"Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy"

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00104750
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00104750/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-06 08:13
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-82103b47-c8f0-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00104750 z dnia 2021-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umswidnica.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82103b47-c8f0-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104750

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003652/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00076398/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-71/VI/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1868165,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną i fontanną w korpusie tarasu oraz przebudową fontanny wolnostojącej w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach zadania „Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy” na podstawie projektu budowlanego, sporządzonego przez Autorskie Biuro Projektów „a” s.c. mgr inż. Arch. Anna Baran, mgr inż. Witold Baran, ul. Bystrzycka 19A, 58-100 Świdnica, przedmiarów robót i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
2.Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest w obrębie granic administracyjnych miasta Świdnicy, na terenie działki nr 1009 Obr. 0005 Zachód.
3. Zadanie wykonywane jest przez Gminę Miasto Świdnica z budżetu gminy.
4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w oparciu o dokumentację przetargową, tj. dokumentację sporządzoną i udostępnioną Wykonawcom przez Zamawiającego na potrzeby przeprowadzenia niniejszego postępowania przetargowego, obejmującą w szczególności SIWZ wraz z załącznikami do niej oraz wszelkimi zmianami i dodatkowymi ustaleniami wynikłymi w trakcie procedury przetargowej stanowiącymi integralną część SIWZ, wyszczególnionymi we wszystkich przesłanych i umieszczonych na Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane wynikające z Dokumentacji, o której mowa w rozdz. IV-4.1.
5. Charakterystyka robót:
1) Roboty budowlane związane są z odbudową tarasu widokowego wraz z altaną i fontanną w korpusie tarasu oraz fontanną wolnostojącą.
2) Zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania obejmuje:
- wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych,
- odbudowę podstawy altany, tarasu dolnego i górnego oraz schodów na taras górny,
- odbudowę schodów wachlarzowych,
- budowę nawierzchni,
- odbudowę fontanny kaskadowej i fontanny wolnostojącej,
- budowę balustrad,
- budowę altany widokowej,
- budowę komory technicznej,
- budowę instalacji sanitarnych,
- budowę instalacji elektrycznych i oświetlenia,
- wykonanie zagospodarowania terenu (zieleń).
6. Obiekt tarasu widokowego wraz z altaną oraz fontanną wolnostojącą zlokalizowany jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków pod numerem A/4773/705/Wł, w dniu 14.12.1978r. jako: park miejski Młodzieżowy - planty miejskie. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z decyzją z dnia 09 września Nr 1118/2020, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, udzielającą pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku.
W szczególności na Wykonawcy spoczywa obowiązek:
1) Zapewnienia kierowania pracami przy zabytkowej zieleni przez osobę spełniającą wymagania, o których mowa w art. w 37b ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
2) przekazania Dolnośląskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia robót, a w toku robót na 14 dni przed dokonaniem zmiany osoby, o której mowa w pkt 1:
a. imienia, nazwiska i adresu osoby, o których mowa w pkt 1,
b. dokumentów potwierdzających spełnienie przez te osoby wymagań, o których mowa w art. 37b ust.1 ustawy;
c. oświadczenia osoby, o których mowa w pkt 1, o przyjęciu obowiązku kierowania pracami przy zabytkowej zieleni;
3) zawiadomienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych na 14 dni przed ich rozpoczęciem/ zakończeniem, w przypadku etapowania prac każdorazowego zawiadamiania o rozpoczęciu i zakończeniu prac przy poszczególnych etapach.
4) przekazania imienia i nazwiska oraz adresu do korespondencji osoby kierującej robotami budowlanymi oraz wykonującej nadzór inwestorski.
5) uzgodnienia z tut. Urzędem dokładnej lokalizacji małych tablic informacyjnych (ścieżka przyrodniczo-kulturowa), rodzaju tablic, szaty graficznej;
6) niezwłocznego zawiadomienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych.

Dokumentacja wraz z przedmiarami robót znajduje się na stronie https://umswidnica.eb2b.com.pl/ Dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Dróg – pok. 316.

7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP na kwotę nie większą niż 100 000,00 zł netto. Zamawiający udzieli takich zamówień w przypadku pojawienia się zapotrzebowania na roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia ponad bieżące zamówienie.
Ewentualny zakres robót budowlanych zamówienia to między innymi: roboty przygotowawcze – roboty rozbiórkowe i ziemne, konstrukcje murowe, konstrukcje betonowe, instalacje sanitarne, układanie kabli elektrycznych, instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, roboty naprawczo – konserwacyjne, zagospodarowanie terenów zieleni.
W/w roboty budowlane zostaną udzielone na zasadach przewidzianych w umowie dla zamówienia podstawowego. W szczególności warunki umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP, dotyczące udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty oraz wyceny tych robót nie mogą być mniej korzystne dla Zamawiającego niż przewiduje to zamówienie podstawowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr P -71/VI/21 pn. „Odbudowa tarasu widokowego wraz z altaną w Parku Młodzieżowym w Świdnicy” – prowadzone w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019, poz. 2019 z późn. zm.) tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie
Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia jw. wyznaczył termin składania ofert do dnia 25.06.2021 r. do godziny 09:00. W wyznaczonym terminie do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty, tj.
1. Zakład Ogólnobudowlany „REMECO” Spółka Jawna, Roman Waszczuk, Tomasz Waszczuk, Wilków 4, 58-125 Pszenno z ceną 3.013.500,00 zł.
2. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STAŃCZYK” SP.J. , ul. Jeleniogórska 52, 58-160 Świebodzice z ceną 4.960.590,00 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty (3.013.500,00 zł) przekroczyła kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (2.200.000,00 zł), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3013500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4960590,00 PLN

2021-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane