Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu w Biskupicach
Gmina Byczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00105160
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00105160/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-06 11:03
- Lokalizacja
- Byczyna, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c3e0a4a6-cf29-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7511750102
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00105160 z dnia 2021-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu w Biskupicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Byczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 4134150
1.5.8.) Numer faksu: 77 4134150
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.byczyna.pl/10787/4568/5-przebudowa-drogi-wewnetrznej-na-osiedlu-w-biskupicach.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu w Biskupicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3e0a4a6-cf29-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00105160
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002715/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu w Biskupicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086898/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 70395,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu w Biskupicach Dz. Nr 19/25, obręb Biskupice.
Droga znajduje się na osiedlu domów wielorodzinnych. Droga stanowi dojazd do budynków mieszkalnych, garaży oraz do punktu składowania odpadów. Droga posiada nawierzchnię z betonowych płyt drogowych oraz nawierzchnię tłuczniową. Droga gminna w dalszym przebiegu stanowi dojazd do ogródków działkowych.
Punkt początkowy odcinka drogi podlegającej przebudowie przyjęto na końcu istniejącej nawierzchni asfaltowej. Jest to km 0+000,0 drogi. Droga na długości 45,0 m posiada nawierzchnię bitumiczną szerokości 4,0 m, następnie do km 0+095,2 droga przebiega między garażami i posiada nawierzchnię szerokości 4,8 m.
Przewiduje się wykonanie jednej studni rewizyjnych ∅=600 mm z PVC-U oraz dwóch studzienek ściekowych ∅=425 mm z PVC-U. Wpusty i włazy zaprojektowano z klasy minimum D400.
ZAKRES ROBÓT
1. Roboty przygotowawcze
a) roboty pomiarowe,
b) roboty rozbiórkowe.
2. Elementy kanalizacji
a) przebudowa i budowa studzienek ściekowych,
b) wykonanie przykanalików kanalizacji deszczowej,
3. Podbudowa i nawierzchnia
a) wykonanie koryta,
b) ułożenie krawężników,
c) wykonanie podbudowy tłuczniowej,
d) spryskanie podbudowy emulsją asfaltową,
e) wykonanie warstwy wiążącej,
f) wykonanie warstwy ścieralnej.
4. Roboty wykończeniowe
a) humusowanie skarp z obsianiem trawą,
b) uporządkowanie terenu budowy.
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45000000-7
45110000-1
45100000-8 Roboty budowlane
Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
Przygotowanie terenu pod budowę
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 8 do SWZ.
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 9 do SWZ.
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 10 do SWZ.
4. Rozwiązania równoważne:
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację opisującą przedmiot zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w ww. przepisach użytemu w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w SWZ lub załącznikach oznakowania, etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje także wszystkie inne oznakowania potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania. W przypadku, gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonego przez Zamawiającego oznakowania, etykiety lub oznakowania, etykiety potwierdzającego, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania, Zamawiający w terminie przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonego oznakowania lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Do postępowania wpłynęły dwie oferty:
Lp. 1. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec - cena 123.058,83 zł.
2. VIANKO sp. z o.o., Ul. Waryńskiego 3, 47-120 Zawadzkie - cena 141.400,26 zł.
Zamawiający podał, że na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 85.174,81 zł. (brutto)
Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie tej kwoty.
W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.
Mając na uwadze powyższe należy uznać, iż decyzja Zamawiającego jest zgodna ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotowego postępowania. W oparciu o obowiązujące przepisy Zamawiający był zobowiązany do podjęcia decyzji o unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123058,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 141400,26 PLN
| 2021-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |