(2)Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach. Modernizacja instalacji elektrycznych w budynku przy ul. Wislanej 12 w Gliwicach - etap I.
ZESPÓŁ PRZEDSZKOLI MIEJSKICH NR 1 W GLIWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00092506
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00092506/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-24 09:23
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1465a693-c309-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6312654128
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00092506 z dnia 2021-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
(2)Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach. Modernizacja
instalacji elektrycznych w budynku przy ul. Wislanej 12
w Gliwicach - etap I.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ PRZEDSZKOLI MIEJSKICH NR 1 W GLIWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243568011
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młodopolska 4
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-119
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32/237 08 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zpm1.gliwice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zpm1.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zpm1.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
(2)Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach. Modernizacjainstalacji elektrycznych w budynku przy ul. Wislanej 12
w Gliwicach - etap I.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1465a693-c309-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00092506
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000861/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja obiektu - istalacji elektrycznej i słaboprądowej wraz z pracami towarzyszącymi.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00071651/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPM1.26.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 445528,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówieniem publicznym objęte są roboty remontowo-budowlane związane z częściową modernizacją budynku Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 33 w Gliwicach w Zespole Przedszkoli Miejskich nr 1 w Gliwicach w budynku przy ul. Wiślanej 12 w zakresie instalacji elektrycznej i słaboprądowej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi na poziomie piwnic i parteru.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w :
- dokumentacji projektowej : Projekt budowlano-wykonawczy modernizacji instalacji elektrycznej w budynku Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 33 w Gliwicach przy ulicy Wiślanej 12 w Gliwicach, opracowanej przez Enegro-Inwest stanowiących załącznik nr 7.1 do SWZ
- Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 7.2 do SWZ
- Przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 7.3 do SWZ
Zakres rzeczowy robót ujęty w przedmiarach robót należy traktować jako orientacyjny, Wykonawca uwzględni w ofercie całość robót niezbędnych do prawidłowego wykonania zmówienia w tym roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z "sztuką budowlaną" i obowiązującymi przepisami.
Ze względu na charakter obiektu, w którym będą prowadzone roboty remontowo-budowlane zamawiający oczekuje od wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych w czynnych placówkach oświatowych. Zamawiający oczekuje przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej w celu zapoznania się z miejscem i zakresem rzeczowym robót objętych zamówieniem.
Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej. W celu umożliwienia zainteresowanym odbycia wizji lokalnej, ze względu na trwające ograniczenia sanitarne, Zamawiający ustala termin wizji na dzień 8 czerwca i 10 czerwca 2021r. o godz. 15.30.
Do oferty wymagane jest złożenie oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej o treści załącznika nr 17 do SWZ. W przypadku braku odbycia wizji Zamawiający odrzuci ofertę.
Wykonawcy zgodnie z art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. W przypadku wykonawców występujących wspólnie, wymagane jest aby przynajmniej jeden z Wykonawców uczestniczył w wizji.
Wykonawca, dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia podejmie niezbędne działania w celu ochrony mienia placówki. W tym celu m. in. zabezpieczy w razie potrzeby sąsiadujące pomieszczenia przed zapyleniem w trakcie realizacji robót i na bieżąco będzie utrzymywał porządek. Ze względów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem placówki, w okresie wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych i użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z póź. zm. ).
Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem, ze względu na kontynuację modernizacji, odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień w tym zaakceptowania zmian materiałowych przez zamawiającego i projektanta.
Zakres umowy i realizacji zamówienia obejmuje gruntowne sprzątanie pomieszczeń i otoczenia przedszkola umożliwiające rozpoczęcie zajęć dydaktycznych w nowym roku szkolnym ( 01.09.2021 r.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Prawne :zgodnie z art.255 ust. 2 ustawy PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
2)wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu;
Faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z ww. art.
Do Zamawiającego w terminie opisanym w SWZ, wpłyneły 2 oferty.
Pierwsza oferta :
W przesłanych przez Wykonawce dokumentach, nie było załaczonego druku Oferty.
Druga oferta:
W przesłanych przez Wykonawce dokumentach, został załaczony druk oferty z innego
postepowania. (tresc nie odpowiada tresci załaczonego wzoru do SWZ)
A więc obydwie oferty zgodnie z art 226 ust 1 pkt. 5) zostały odrzucone, co skutkowało brakiem
ofert podlegających ocenie w postępowaniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |