Budowa samodzielnej kancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Goleniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00103546
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00103546/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-05 09:10
- Lokalizacja
- Goleniów, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a9fdc04a-c9cd-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8560004753
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00103546 z dnia 2021-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa samodzielnej kancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Goleniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539114
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Parkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Goleniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: +48914182459
1.5.8.) Numer faksu: +48914182919
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: goleniow@szczecin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goleniow.szczecin.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/goleniow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka Leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa samodzielnej kancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9fdc04a-c9cd-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00103546
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00064640/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa samodzielnej kancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00079810/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa
samodzielnejkancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz”. Zadanie obejmuje budowę
budynku kancelariileśnej w technologii drewnianej z prefabrykowanych elementów modułowych
wraz zzagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną na działce nr 157
obrębNiewiadowo gm. Goleniów.1) Zakres prac obejmuje wykonania robót budowlanych tj.:
budowębudynku kancelarii leśnictwa w technologii szkieletu drewnianego, dach w formie
więźbydrewnianej dwuspadowej, kryty blachodachówką, ściany prefabrykowane w
szkieleciedrewnianym wraz z pracami wykończeniowymi – pod klucz; budowę
przyłączy:elektroenergetycznego, wodociągowego, telekomunikacyjnego; budowę
instalacji: sanitarnej,wodociągowej, ogrzewania elektrycznego, wentylacji mechanicznej,
elektroenergetycznej ioświetleniowej, uziemiającej i odgromowej, teletechnicznej,
przeciwwłamaniowego systemualarmowego. w ramach infrastruktury towarzyszącej należy
wykonać drogę wewnętrzną, trzymiejsca postojowe, dojścia do budynku, plac na pojemnik z
odpadami, zbiornik na nieczystościpłynne (szambo) i ogrodzenie.2) Szczegółowy opis
przedmiotu zamówienia przedstawionyzostał w dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki
od nr 1 do 1E do SWZ:a) Projektbudowlany – załącznik nr 1 do SWZ:b) Projekt wykonawczy
Konstrukcja - Załącznik nr 1A doSWZ obejmujący: Projekt wykonawczy Architektura,
aranżacja wnętrz Projekt wykonawczyInstalacje sanitarne Projekt wykonawczy
Instalacje elektryczne Projekt wykonawczyInstalacje telekomunikacyjne Projekt
wykonawczy Przyłącze wodociągowe Projektwykonawczy Zagospodarowanie działki
nawierzchnie utwardzone c) Opinia geotechniczna załączniknr 1B do SWZd) Specyfikacja
techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 1Cdo SWZ e) Przedmiary robót - załącznik
nr 1D do SWZf) Uzgodnienia i decyzje - załącznik nr 1Edo SWZ tj: Decyzja nr 37/2020 z
dnia 16.01.2020 r. (WAB.6740.866.06.2019.2020.MG Nr25083) – pozwolenie na budowę –
wydana przez Starostę Goleniowskiego; Warunkitechniczne przyłączenia do sieci wod-kan
(GWiK\2748\1561\KP\DT|2019 z dnia 25.09.2019 r.;Warunki techniczne przyłączenia so
sieci elektroenergetycznej ENEA Operator SP. z o.o.(42972/2019/OD3/ZR3); Decyzja nr
326 z dnia 09.12.2019 r. Burmistrza Gminy Goleniów –zgoda na roboty budowlane polegające na budowie przyłącza wodociągowego w działce nr 156ob. Geodezyjny Niewiadowo
(WPNS.6872.294.2019.IT); Decyzja nr 318 o warunkach zabudowy z dnia 11.07.2019 r.
wydana przez Burmistrza Gminy Goleniów(WPNS.6730.178.2019.MSZ); Uzgodnienie
lokalizacji zjazdu z dz. 156 Uzgodnienie projektuprzyłącza wodociągowegoUWAGA:
przedmiot zamówienia nie obejmuje aranżacji wnętrz iwyposażenia w meble.Zamawiający nie
przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizjilokalnej oraz sprawdzenia przez
wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówieniadostępnych na miejscu u
Zamawiającego. Przedmiotu zamówienia będzie realizowany wmiejscowości Niewiadowo
działka nr 157, obręb Niewiadowo gm. Goleniów (72-100)województwo
zachodniopomorskie.Zamawiający działając zgodnie z art. 95 ust. 1 PZP, wymagazatrudnienia
przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osóbwykonujących niżej
wymienione czynności w zakresie realizacji zamówienia. Rodzaj czynnościzwiązanych z
realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawiestosunku pracy
przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcierealizacji
zamówienia: roboty ogólnobudowlane roboty przy zagospodarowaniu terenu;czynności
operatorów maszyn i sprzętów budowlanych; roboty ziemnych; roboty fundamentowe;roboty
brukarskie; roboty instalacyjne; roboty elektryczne i teletechniczne; roboty montażowe;roboty
wykończeniowe, malarskie.Sposób weryfikacji zatrudnienia w/w osób,
uprawnieniaZamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań
związanych zzatrudnieniem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań
określone zostały wprojekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.Zamawiający nie
wymaga zatrudnienia napodstawie umów o pracę osób wykonujących samodzielne funkcje
techniczne w budownictwie.W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca
bezzwłocznie ma obowiązekinformowania Zamawiającego o szczególnych, prawdopodobnych,
nie tylko o aktualnych ale i oprzyszłych wydarzeniach lub okolicznościach, które mogą
niesprzyjająco wpłynąć na realizacjęumowy lub ją opóźnić. Załatwienie wszystkich formalności i
kosztów związanych z wykonaniemprzedmiotu zamówienia leży po stronie
Wykonawcy.Wykonawca udzieli na: przedmiotzamówienia gwarancji jakości i rękojmi za wady
na wykonane roboty budowlane na okresminimum 60 miesięcy licząc od dnia zakończenia
realizacji przedmiotu umowy wskazanego wprotokole odbioru końcowego przedmiotu umowy lub
więcej – w przypadku chęci uzyskaniaprzez Wykonawcę dodatkowych punktów przyznawanych
w ramach jednego z kryteriów ocenyofert tj. „Wydłużenie minimalnego (60 miesięcznego) okresu
gwarancji jakości i rękojmi za wady”(patrz rozdział 16 SWZ). Wykonawca przed składowaniem
lub wbudowaniem (jeżeli Wykonawcanie będzie ich składował) w obiekt określonego materiału
lub urządzenia uzyska akceptacjęInspektora nadzoru, co do ich zgodności z dokumentacją
projektową oraz przyjętym standardemużytkowym.W ramach niniejszego zamówienia oraz ceny
oferty Wykonawca zobligowany będziedo wykonania oraz zapewnienia:a) sprawnej organizacji i
zagospodarowania zapleczabudowy,b) zapewnienie zgodnych z przepisami prawa warunków
bhp i ppoż.,c) w przypadkukorzystania z podwykonawców koordynowania robót
podwykonawców, ponosząc za nie pełnąodpowiedzialność,d) zapewnienie nadzoru
technicznego nad realizowanym zadaniem, nadzorunad personelem w zakresie porządku i
dyscypliny pracy,e) prawidłowego prowadzeniadokumentacji budowy,f) wymagania dotyczące
robót – wszystkie prace winny być zrealizowanezgodnie z obowiązującymi przepisami,
obowiązującymi normami, warunkami technicznymi isztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż. z
zalecaniami inspektora nadzoru Zamawiającego,oraz zgodnie z wymogami dokumentacji
projektowej i wytycznymi SWZ.g) Wykonawcazobowiązany jest do przywrócenia należytego
stanu i porządku terenu budowy, a także (w raziez korzystania) dróg, nieruchomości, urządzeń,
obiektów itp., które Wykonawca naruszył przywykonywaniu przedmiotu zamówienia.h) Do
wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązanyjest użyć materiałów gwarantujących
odpowiednią jakość, o parametrach technicznych ijakościowych odpowiadających
właściwościom materiałów przyjętych w dokumentacjiprojektowej i dopuszczonych do
stosowania. Przy wykonywaniu robót budowlanych Wykonawcazastosuje wyroby budowlane
wprowadzone do obrotu zgodnie z zasadami określonymi wustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o
wyrobach budowlanych (tekst jedn. Dz. U. z 2020 poz. 215ze zm.) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) Zamawiający unieważnił postępowanie z powodu:– nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.
W postępowaniu została złożona jedna oferta firmy EDA-KAR-BUD
Usługi Budowlane Edward Szmydka Ul. Swackiego 17b,
73-100 Stargard. Oferta ta została odrzucona.
Uzasadnienie prawne odrzucenia oferty:
Art. 226 ust. 1 pkt. 14) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) (dalej jako: ”ustawa Pzp”) – wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt. 3.
Uzasadnienie faktyczne odrzucenia oferty:
Zgodnie z zapisami pkt. 11 SIWZ:
11.1 Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.
11.5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku BNP PARIBAS nr rachunku 44203000451110000000546490 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na „Budowa samodzielnej kancelarii dla Leśnictwa Niewiadowo pod klucz”. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wykonawca do terminu wyznaczonego na składanie ofert tj. do dnia 28.06.2021 r. do godz. 09:00 nie wniósł wadium.
Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) Zamawiający odrzuca ofertę jeśli wykonawca nie wniósł wadium.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2021-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |