Usuwanie wyrobów i odpadów zawierających azbest w 2021 r.

Gmina Pawłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00104354
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00104354/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2021-07-05 14:09
Lokalizacja
Pawłów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6e3f6721-be1d-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6641964396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania azbestuUsuwanie azbestuUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

REVOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAŁódź, PL · lot 0
189 172,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00104354 z dnia 2021-07-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usuwanie wyrobów i odpadów zawierających azbest w 2021 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14

1.5.8.) Numer faksu: 41 272-16-70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina-pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.pawlow.pl/p,34,zamowienia-publiczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usuwanie wyrobów i odpadów zawierających azbest w 2021 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e3f6721-be1d-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104354

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003634/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Pawłów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00065652/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRiOŚ.6232.1.A.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 228914,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na:
- pakowaniu, załadunku, transporcie odpadów zawierających azbest ok. 45 585,00 m kw
- demontażu, pakowaniu, załadunku, transporcie odpadów zawierających azbest ok. 590,00 m kw
z terenu nieruchomości w gminie Pawłów (powiat starachowicki, woj. świętokrzyskie) oraz zdeponowaniu ich na przystosowanym do tego celu składowisku odpadów.
Łączna ilość odpadów podlegających załadunkowi i transporcie odpadów zawierających azbest i zdeponowanie ich na przystosowanym do tego celu składowisku odpadów: ok. 46 175,00m kw. (ok. 646,45 MG).
Zakres prac obejmuje również usunięcie płyt azbestowych, które są rozdrobnione.
Zamawiający zastrzega, że podana powyżej ilość jest ilością szacunkową. Ilość ta może ulec zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu - o ok. 10%) uwzględniając fakt, że podstawą do jej określenia są wnioski właścicieli nieruchomości, w których właściciele określili powierzchnię wyrobów zawierających azbest wyrażoną w m2.
W przypadku, gdy ilość odpadów azbestowych będzie inna (mniejsza bądź większa) niż określona w SIWZ Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń wobec Zamawiającego z tego tytułu, w tym także roszczeń odszkodowawczych. Rzeczywista wartość umowy zostanie ustalona po zakończeniu prac przewidzianych niniejszą umową, na podstawie protokołów odbioru odpadów zawierających azbest z terenu gminy Pawłów (kart przekazania odpadów na składowisko).
Wykaz nieruchomości, z których w 2021 roku planowane jest usunięcie wyborów zawierających azbest opracowano na podstawie wniosków złożonych przez zainteresowanych właścicieli. Wykaz miejscowości z podaną orientacyjną ilością azbestu do usunięcia stanowić będzie załącznik do umowy.
Przekazanie odpadów zawierających azbest musi nastąpić do składowiska odpadów posiadającego odpowiednie pozwolenie na unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, m.in.: ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2021 r. poz. 779); rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2004 r. Nr 71, poz. 649 z późn. zm.); rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011 r. Nr 8 poz. 31 z późn. zm.).
Wykonawca w ramach ceny ofertowej m.in. winien zapewnić: uporządkowanie terenu po zakończeniu prac oraz ewentualną wypłatę odszkodowań z tytułu zniszczeń powstałych w wyniku prowadzenia prac lub w związku z nimi.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wypadkową, a także za zniszczenia własności prywatnej i osób prawnych spowodowane swoim działaniem lub niedopatrzeniem związanym z realizacją niniejszego zamówienia.
Ważne!
Usługę należy wykonać z uwzględnieniem procedur i zaleceń wydanych przez służby sanitarno – epidemiologiczne oraz organy państwa.
Uwaga!
Zamawiający przystąpi do realizacji zadań z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Pawłów po uzyskaniu dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Kielcach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90650000-8 - Usługi usuwania azbestu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262660-5 - Usuwanie azbestu

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189172,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 503150,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 189172,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REVOL Sp. z o.o. sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7292726083

7.3.3) Ulica: ul. Senatorska 21/30-31

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-192

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 189172,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-08-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nazwa usługi: Demontaż, pakowanie, załadunek, transport odpadów zawierających azbest i zdeponowanie ich na przystosowanym do tego celu składowisku odpadów - cena jednostkowa netto za 1m2: 5,60 zł
Nazwa usługi: Pakowanie, załadunek, transport odpadów zawierających azbest i zdeponowanie ich na przystosowanym do tego celu składowisku odpadów
- cena jednostkowa netto za 1m2: 3,77 zł
2021-07-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi