„Realizacja zapisów planów ochrony Jurajskich Parków Krajobrazowych poprzez wypas zwierząt w celu zachowania lub odtworzenia siedlisk ciepłolubnych na wybranych powierzchniach”.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00196254
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00196254/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-17 12:15
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-447baad4-16ea-4365-97a2-6b7a3a42581c
Identyfikator
9452118710
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zoologiczneUsługi odchwaszczaniaUsługi utrzymania gruntów

Wykonawcy

4 przyznane

FUNDACJA WSPIERANIA BIORÓŻNORODNOŚCI "HORB"Jasliska, PL · lot 0
47 000 PLN
FUNDACJA WSPIERANIA BIORÓŻNORODNOŚCI "HORB"Jasliska, PL · lot 1
30 000 PLN
FUNDACJA WSPIERANIA BIORÓŻNORODNOŚCI "HORB"Jasliska, PL · lot 2
37 000 PLN
FUNDACJA WSPIERANIA BIORÓŻNORODNOŚCI "HORB"Jasliska, PL · lot 3
36 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00196254 z dnia 2025-04-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Realizacja zapisów planów ochrony Jurajskich Parków Krajobrazowych poprzez wypas zwierząt w celu zachowania lub odtworzenia siedlisk ciepłolubnych na wybranych powierzchniach”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120848102

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Vetulaniego 1A

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-227

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zpkwm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zpkwm.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-447baad4-16ea-4365-97a2-6b7a3a42581c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Realizacja zapisów planów ochrony Jurajskich Parków Krajobrazowych poprzez wypas zwierząt w celu zachowania lub odtworzenia siedlisk ciepłolubnych na wybranych powierzchniach”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-447baad4-16ea-4365-97a2-6b7a3a42581c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00196254

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042399/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Realizacja zapisów planów ochrony Jurajskich Parków Krajobrazowych poprzez wypas zwierząt w celu zachowania lub odtworzenia siedlisk ciepłolubnych na wybranych powierzchniach.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZFK.261.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 130000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Część I. Wypas w Dolinie Kobylańskiej.
W południowej części Doliny Kobylańskiej, położonej pomiędzy miejscowościami Kobylany i Będkowice, na północ od Krakowa, na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. powierzchnia objęta wypasem wynosi ok. 1,97 ha (w rzucie pionowym).
Obsada zwierząt: 25 do 30 kóz i owiec, w tym cn.10 kóz

4.5.3.) Główny kod CPV: 77400000-4 - Usługi zoologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 44151 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

b) Część II. Wypas w Wąwozie Bolechowickim.
W południowej części Doliny Bolechowickiej, położonej na północ od miejscowości Bolechowice, na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie i Rezerwatu Przyrody Wąwóz Bolechowicki. Powierzchnia objęta wypasem wynosi ok. 1 ha (w rzucie pionowym). Obsada zwierząt: 12-15 kóz i owiec.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77400000-4 - Usługi zoologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 30524 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

c) Część III. Wypas przy Zamku Rabsztyn.
Zamek Rabsztyn położony jest w miejscowości Rabsztyn (Gmina Olkusz), na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Powierzchnia wypasowa obejmuje otoczenie zamku. Dokładna powierzchnia, która ma być objęta wypasem, zaznaczona jest na mapie, będącej załącznikiem nr 1 do niniejszego dokumentu. Powierzchnia objęta wypasem wynosi ok 1,3 ha (w rzucie pionowym). Obsada: 8 do 10 owiec lub owiec i kóz, w tym co najmniej 6 owiec.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77400000-4 - Usługi zoologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 27526 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

d) Część IV. Wypas na Żytniej Skale.
Żytnia Skała położona jest w miejscowości Bębło (Gmina Wielka Wieś), na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Dokładna powierzchnia, która ma być objęta wypasem, zaznaczona jest na mapie będącej załącznikiem nr 1 do niniejszego dokumentu. Powierzchnia objęta wypasem wynosi ok. 0,4 ha (w rzucie pionowym).
Obsada: 4-6 kóz lub kóz i owiec.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77400000-4 - Usługi zoologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.5.) Wartość części: 27799 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 47000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 47000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Wspierania Bioróżnorodności HORB

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 181109529

7.3.3) Ulica: Daliowa13

7.3.4) Miejscowość: Jasliska

7.3.5) Kod pocztowy: 38-485

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-15

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Wspierania Bioróżnorodności HORB

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 181109529

7.3.3) Ulica: Daliowa 13

7.3.4) Miejscowość: Jaśliska

7.3.5) Kod pocztowy: 38-485

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 37000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 37000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 37000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Wspierania Bioróżnorodności HORB

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 181109529

7.3.3) Ulica: Daliowa 13

7.3.4) Miejscowość: Jaśliska

7.3.5) Kod pocztowy: 38-485

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 37000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 36000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 36000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 36000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Wspierania Bioróżnorodności HORB

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 181109529

7.3.3) Ulica: Daliowa 13

7.3.4) Miejscowość: Jaśliska

7.3.5) Kod pocztowy: 38-485

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 36000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30
2025-04-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi