Budowa podziemnego zbiornika ppoż. na wodę o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń
Nadleśnictwo Trzcianka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00098030
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00098030/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-29 12:11
- Lokalizacja
- Trzcianka, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2df9ef2b-c37b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7630011724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00098030 z dnia 2021-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa podziemnego zbiornika ppoż. na wodę o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Trzcianka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570064493
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Trzcianka
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-980
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trzcianka@pila.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://trzcianka.pila.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.pila.lasy.gov.pl/app/dashboard1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa podziemnego zbiornika ppoż. na wodę o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2df9ef2b-c37b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098030
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00038385/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa punktu czerpania wody - l. Pańska Łaska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00076189/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.21.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa podziemnego zbiornika ppoż. na wodę o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń gm. Trzcianka”.
2. Zakres rzeczowy robót obejmuje:
2.1. Wykonanie wykopu;
2.2. Budowę żelbetowej płyty;
2.3. Montaż bezodpływowego zbiornika ppoż. o poj. V=50m3;
2.4. Wykonanie instalacji czerpania wody ze zbiornika do stanowiska czerpania wody dla strażackiego wozu bojowego;
2.5. Wykonanie utwardzenia placu manewrowego oraz dojazdu do stanowiska czerpania wody.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45247270-3 - Budowa zbiorników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu pn.: „Budowa podziemnego zbiornika ppoż. na wodę o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń” do dnia składania ofert, tj. do 25.06.2021 r. wpłynęły oferty Wykonawców:Zakład Ogólnobudowlany Rafał Antkowiak, ul. 27 Stycznia 9/16, 64-980
Trzcianka, Firma Usługowo-Handlowa Marcin Nieradka, ul. Rybacka 7, 78-630 Człopa.
W trakcie badania ofert w dniu 28.06.2021 r. Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy: Zakład Ogólnobudowlany Rafał Antkowiak, ul. 27 Stycznia 9/16, 64-980 Trzcianka, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Zamawiający w postępowaniu na: budowę podziemnego zbiornika ppoż. na wodę
o pojemności V=50m3 w leśnictwie Pańska Łaska, Nadleśnictwo Trzcianka na
działce nr ewidencyjny gruntów 7172/1, zlokalizowanej w obrębie wsi Straduń,
określił wymogi co do zbiornika na wodę. Zgodnie z dokumentami zamówienia
(SWZ, dokumentacja projektowa, przedmiar robót) Zamawiający wymagał
montażu zbiornika bezodpływowego, walcowego o poj. V=50m3, wykonanego
z poliestru i zbrojonego dodatkowo matami szklanymi. Wykonawca w załączniku
do oferty – kosztorysie ofertowym, na str. 3, w pozycji: 0.009 Zbiornik
bezodpływowy z osprzętem, transportem i montażem, przyjął: „zbiornik wody
P-POŻ poj. 50m3 ze stali spiralnie karbowanej…”. Zaproponowany w ofercie zbiornik nie spełnia wymogów Zamawiającego określonych w dokumentacji zamówienia.
Firma Usługowo-Handlowa Marcin Nieradka, ul. Rybacka 7, 78-630 Człopa,
na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp – Zamawiający odrzuca ofertę,
jeżeli nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami
technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy
użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Zgodnie z postanowieniami SWZ w rozdziale XVI. Sposób oraz termin składania
ofert, w pkt. 2.3: „Wykonawca składa ofertę po „Przystąpieniu do postępowania”
na Platformie eZamawiający poprzez: dodanie w zakładce „OFERTY"
dokumentów (oferty tj. załącznika nr 1 oraz załączników nr 2 i 3 i kosztorysu
ofertowego sporządzonego metodą kalkulacji uproszczonej) określonych
w niniejszej SWZ – opatrzonych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby umocowane.
Powyższe czynności realizowane są poprzez wybranie polecenia „Dodaj
dokument" i wybranie docelowego pliku, który ma zostać wczytany. Wykonawca
– Firma Usługowo-Handlowa Marcin Nieradka, nie załączył do oferty, która
wpłynęła do Zamawiającego za pośrednictwem platformy eZamawiający w dniu
25.06.2021 r. o godz. 08:39 załącznika nr 1 do SWZ tj. formularza ofertowego.
W związku z powyższym, działając zgodnie z treścią art. 255 ust. 2 ustawy Pzp
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152216,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 208266,53 PLN
| 2021-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |