Przebudowa drogi gminnej Butryny - Stara Kaletka nr 165016N
GMINA PURDA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00105370
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00105370/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-06 12:14
- Lokalizacja
- Purda, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-272c1a58-c1f2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7393756720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00105370 z dnia 2021-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Butryny - Stara Kaletka nr 165016N
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PURDA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743189
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Purda 19
1.5.2.) Miejscowość: Purda
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-030
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@purda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.purda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.purda.pl/zamowienia_publiczne, https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej Butryny - Stara Kaletka nr 165016N2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-272c1a58-c1f2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00105370
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003993/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa drogi gminnej Butryny - Stara Kaletka nr 165016N
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji na realizację robót budowlanych związanych z przebudową drogi gminnej Butryny-Stara Kaletka nr 165016N o długości 1,08 km zlokalizowanej na działkach o nr. ewidencyjnych 218, 371, 370, 358/1 i 389/2 obręb Butryny oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych do właściwego organu, pozwolenia na budowę lub na zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (w przypadku takiej konieczności).
2. W zakresie robót budowlanych przewidziano do realizacji
Roboty projektowe:
•Opracowanie projektu koncepcyjnego do akceptacji Zamawiającego – 5 kpl.,
•Opracowanie, spełniającego wymagania określone w Ustawie Prawo zamówień publicznych w zakresie odpowiedniego opisu przedmiotu zamówienia, kompletnego projektu budowlanego (projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane Dz.U.2020.1333 t.j.) i wykonawczego wraz z niezbędnymi branżami z uwzględnieniem przebudowy istniejących urządzeń odwadniających jeśli jest wymagana oraz z uwzględnieniem, w przypadku wystąpienia kolizji, wykonania ewentualnych przełożeń/rur ochronnych/wykonania nowych odcinków istniejącej infrastruktury zgodnie z warunkami wydanymi przez Właściciela lub zarządcę sieci kolidującej – 5 kpl.,
•Opracowanie Specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych (z uwzględnieniem szczegółowego zakresu dokumentacji powykonawczej i eksploatacyjnej) oraz Programu zapewnienia jakości z uwzględnieniem wymagań określonych w Ustawie Prawo zamówień publicznych w zakresie odpowiedniego opisu przedmiotu zamówienia – 5 kpl.,
•opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – 5 kpl.,
•opracowanie wszelkich niezbędnych dokumentów wymaganych w celu uzyskania stosownych decyzji, uzgodnień i pozwoleń umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych, ich realizację oraz przekazanie do użytkowania takich jak pozwolenia wodnoprawne, decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych inwestycji i inne jeśli są wymagane prawem
•Przygotowanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych wraz z jej aktualizacją na moment rozpoczęcia robót oraz z przeprowadzeniem uzgodnień/potwierdzeń u poszczególnych gestorów uzbrojenia, dotyczących zlokalizowania istniejących obiektów budowlanych przestawionych na podkładach geodezyjnych
•Uzyskanie decyzji Ministra Cyfryzacji zwalniającej z obowiązku budowy kanału technologicznego
•W razie konieczności również inne ekspertyzy, opracowania, raporty, operaty, opracowania dendrologiczne, geotechniczne i geologiczne, oraz inne dokumentacje i decyzje administracyjne niezbędne dla zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania do użytkowania przedmiotu zamówienia np. pozwolenie na zajęcie pasa drogowego, pozwolenie na objazdy, na prowadzenie drogi, na rozpoczęcie prac i na zakrycie robót zanikających przy przebudowie obiektów istniejących
•Opracowanie projektu organizacji ruchu na czas budowy oraz docelowej wraz z niezbędnymi opiniami
•Pełnienie nadzoru autorskiego przez autora projektu
Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagane przepisami normy, warunki techniczne oraz posiadać niezbędne uzgodnienia i dokumenty konieczne do jej zatwierdzenia i uzyskania pozwolenia na wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia. Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne powinny spełniać w szczególności wymogi określone w wymaganiach ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2020r. poz.1333 t.j), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz. U. 2013 poz. 1129t.j.) i w zakresie wynikającym z rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020, poz. 1609).
Wykonawca dostarczy dokumentację w formie papierowej i elektronicznej zapisanej:
- część tekstowa w pdf. i edytowalnej oraz część rysunkową w pdf i dwg.
Roboty drogowe:
•prowadzenie jezdni w wyznaczonym pasie drogowym
•wykonanie koniecznego zakresu robót ziemnych,
•dopasowanie niwelety drogi do otaczającego terenu zgodnie z zasadami koordynacji trasy,
•dostosowanie nawierzchni do prognozowanego ruchu, konstrukcja nawierzchni jezdni odpowiadająca wymogom min. kategoria ruchu KR-2, nośność nawierzchni 115 kN z uwzględnieniem miejscowych warunków gruntowo-wodnych oraz strefą głębokości przemarzania gruntu
•zaprojektowanie i wykonanie elementów stałej organizacji ruchu drogowego,
•zaprojektowanie i wykonanie odwodnienia drogi
•zastosowanie w niezbędnym zakresie urządzeń ochrony środowiska
•Roboty związane z wykonaniem podbudowy
•Roboty związane z wykonaniem wjazdów na poszczególne nieruchomości w granicach pasa drogowego
•Wykonanie poboczy drogi obustronnych o szerokości zmiennej 0,5-0,75 m
•Wykonanie skrzyżowań z drogą krajową wojewódzka 598 i 2 szt. z drogami gminnymi
Roboty sieciowe:
•budowa układów odwodnienia w postaci odwodnienia powierzchniowego do rowu na długości 420m, przez korytka lub inne rozwiązania – 80m, kanalizacja deszczowa – 100 m wraz z układami podczyszczania wód opadowych (w razie konieczności) a także układami do odprowadzenia wód opadowych do gruntu lub innego odbiornika naturalnego
•w razie potrzeb remont, przebudowa istniejących urządzeń odwadniających i odprowadzających wody opadowe i roztopowe wraz z dostosowaniem istniejących przepustów zlokalizowanych pod koroną jezdni i wjazdów. W miejscach gdzie stan przepustów jest zły lub ich parametry nie są dostosowane do obowiązujących przepisów należy wykonać ich wymianę. Przepusty o min. Średnicy dn500 i długości max 12 m z rur HDPE spiralnych karbowanych
•w przypadku konieczności usunięcia kolizji nowoprojektowanych sieci z istniejącą infrastrukturą Wykonawca jest zobowiązany do przełożenia lub wykonania nowych odcinków sieci zgodnie z warunkami wydanymi przez właściciela lub zarządcę sieci kolidującej
Roboty inne:
•gospodarka zielenią (wycinka kolidujących drzew i krzewów), budowa urządzeń ochrony środowiska
Szczegółowe właściwości funkcjonalno-użytkowe
Roboty drogowe: parametry techniczne drogi
•droga jednojezdniowa o szer. jezdni 5m , szerokość pasa ruchu 2,5m na fragmencie przewężenie pasa do 2,25m, dopuszcza się lokalizację mijanek
•całkowita długość ok. 1,08 km
•kategoria obciążenia ruchem min. KR-2
•nawierzchnia asfaltowa na podbudowie z kruszywa – 850m, nawierzchnia z kostki betonowej 230 m
•nośność nawierzchni 115 kN
•pobocza drogi obustronne o szer. zmiennej 0,5-0,75 m
•odwodnienie: powierzchniowe do rowu na długości 420m, przez korytka lub inne rozwiązania – 80m, kanalizacja deszczowa 100m
•powstające skrzyżowania – 3 szt.
•jedno połączenie z drogą krajową wojewódzką 598 i 2 szt. z drogami gminnymi
•kategoria techniczna drogi D
Oznakowanie drogi
•przejście dla pieszych – 1 szt.
•próg zwalniający – 1 szt.
•oznakowanie pionowe – 3 szt. w tym znaki B-33
•zainstalowanie tablic informacyjnych o realizacji zadania z udziałem środków funduszu
Rowy odwadniające wzdłuż drogi jako rowy trapezowe lub trójkątne.
Montaż przepustów o min średnicy DN500 o długości max 12,0m (rury HDPE spiralne karbowane).
Przebudowa kolizji zgodnie z warunkami technicznymi gestorów, zarządców .
Szczegóły dotyczące zakresu prac projektowych i robót budowlanych, a także innych wymagań technicznych opisuje Program Funkcjonalno - Użytkowy (Załącznik nr 5 do SWZ).
Zamawiający zastrzega sobie zmianę ilości wykonywanych robót wraz ze zmianą terminu ich wykonania w zależności od otrzymywanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg lub innych wytycznych wynikających z zawartej umowy pomiędzy Gminą Purda, a Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, wówczas wtedy nastąpią zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznegona podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp., ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2900340,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2945657,68 PLN
| 2021-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |