od 3.50m do 4.00m ograniczoną z obu stron poboczem z kruszywa o szerokości 0.75m na odcinku km 0+000 – km 0+086 droga ograniczona będzie z prawej strony krawężnikiem betonowym oraz ściekiem przykrawężnikowym.
Na ul. Spacerowej remontuje się jezdnię o szerokości 4.0m ograniczoną obustronnie poboczem z kruszywa o szerokości 0.75m. Pobocze wykonane będzie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31.5mm o grubości 10 cm.
Ukształtowanie wysokościowe drogi zaprojektowane zostało tak aby nawiązać się do istniejących zjazdów, zoptymalizować ilość robót ziemnych oraz nadać drodze normatywne spadki podłużne.
Odwodnienie jezdni odbywać się będzie powierzchniowo, poprzez spadki podłużne i poprzeczne i rozsączać się będzie na poboczach i terenach zielonych. W miejscu, gdzie jezdnia ograniczona będzie krawężnikiem be-tonowym, zaprojektowano wpust deszczowy wpięty na istniejącej kanalizacji deszczowej za pomocą przykanalika. Zaprojektowano studzienki wpustów deszczowych z elementów prefabrykowanych C35/45 o średnicy DN500 z osadnikiem o wysokości minimum 0,5m i koszem bez syfonu. Elementy konstrukcyjne studzienek z betonu C35/45 należy łączyć na uszczelki gumowe lub za pomocą szybkowiążących zapraw cementowych. Należy zastosować monolityczne części denne wpustów, w których fabrycznie zamontowane są przejścia szczelne dla kanałów odprowadzających. Zwieńczenie wykonać przez montaż wpustów z rusztem tradycyjnym kl. D400. Dla każdego wpustu przewiduje się montaż koszy do wyłapywania zanieczyszczeń. Zwieńczenia wpustów deszczowych muszą posiadać certyfikaty zgodności z normą PN-EN 124 wydane przez PCA. Posadowienie dennicy studzienki wpustowej wykonać na podłożu z półsuchego betonu C8/10 grubości 15 cm rozkładanej na zagęszczonym gruncie rodzimym. Przykanaliki wpustów deszczowych zaprojektowano z rur i kształtek PP o sztywności obwodowej minimum SN=8kN/m² i średnicy nominalnej DN160.
Opracowanie Szczegółowy zakres warunków realizacji zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik
nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 211519,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 254726,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 211519,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO MOSTOWYCH SP Z O O

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471565567

7.3.3) Ulica: Oławska 26a

7.3.4) Miejscowość: BRZEG

7.3.5) Kod pocztowy: 49-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 211519,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2021-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane