Odnowa zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie

Gmina Miejska Nałęczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00102273
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00102273/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-02 10:03
Lokalizacja
Nałęczów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9157c13f-bed9-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7162656792
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00102273 z dnia 2021-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odnowa zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Nałęczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020032

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Nałęczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-150

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 50 14 500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dsatola@naleczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://naleczow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=85

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odnowa zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9157c13f-bed9-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00102273

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004097/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zagospodarowanie zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Zagospodarowanie zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie w zakresie architektoniczno – budowlanym” oraz „Zagospodarowanie terenów zielonych zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie” współfinasowanego ze środków EFRR w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.10.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odnowa zabytkowego Parku Zdrojowego w Nałęczowie.
W ramach zamówienia przewidziano m.in.:
1) prace związane z gospodarką zabytkowym drzewostanem, a także nowe nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej (w tym m.in.: zakładanie kwietników, mulczowanie, sadzenie bylin, sadzenie roślin okrywowych, runa parkowego i paproci, sadzenie krzewów róż sadzenie drzew i krzewów, ściółkowanie, zabiegi agrotechniczne, zakładanie trawników dywanowych, przygotowanie gruntu, obrzeża trawnikowe, rekultywacja istniejących trawników, siew);
2) przesadzenie części młodych nasadzeń drzew i krzewów kolidujących z projektowaną kompozycją zieleni;
3) zabiegi pielęgnacyjne w tym: pielęgnacja drzew i krzewów, niskiego żywopłotu, roślin okrywowych, runa, paproci i bylin, pielęgnacja kwietników, pielęgnacja trawników i łąki;
4) budowę obiektów małej architektury parkowej według zachowanych materiałów archiwalnych: leżalni (w tym: roboty ziemne i rozbiórkowe, fundamenty, komora techniczna, więźba dachowa, podłoga i posadzka, schody i pochylnia, roboty elewacyjne, dekoracyjne i wykończeniowe), altany na wyspie (fundamenty, elementy nośne konstrukcji, więźba dachowa, roboty wykończeniowe), "Źródła Miłości" (roboty tynkarskie, okładziny elewacyjne i detale kamienne, misa kamienna, posadzki i schody terenowe), nawierzchnie utwardzone - plac przed altaną, nawierzchnia dojścia do leżalni z kostki brukowej, aleja na wyspie;
5) schody na wyspie
6) pielęgnację zieleni w okresie 18 miesięcy od dnia podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. Pielęgnacja polega na:
- podlewaniu w zależności od potrzeb,
- odchwaszczaniu,
- nawożeniu,
- usuwaniu odrostów korzeniowych,
- zabezpieczenie krzewów i bylin na zimę,
- wymianie uschniętych i uszkodzonych krzewów i bylin,
- uzupełnianiu warstwy ściółki z kory.
Podczas realizacji prac ziemnych związanych z inwestycją należy prowadzić badania archeologiczne w formie nadzoru: nadzór należy powierzyć uprawnionemu specjaliście archeologowi; na prowadzenie badań archeologicznych należy uzyskać odrębne zezwolenie LWKZ zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu przeznaczył na sfinansowanie zamówienia 2 862 708,64zł. Do upływu terminu składania ofert wpłynęło 3oferty, wszystkie oferty przekraczały ww. kwotę. Po dokonaniu analizy finansowej Zamawiający stwierdza, że nie może zwiększyć kwoty przewidzianej na realizację zadania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4499986,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5811526,30 PLN

2021-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane