„Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Matebudy 1/3 we Włocławku” - II postępowanie

Administracja Zasobów Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00100241
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00100241/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-30 15:16
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fa9ee901-9de2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8883099046
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuIzolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00100241 z dnia 2021-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Matebudy 1/3 we Włocławku” - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Administracja Zasobów Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340888485

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ostrowska 30

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 544144858

1.5.8.) Numer faksu: 544144884

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@azk.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.azk.wloclawek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Matebudy 1/3 we Włocławku” - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa9ee901-9de2-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00100241

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007566/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Matebudy 1/3 we Włocławku.”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00033816/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia publicznego jest realizacja na zlecenie Zamawiającego robót budowlanych w zakresie wykonania termomodernizacji budynku mieszkalnego przy ul. Matebudy 1/3 we Włocławku zlokalizowanego na działce nr 30, KM46, zgodnie z projektem budowlanym, kosztorysami inwestorskimi oraz Szczegółową Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne zawarte są w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ. Wszystkie parametry podane w Załączniku nr 9 do SWZ
należy traktować jako minimalne.
W ramach zadania przewiduje się wykonanie następujących robót budowlanych:
- demontaż istniejącego pokrycia dachowego z papy,
- demontaż deskowania,
- demontaż więźby dachowej,
- montaż nowej więźby dachowej,
- ocieplenie dachu wełną mineralną gr. 26 cm,
- rozebranie (ok. 25 cm poniżej połaci) i ponowne przemurowanie
kominów z cegły pełnej wraz z otynkowaniem,
- wykonanie nowych czapek kominowych zabezpieczonych farbami odpornymi na zmienne warunki atmosferyczne,
- wykonanie wieńca żelbetowego na istniejącej ścianie,
- montaż okien,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wymiana obróbek blacharskich,- ustawienie i rozbiórka rusztowań systemowych,
- wywóz i utylizacja wszystkich materiałów z rozbiórki,
- uporządkowanie terenu po robotach budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w dniu 27 maja 2021 r. dokonał wyboru oferty Wykonawcy „DAL-TECH” Firma Budowlana Tomasz Dalentka z siedzibą ul. Bukowa 13, 87-850 Choceń, jako najkorzystniejszej w w/w zamówieniu.
Pismem z dnia 17 czerwca 2021 r. Zamawiający poinformował Wykonawcę, iż wyznacza termin podpisania umowy na dzień 21 czerwca 2021 r. oraz pouczył o obowiązku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Wykonawca nie stawił się w siedzibie Zamawiającego w wyznaczonym terminie, uchylając się tym samym od zawarcia umowy, a także nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Brak w niniejszym postępowaniu innych ofert niepodlegających odrzuceniu, uniemożliwił Zamawiającemu dokonanie ponownego badania i oceny ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty w związku z art. 263 ustawy Pzp.
W związku z powyższym, Zamawiający na mocy art. 255 pkt 7) unieważnił postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 243600,00 PLN

2021-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane