Dokończenie Modernizacji Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego Pan, Przebudowa Budynku Gospodarczego / Stacja Badawcza Instytutu Biologii Doświadczalnej Im. M. Nenckiego PAN
INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. MARCELEGO NENCKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00097923
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00097923/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-29 11:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-488a75d2-c765-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5250009269
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00097923 z dnia 2021-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dokończenie Modernizacji Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego Pan, Przebudowa Budynku Gospodarczego / Stacja Badawcza Instytutu Biologii Doświadczalnej Im. M. Nenckiego PAN
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. MARCELEGO NENCKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325825
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ludwika Pasteura 3
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-093
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@nencki.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nencki.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
naukowo-badawcza i edukacyjna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokończenie Modernizacji Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego Pan, Przebudowa Budynku Gospodarczego / Stacja Badawcza Instytutu Biologii Doświadczalnej Im. M. Nenckiego PAN2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-488a75d2-c765-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097923
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005694/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Dokończenie modernizacji Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego PAN, przebudowa budynku gospodarczego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00073820/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZP-261-11/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dokończenie Modernizacji Stacji Badawczej Instytutu Nenckiego PAN, Przebudowa Budynku Gospodarczego / Stacja Badawcza Instytutu Biologii Doświadczalnej Im. M. Nenckiego Pan, Ul. Leśna 13, 11-730 Mikołajki
2. Zakres prac obejmuje: remont w zakresie budowlanym i instalacyjnym części północnej budynku (nienadającej się i wycofanej z użytkowania z powodu bardzo złego stanu technicznego) oraz przebudowę i reorganizację terenu sąsiadującego z przebudowywanym budynkiem gospodarczym.
3. Przebudowa pomieszczeń obejmować będzie podział powierzchni na nowe pomieszczenia w tym sanitarne wraz z wykonaniem wszystkich niezbędnych instalacji służących do prawidłowego ich funkcjonowania.
4. Zakres przebudowy wymaga wykonania częściowych wyburzeń, wymiany wszystkich wewnętrznych instalacji technicznych budynku oraz uporządkowania terenu wokół budynku.
5. Prace obejmują: wydzielenie z istniejącej przestrzeni pomieszczeń: sanitarnych z wyposażeniem dostosowanym do korzystania przez osoby niepełnosprawne, aneksu porządkowego, aneksu kuchennego dostosowanych do korzystania przez osoby niepełnosprawne, pomieszczeń porządkowych oraz pomieszczenia wielofunkcyjnego (spotkań, prowadzenia seminariów itp.) gruntowny remont i ocieplenie dachu, zadaszenie strefy wejściowej do remontowanych pomieszczeń, budowę drewnianego pomostu umożliwiającego komunikację pieszą i dojazd na wózku również do istniejących już wyremontowanych pomieszczeń zlokalizowanych w pozostałej części budynku oraz objętych przebudową. Zakres obejmuje także przebudowę dojścia umożliwiającego dojście osób niepełnosprawnych w tym dojazd na wózkach inwalidzkich z parkingu, utwardzenie dojazdu oraz wykonanie parkingu dla samochodów z miejscami postojowymi również dla osób niepełnosprawnych.
6. W trakcie przebudowy pomieszczeń wyburzenia obejmą posadzki oraz ściany zewnętrzne i wewnętrzne, oraz prowadzone będą roboty instalacyjne związane z budową:
a) Instalacji elektrycznych – we wszystkich przebudowywanych pomieszczeniach a związaną z zasilaniem lamp oświetlenia ogólnego, przyłączeniem planowanego wyposażenia i urządzeń.
b) Instalacji teletechnicznych – związanej z wyposażeniem planowanych pomieszczeń w instalacje znajdujące się na wyposażeniu budynków Stacji Badawczej wraz z przyłączeniem do sieci komputerowej.
c) Instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w pomieszczeniach sanitarnych i pomieszczeniu wielofunkcyjnym
d) Instalacji wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń w kominy wentylacyjne zakończone od spodu kratkami wlotowymi
7. Zostaną wzmocnione fundamenty posadowienia północno-zachodniej ściany budynku oraz wykonane zostaną wzmocnienia i remont ścian istniejących, pozostających w swej dotychczasowej lokalizacji.
8. Zostanie wykonana izolacja termiczna ścian oraz nowe posadzki z płytek gresowych i posadzka altany wejściowej i ciągów komunikacyjnych z desek struganych.
9. W nowych pomieszczeniach zostaną wykonane sufity gładkie z płyty GK, a ściany w pomieszczeniach ogólnodostępnych i korytarzach komunikacji ogólnej będą malowane, ściany pomieszczeń sanitarnych zostaną wykończone płytkami ceramicznymi. Zostaną wstawione nowe okna o konstrukcji z PCV, szklone trójkomorowym zestawem ze szkła bezbarwnego z pustką powietrzną w środku. Planuje się wymianę drzwi na płycinowe, laminowane lub malowane proszkowo, bez odporności ogniowej.
10. Zostanie wyremontowany dach w zakresie obejmującym wymianę pokrycia dachowego, montaż izolacji termicznej i przeciwwodnej tożsamej z istniejącymi warstwami pokrycia dachowego, po przeprowadzeniu i zamontowaniu na powierzchni dachu nowych kominów wentylacji grawitacyjnej.
11. Istniejąca podbudowa dróg w rejonie planowanej przebudowy wymaga przystosowania do ruchu ciężkich pojazdów (jak autobus) oraz samochodów osobowych w tym samochodów przeznaczonych do transportu osób niepełnosprawnych.
12. Szczegółowy opis zakresu prac zawiera Projekt budowlany wielobranżowy w branży architektura i konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne (załącznik nr 8 do SWZ) oraz pomocniczo przedmiar robót (załącznik nr 9 do SWZ)
13. Zamawiający zaleca Wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia dokonanie wizji lokalnej obiektu będącego przedmiotem zamówienia, podczas której Wykonawcy mogą dokonać stosownych oględzin i pomiarów. Zamawiający nie będzie udzielał żadnych wyjaśnień dotyczących zamówienia, odsyłając Wykonawców do przewidzianego ustawą Prawo zamówień publicznych trybu udzielania wyjaśnień treści Specyfikacji Warunków Zamówienia
Zamawiający udostępni obiekt do dokonania wizji lokalnej w dni robocze w godzinach 8.00-15.00, po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu wizyty z Panem Tomaszem Janeckim – kierownikiem SB w Mikołajkach (tel: 87 421 61 33)
14. Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie roboty wynikające z zakresu zamówienia, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią wykonania poszczególnych prac oraz wiedzą fachową wykonawcy, za zaproponowaną przez siebie cenę ryczałtową
15. Zamawiający wymaga co najmniej 24 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty oraz nieodpłatnej naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym.
16. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy, wymaga, aby wszelkie prace fizyczne bezpośrednio związane z wykonaniem wszystkich robót objętych zamówieniem były wykonywane przez osoby zatrudnione przez wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917 z późn. zm.) z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2017 r., poz. 847 z późn. zm.), przez cały okres realizacji zamówienia.
17. Obowiązek ten, nie dotyczy osób wskazanych na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót oraz innych osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2018 r., poz. 1202 ze zm.) oraz dostawców materiałów i urządzeń. Obowiązek ten dotyczy również podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
18. Wykonawca lub podwykonawca zatrudni osoby te na cały okres realizacji zamówienia.
19. Przedmiar robót, jest jedynie dokumentem pomocniczym, nie stanowi podstawy do kalkulacji ceny oferty, a zakres świadczonych przez Wykonawcę robót jest taki, jak określono go w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia, i musi ponadto zawierać wszelkie elementy, które w sposób oczywisty są potrzebne do tego, aby przedmiot zamówienia osiągnął wymagane cele, nawet jeżeli elementy takie nie zostały wyraźnie wyszczególnione. Przedmiar robót ma za zadanie ułatwienie obliczenie wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie całości robót budowlanych w tym również robót budowlanych towarzyszących materiałów podanych w projekcie oraz uzyskanie zgody Zamawiającego na ich wprowadzenie.
20. 1. Istotne postanowienia umowy zawiera wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. W jej treści podano wszelkie istotne dla Zamawiającego warunki realizacji zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
wszystkie złożone oferty w postępowaniu podlegają odrzuceniuSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 698900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 698900 PLN
| 2021-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |