Remont elewacji budynku głównego Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Młyńskiej 3 w Prochowicach
Gmina Prochowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00101527
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00101527/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-01 14:04
- Lokalizacja
- Prochowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5f2f3234-b3d0-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6911004980
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00101527 z dnia 2021-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji budynku głównego Szkoły Podstawowej Nr 1
przy ul. Młyńskiej 3 w Prochowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Prochowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Prochowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-230
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: e.rogos@prochowice.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.prochowice.com/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji budynku głównego Szkoły Podstawowej Nr 1przy ul. Młyńskiej 3 w Prochowicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f2f3234-b3d0-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101527
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007008/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont elewacji budynku głównego Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Młyńskiej 3 w Prochowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00053760/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.4.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Młyńskiej 3 w Prochowicach (dz. nr 140 obręb 3 miasta Prochowice). Budynek z 1910 roku, wolnostojący znajdujący się w zabudowie śródmiejskiej (ujęty w gminnej ewidencji zabytków), trzykondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem o malowniczej bryle na planie prostokąta, wejście do budynku od strony elewacji frontowej i bocznej z ryzalitem od frontu i wieżyczką od południa.
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek wykończony jest cegłą klinkierową oraz tynkiem. Cokół budynku wykończony cegłą pełną – widoczne ubytki spoin oraz niewielkie ubytki w cegle. Ściany zewnętrzne budynku murowane z cegły pełnej, nadproża ceglane. Stan techniczny ścian zewnętrznych dobry. Elewacje proste tynkowane, malowane z ceramicznym detalem z cegły klinkierowej i okładzin strefy cokołowej, naroża budynku z gzymsem koronującym. Wykończenie elewacji tynkiem cementowo-wapiennym w złym stanie technicznym.
Zamówienie dotyczy przywrócenia oryginalnego charakteru elewacji przez usuniecie wtórnych przemalowań elewacyjnych oraz renowacje elewacji z cegły klinkierowej, renowacji drzwi wejściowych oraz wykonanie izolacji pionowej. Ogólny zakres robót obejmuje:
1. Zakres robót przy renowacji elewacji z cegły dotyczy (elewacja frontowa (od ul. Młyńskiej) -152,0m2, elewacja boczna - 60,0m2, elewacja boczna (od ul. Warszawskiej) - 64,5m2, elewacja tylna - 79,5m2):
a) renowację klinkierowych opasek okiennych,
b) renowację klinkierowych gzymsów międzykondygnacyjnych,
c) renowację oraz czyszczenie cokołów klinkierowych,
d) renowację parapetów zewnętrznych klinkierowych.
2. Zakres robót przy naprawie elewacji (elewacja frontowa (od ul. Młyńskiej) - 110,0m2, elewacja boczna - 122,5m2, elewacja boczna (od ul. Warszawskiej) - 87,0m2, elewacja tylna - 54,0m2):
a) skucie odspojonych tynków cementowo – wapiennych w miejscach uszkodzeń,
b) wykonanie warstwy szczepnej - obrzutki z zaprawy renowacyjnej,
c) ułożenie tynku wapiennego o uziarnieniu 0-4mm,
d) pomalowanie farbą silikatową lub krzemianową w kolorze wskazanym na rysunkach (po wcześniejszym wykonaniu próby),
e) naprawę gzymsów detalem ciągnionym w zaprawie i elementów sztukatorskich na elewacji.
3. Zakres robót przy odwodnieniu dachu: demontaż i ponowny montaż istniejących rynien 63,1mb, demontaż i ponowny i rur spustowych - 45,0mb.
4. Zakres robót przy renowacji stolarki drzwiowej - drzwi wejściowe do budynku - 3,2m2:
a) oczyszczenie powierzchni z zabrudzeń powierzchniowych,
b) dezynsekcję i dezynfekcję,
c) usunięcie przemalowań i wtórnych nawarstwień metodą łączoną - mechaniczną z chemiczną (pasta w postaci wodorozcieńczalnego proszku),
d) impregnację, uzupełnienie ubytków drewna flekami i rekonstrukcję brakujących elementów,
e) pokrycie powierzchni farbą akrylową do drewna grubopowłokową, matową i kryjącą.
5. Zakres robót przy renowacji zegara słonecznego: demontaż wskazówek zegara, oczyszczenie powierzchni wskazówek zegara i stalowych elementów z zabrudzeń powierzchniowych, malowanie elementów stalowych zegara farbą antykorozyjną, wykonanie tynku silikatowego w miejscu lokalizacji zegara.
6. Zakres robót przy ułożeniu izolacji fundamentów (elewacja boczna-(opaska żwirowa) 26,2m2 i obrzeże 20mb, elewacja frontowa (od ul. Młyńskiej) i boczna (od ul. Warszawskiej) demontaż i ponowny montaż oraz uzupełnienie kostki betonowej 42m2:
a) demontaż istniejącej kostki betonowej w miejscu wskazanym w projekcie budowlanym,
b) wykonanie wykopów osłaniających fundament,
c) oczyszczenie i osuszenie fundamentu,
d) izolacja fundamentu mineralną zaprawą szpachlową paroprzepuszczalną o właściwościach hydroizoalacyjnych,
e) wykonanie izolacji pionowej z folii kubełkowej (całość) - 80,7m2,
f) wykonanie obrzeży z kostki betonowe lub odtworzenie kostki betonowej w miejscu ułożonej izolacji
g) wykonanie opaski żwirowej.
Roboty budowlane i rzemieślnicze należy wykonać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i konserwatorskiej, a także zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami i przepisami wykonawczymi - pod nadzorem osób do tego upoważnionych.
Dokumentacja techniczna stanowi Zał. Nr 6 do SWZ.
Realizacja zamówienia w budynku użyteczności publicznej – budynek Szkoły Podstawowej bez wyłączenia obiektu z użytkowania – w założeniu przewiduje się wykonanie głównych elementów zamówienia oraz prac kolidujących z funkcjonowaniem Szkoły w okresie wakacyjnym: II połowa czerwca do końca sierpnia. Szczegółowy zakres i terminy realizacji poszczególnych elementów zamówienia zostaną uzgodnione z wykonawcą w harmonogramie realizacji zamówienia na etapie podpisania umowy o roboty budowlane.
Pełny zakres przedmiotu zamówienia określony jest w projekcie budowlanym zatwierdzonym decyzją – pozwolenie na budowę nr 657/20 Starosty Legnickiego z dnia 29 września 2020r., projekcie wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót stanowiących załączniki do niniejszej SWZ.
Roboty należy wykonywać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi polskim normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45452100-1 - Piaskowanie fasady budynków
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366975,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366975,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366975,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BBI Budownictwo Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 390920907
7.3.3) Ulica: Tarnobrzeska 2/2
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-404
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty renowacyjne elewacji z cegły - ADI Adrian Cieliński Usługi Ogólnobudowlane, ul. Jędrzejowska 27, 55-100 Trzebnica
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366975,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-11-24| 2021-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |