Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.

Szpital w Ostródzie Spółka Akcyjna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00101310
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00101310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-01 13:06
Lokalizacja
Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1f88392e-b869-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7411887468
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówMontaż konstrukcji metalowychInstalowanie windRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00101310 z dnia 2021-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL W OSTRÓDZIE SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 511398725

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Władysława Jagiełły 1

1.5.2.) Miejscowość: Ostróda

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: (89) 646 06 71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital-ostroda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-ostroda.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f88392e-b869-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00075368/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SOSA.ZP.3321.9.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Remont i przebudowa schodów zewnętrznych przynależnych do budynku. Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
a) Wykonanie robót budowlanych zgodnie z przedmiarem robót (zał. nr 4a do SWZ); dokumentacją projektową (zał. nr 5a do SWZ), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (zał. nr 6a do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3a do SWZ).
b) Wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
• zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) Uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty, w tym sąsiednich posesji i pomieszczeń zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót.
d) Przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym wszelkich dokumentów niezbędnych do przekazania do użytkowania obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

4.5.5.) Wartość części: 180611,96 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – wymiana windy wewnętrznej zlokalizowanej w budynku. Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje: a)Wykonanie robót budowlanych zgodnie z przedmiarem robót (zał. nr 4b do SWZ); dokumentacją projektową (zał. nr 5b do SWZ), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (zał. nr 6b do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3b do SWZ). Dostarczony i zamontowany dźwig osobowy wraz z niezbędnym osprzętem produkcji seryjnej musi być fabrycznie nowy, rok produkcji minimum 2020, wolny od wad technicznych, niepoddany wcześniej żadnym naprawom, dopuszczony do obrotu i stosowania, w pełni sprawny i gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem, nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich, musi odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym oraz musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i normami.
b) Wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
• zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty oraz pomieszczeń, w których prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) Uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty, w tym sąsiednich posesji i pomieszczeń zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót.
d) Przeprowadzenie prób, rozruchu technologicznego oraz wymaganych badań, a także przygotowanie dokumentów niezbędnych do przekazania do użytkowania obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych.
e) Przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z instrukcjami obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń i wyposażenia.
f) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpłatnego, autoryzowanego serwisu gwarancyjnego na wbudowane urządzenia i sprzęt w okresie 24 miesięcy, licząc od dnia protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, w tym:
• przeprowadzanie przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej jednak niż raz do roku;
• przeprowadzanie prac konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta;
• przeprowadzanie napraw serwisowych;
• zapewnienie całodobowej łączności urządzenia sygnalizującego zainstalowanego w kabinie windy z serwisem Wykonawcy;
• zapewnienie całodobowego pogotowia dźwigowego minimalizującego skutki przestoju windy;
• przeszkolenie techniczne osób wskazanych przez Zamawiającego z podstawowej bezpiecznej obsługi windy - w ilości osób i czasie ustalonym z Zamawiającym;
• dokonywanie pomiarów elektrycznych przed każdorazowym badaniem Urzędu Dozoru Technicznego (dalej UDT);
• zapewnienie asysty serwisu Wykonawcy przy dorocznym przeglądzie UDT.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 225838,58 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu, w zakresie części 1 wpłynęła tylko jedna niepodlegająca odrzuceniu oferta z ceną 347.129,84 zł brutto, zaś Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 250.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 347129,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 347129,84 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu, w zakresie części 2 wpłynęła tylko jedna niepodlegająca odrzuceniu oferta z ceną 269.124,00 zł brutto, zaś Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 250.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 267648,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 269124,00 PLN

2021-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane