Tymczasowe utwardzenie nawierzchni drogi Al. Ujazdowskiej w Zgorzelcu

Gmina Miejska Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00090419
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00090419/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-22 13:07
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-87377833-b6e4-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6151794018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie regulacji ruchuRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00090419 z dnia 2021-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Tymczasowe utwardzenie nawierzchni drogi Al. Ujazdowskiej w Zgorzelcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Tymczasowe utwardzenie nawierzchni drogi Al. Ujazdowskiej w Zgorzelcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87377833-b6e4-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00090419

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004965/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Tymczasowe utwardzenie nawierzchni drogi Al. Ujazdowskiej w Zgorzelcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowalnych związanych z tymczasowym utwardzeniem płytami betonowymi zbrojonymi nawierzchni drogi Al. Ujazdowskiej w Zgorzelcu. Roboty budowlane wykonywane będą w granicach działki o numerze ewidencyjnym 2/314 (Obr. X, AM-5).
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę istniejącej nawierzchni tłuczniowej,
2) wykonanie podbudowy pod nawierzchnię z płyt betonowych,
3) ułożenie nawierzchni z płyt prefabrykowanych zbrojonych,
4) wykonanie nawierzchni poboczy z tłucznia kamiennego,
5) humusowanie i obsianie trawników poza pasem pobocza.
3. Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ. W skład dokumentacji wchodzi:
1) Opis techniczny,
2) Informacja BIOZ,
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) Przedmiar robót – poglądowo.
4. Gwarancja:
1) Minimalny wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały wynosi 36 miesięcy, natomiast maksymalny 60 miesięcy.
2) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego robót z klauzulą „odbieram”.
3) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
4) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert – w przypadku zaoferowania dłuższego okresu gwarancji niż minimalny wymagany przez Zamawiającego, oferta Wykonawcy otrzyma dodatkowe punkty, zgodnie
z zasadami określonymi w Rozdziale XX SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 07 czerwca 2021 r. o godz. 10:00, czyli przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia
w wysokości 500.000,00 zł brutto.

W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj.
07 czerwca br. do godz. 10: 00, wpłynęły 3 oferty:
1) Oferta Nr 1 złożona przez Konsorcjum firm: Lider – Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego „Secundo Fors” Sp. z o.o., z siedzibą w Zgorzelcu przy ul. Stefana Batorego 6/11, Partner – Max Energy Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74/320,z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w kwocie: 1.049.520,23 zł;
2) Oferta Nr 2 złożona przez Konsorcjum firm: Lider konsorcjum - Ryszard Droszcz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „RICARDO”, z siedzibą
w Zgorzelcu przy ul. Górniczej 35; Uczestnik konsorcjum – Justyna Droszcz prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „ELEKTROBUD”, z siedzibą
w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 75A/4, z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w kwocie: 776.495,93 zł;
3) Oferta Nr 3 złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlane Strykowski Sp. z o.o. Sp. Kom., z siedzibą w Radzimowie Dolnym 26, z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w kwocie: 940.000,00 zł.

W wyniku dokonanej oceny ofert przyznano następującą łączną punktację:
Oferta Nr 1 – 69,59 pkt
Oferta Nr 2 – 100 pkt
Oferta Nr 3 – 73,04 pkt

W związku z powyższym najwyżej oceniona została oferta Nr 2, która przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia o kwotę: 276.495,93 zł.
Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny oferty Nr 2.

Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 776495,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1049520,23 PLN

2021-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane