Prace remontowo-konserwatorskie na budynku wpisanym do rejestru zabytków przy ul. Norwida 22
WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA PRZY UL.NORWIDA 22
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00097316
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00097316/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-28 19:42
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9678249e-a9db-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8981950164
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00097316 z dnia 2021-06-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowo-konserwatorskie na budynku wpisanym do rejestru zabytków przy ul. Norwida 22
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA PRZY UL.NORWIDA 22
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarządca
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932207099
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Karola Kniaziewicza 37
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-455
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: natalia@prudenspdp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bonitatis.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.prudenspdp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zamawiający subsydiowany
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowo-konserwatorskie na budynku wpisanym do rejestru zabytków przy ul. Norwida 222.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9678249e-a9db-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097316
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00045154/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/PN/01/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1277458,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie elewacji na nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków położonej we Wrocławiu przy ul. Cypriana Kamila Norwida 22 we Wrocławiu zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Wzorem Umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega, że prace remontowe przy elewacji nieruchomości wskazanej w ust. 1 należy rozpocząć od części frontowej. W razie niszczenia i uszkodzenia obiektu wpisanego do rejestru zabytków Zamawiający zgłosi wykonawcę do wszczęcia postępowania w trybie ustawy o ochroni zabytków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3) Ustawy Pzp tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej ofertyUzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie, w wyniku odrzucenia oferty Wykonawcy C-VERCIAL SP Z O.O. , oferta, która pozostała była wyższa niż kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Przed otwarciem ofert Zamawiający wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 1379 654, 76 złotych brutto, najkorzystniejsza oferta w przedmiotowym postępowaniu zawiera cenę 1 996 920,00 złotych brutto, co przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zadania. Realizacja wskazanego zadania jest dofinansowana ze środków Budżetu Miasta Wrocławia, a umowa dotacyjna nie przewiduje zwiększenia kwoty dofinansowania. Zamawiający po analizie możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia. Decyzja o zwiększeniu środków powinna być uzasadniona, a zamawiający ma prawo do ustalenia, czy przy danych warunkach rynkowych wybór oferty droższej okaże dla niego się korzystny. Zamawiający zobowiązany jest przestrzegać zasad wydatkowania środków publicznych, tak aby nie narazić się na zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Założenie, że w każdym przypadku zamawiający powinien wykazać, iż nie ma dodatkowych środków, pomija istotną kwestię racjonalności decyzji o wyborze oferty droższej niż zakładany próg wydatków przewidzianych w budżecie zamawiającego. Ostatecznie do decyzji zamawiającego pozostawiono możliwość pozyskania (przesunięcia) środków, jeżeli decyzja ta ma według niego racjonalne podstawy. Jednocześnie Zamawiający informuje, że zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej, wyrażonej m.in. w Wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 25 czerwca 2020 r. sygn.akt. KIO 677/20 wskazano, że „ na gruncie p.z.p. decyzja zamawiającego o zwiększeniu kwoty środków przeznaczonych uprzednio na realizację zamówienia i ogłoszonej przed otwarciem ofert jest jego decyzją suwerenną i ewentualne zmiany, co do możliwości zwiększenia kwot przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia są uprawnieniem zamawiającego (nie jego obowiązkiem) i w zależności od statusu prawnego jednostki zamawiającej podlegają decyzji własnej zamawiającego lub są uzależnione od innych podmiotów, w szczególności od dysponentów budżetowych określonego stopnia. Zatem zamawiający nie ma obowiązku poszukiwania dodatkowych środków finansowych na sfinansowanie zamówienia ponad kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dotyczyć to może także części zamówienia (wyodrębnionego zadania) i wówczas art. 93 ust. 1 pkt 4 stosuje się w związku z art. 93 ust. 2 p.z.p. odpowiednio”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1328400
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1996920 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-06-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |