Przebudowa DW Nr 872 rz. Wisła – Baranów Sandomierski – Wola Baranowska – Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej w m. Wola Baranowska i w m. Knapy.
PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00091166
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00091166/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-23 09:28
- Lokalizacja
- Rzeszów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-207f39e7-9c1f-11eb-945c-72824b6a02d0
- Identyfikator
- 8132937794
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00091166 z dnia 2021-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa DW Nr 872 rz. Wisła – Baranów Sandomierski – Wola Baranowska – Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej w m. Wola Baranowska i w m. Knapy.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690587670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A
1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 35-105
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.7.) Numer telefonu: 178609455
1.5.8.) Numer faksu: 178609456
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://pzdw.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zamawiający jest jednostką organizacyjną wykonującą zadania w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg, na podstawie ustawy o drogach publicznych.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa DW Nr 872 rz. Wisła – Baranów Sandomierski – Wola Baranowska – Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej w m. Wola Baranowska i w m. Knapy.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-207f39e7-9c1f-11eb-945c-72824b6a02d0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00091166
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007375/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa chodników w ciągu dróg wojewódzkich
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00031393/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZDW/WZP/243/WRI/3/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W/w nazwy należy używać na każdym etapie prowadzonego postępowania.
Z uwagi na możliwość wpisania ograniczonej liczby znaków w Miniportalu , BZP , DUUE może się ona różnić od nazwy użytej w innych dokumentów postępowania.
Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 872 relacji rz. Wisła – Baranów Sandomierski – Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych w km 11+773 - 12+190 i 12+923 - 13+875 strona prawa w m. Wola Baranowska i w m. Knapy”
na podstawie projektu wykonawczego i innych dokumentów przekazanych przez Zamawiającego.
Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 872, obejmuje następujące prace budowlane:
1. Roboty przygotowawcze w tym rozbiórka przepustów, barier i nawierzchni z kostki brukowej.
2. Zabezpieczenie sieci podziemnych
3. Roboty ziemne wykopy, nasypy
4. Wykonanie odwodnienia – dren francuski, ścieki, studzienki rewizyjne i przykanaliki
5. Wykonanie zjazdów publicznych i indywidualnych
6. Wykonanie poboczy z kostki betonowej
7. Wykonanie przebudowy przepustów pod koroną drogi
8. Wykonanie kanału technologicznego
9. Wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają: przedmiary robót, STWiORB oraz kosztorysy ofertowe stanowiące Załącznik do SWZ.
Sposób realizacji zamówienia
Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności:
-projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego
-kosztorysami ofertowymi (KO)
oraz
-dokumentacją techniczną (PW)
-STWiORB
-przedmiarem robót;
-kosztorysem ofertowym;
-harmonogramem robót; (w terminie 7 dni od podpisania umowy, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia szczegółowy harmonogram robót budowlanych,
Zgodnie z częścią przedmiarowo – kosztorysową, Wykonawca:
- uzgodni z Zamawiającym listę materiałów z rozbiórki, które zostaną wykorzystane w przyszłych pracach budowlanych,
- materiały pochodzące z rozbiórki, wykazane jako własność Zamawiającego, Wykonawca dostarczy na plac składowy RDW Stalowa Wola po uzgodnieniu z Kierownikiem Rejonu,
-wszelkie koszty dostawy i rozładunku ponosi Wykonawca.
-pozostałe materiały pochodzące z rozbiórki stanowią własność Wykonawcy. Wykonawca pomniejszy swoją cenę ofertową o wartość materiałów pochodzących z rozbiórki. Materiały nie nadające się do ponownego wbudowania Wykonawca zutylizuje lub zagospodaruje we własnym zakresie. Wykonawca będzie prowadził gospodarkę odpadami zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r o odpadach ( t.j. Dz.U. z 2020r. poz. 797),
Organizacja ruchu.
- Wykonawca, na podstawie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu (otrzyma od Zamawiającego), zobowiązany jest powiadomić organ ruchu, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich i Komendę Wojewódzką Policji o dacie wprowadzenia organizacji ruchu na czas robót, zachowując 7-mio dniowy termin wyprzedzający. Przedmiotowe powiadomienie z zachowaniem wskazanego terminu wyprzedzającego dotyczy każdorazowej zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu.
Wykonawca zobowiązany jest do:
- likwidacji oznakowania czasowego robót po ich zakończeniu,
- usunięcia z rozbudowywanej drogi maszyn drogowych i urządzeń w czasie przerw w prowadzonych pracach lub dokonania zabezpieczenia na poboczach lub parkingach w sposób akceptowany przez Inspektora.
- poinformowania mieszkańców i osób prowadzących działalność gospodarczą w rejonie robót o spodziewanych utrudnieniach w ruchu drogowym poprzez przekazanie informacji w sposób zwyczajowo przyjęty,
- zaplanowania prowadzenia prac w systemie wielozmianowym oraz w dniach wolnych
od pracy celem skrócenia czasu występowania utrudnień,
Tam, gdzie w SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Każdemu odwołaniu do norm krajowych przywołanych w niniejszej SWZ wraz z załącznikami towarzyszy zwrot: „lub równoważne”.
Nazwy własne użyte w opisie przedmiotu zamówienia, określające typ produktu lub producenta, zostały podane przykładowo w celu określenia minimalnych oczekiwanych parametrów jakościowych funkcjonalnych i użytkowych produktu. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów jakościowych , użytkowych i funkcjonalnych, które muszą być na poziomie nie niższym od wskazanych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółowy opis/specyfikację, z których w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego powinno wynikać, że oferowany produkt ma nie gorsze parametry jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe, niż określony przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp. Spełnione zostały obie przesłanki w nim określone, tj.- oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, która Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz
- wystąpiła okoliczność uniemożliwiająca Zamawiającemu zwiększenie kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1578102,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1578102,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |