„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”

GMINA MEŁGIEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00103172
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00103172/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-02 14:39
Lokalizacja
Mełgiew, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d457de46-cf7a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7122914532
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00103172 z dnia 2021-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2

1.5.2.) Miejscowość: Mełgiew

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-007

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: (81) 46 05 710

1.5.8.) Numer faksu: (81) 460 57 90

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d457de46-cf7a-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00103172

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002054/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Budowa łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086915/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 304744,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa łącznika
między segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B Szkoły
Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi”.
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę parterowego łącznika pomiędzy segmentem
dydaktycznym A i segmentem dydaktyczno-sportowym B budynku Szkoły Podstawowej im.
Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, zlokalizowanego przy ul. Partyzanckiej 19 w Mełgwi na działce o
numerze ewidencyjnym 436.
W chwili obecnej oba segmenty Szkoły nie są połączone stałym łącznikiem (istnieje jedynie
częściowe zadaszenie przejścia między segmentami). Dlatego też, przeprowadzone roboty
budowlane mają zapewnić wykonanie stałego, parterowego łącznika pomiędzy dwoma
sąsiadującymi ze sobą segmentami Szkoły. Równocześnie, w ramach likwidacji barier
architektonicznych, przed wejściem głównym do Szkoły zostanie wykonany podjazd dla osób
niepełnosprawnych.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży budowlanej:
- rozbiórkę zadaszonego podjazdu dla osób niepełnosprawnych, istniejącego przed drzwiami
wejściowymi do segmentu dydaktyczno-sportowego B w ścianie pn. - zach.,
- rozbiórkę zewnętrznego wiatrołapu segmentu dydaktycznego A,
- wymianę jednoskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pn.-zach. segmentu dydaktycznosportowego
B na drzwi dwuskrzydłowe D1, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji, wraz
z poszerzeniem otworu, wykonaniem nadproża i przebudową przylegającej doń ścianki
działowej,
- wymianę jednoskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pn.-zach. segmentu dydaktycznego
A na drzwi dwuskrzydłowe D4, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji wraz z
poszerzeniem otworu, wykonaniem nadproża i przebudową schodów zewnętrznych,- wymianę dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych w ścianie pd.-wsch. segmentu dydaktycznego
A na drzwi dwuskrzydłowe D2, spełniające wymogi drzwi na drodze ewakuacji wraz z
przebudową fragmentu ściany i wykonaniem nadproża,
- wykonanie parterowego, stałego łącznika między segmentem dydaktycznym A i segmentem
dydaktyczno-sportowym B,
- wykonanie zadaszenia wejścia D3 w ścianie pn.-wsch. łącznika oraz zadaszenia wejścia D4 w
ścianie pn.-zach. segmentu dydaktycznego A,
- wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przed wejściem głównym D5 do segmentu
dydaktyczno-sportowego B od strony pn.- wsch.,
- przebudowę wiatrołapu przed wejściem głównym do segmentu dydaktyczno-sportowego B od
strony pn.- wsch., wynikającą z konieczności poszerzenia istniejących otworów drzwiowych dla
spełnienia wymogów ewakuacji.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży sanitarnej:
− wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wentylacji hybrydowej w
projektowanym łączniku pomiędzy segmentem dydaktycznym A i segmentem dydaktycznosportowym
B budynku Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, zlokalizowanego
przy ul. Partyzanckiej 19 w Mełgwi.
− W projekcie budowlanym również ujęto przebudowę istniejącego przyłącza
kanalizacji sanitarnej, ponieważ projektowany łącznik zlokalizowano na w/w przyłączu kanalizacji
sanitarnej - odprowadzenie ścieków sanitarnych z segmentu dydaktycznosportowego B budynku
szkoły.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży elektrycznej:
− wykonanie instalacji elektrycznej: oświetlenia ogólnego, oświetlenia awaryjnego, oświetlenia
kierunkowego ewakuacyjnego.
− przełożenie istniejącego kabla ziemnego wlz kolidującego z fundamentem łącznika. Instalacje
elektryczne łącznika są powiązane z istniejącą instalacją w segmencie dydaktycznym A
budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1a, 1b, 1c do SWZ.
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa w branży: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR),
3) przedmiar robót w branży: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter
ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w
dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) oraz STWIORB. Przedmiary robót mają
charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze
lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało
wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji
projektowej o której mowa w pkt 1) lub STWIORB.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i STWIORB.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją
projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z
dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie
projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do
wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz STWIORB.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1
pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą
wyrazy „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na
konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych
parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie
zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w
szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze
zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych
urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem
przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego
Zamawiającego.
Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji
dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć
konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych
zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu
motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa
posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie - a
więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE ). Zamówienie nie zostało
podzielone na części z następujących względów:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych.
Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi
związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót wykonywanych przez
różnych wykonawców.
2) Przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców opóźnienie jednego z
wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych elementów inwestycji –
zależnych od terminowego wykonania prac przez innego wykonawcę.
Reasumując, zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że
podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami
wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących
poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu
zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami
technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany
ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych
i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym
złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią
motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości
podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego
podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi
administracyjnemu ani sądowemu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Gmina Mełgiew działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 2019 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 300 000,00 złotych brutto. Kwota ta, w przeciwieństwie do wartości zamówienia i zaoferowanej ceny, ma swoje źródło w planie finansowym. Udostępnienie informacji o minimalnej sumie gwarantowanej, najpóźniej przed otwarciem ofert, zapobiega bezzasadnemu unieważnieniu postępowania z powodu rzekomego braku środków. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, może zostać ujawniona przed upływem lub po upływie terminu składania ofert, lecz przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W prowadzonym postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotowego zamówienia za cenę ryczałtową 368 692,60 złotych brutto. Zamawiający po przeprowadzeniu analizy stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty pokrycia finansowego o brakującą różnicę, czyli 68 692,60 złotych.
W związku z powyższym postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W tej sytuacji cena lub koszt określona w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 368692,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 368692,60 PLN

2021-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane