Remont drogi powiatowej nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w km 0+967 -1+235 w miejscowości Dębowiec

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00106028
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00106028/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-06 15:08
Lokalizacja
Jasło, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74ca3b83-bfad-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6851955877
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W JAŚLE38-200 Jasło, PL · lot 0
229 982,34 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00106028 z dnia 2021-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w km 0+967 -1+235 w miejscowości Dębowiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370446723

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 18

1.5.2.) Miejscowość: Jasło

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 13 44 351 40

1.5.8.) Numer faksu: 13 44628 68

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzdjaslo@pro.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat.jaslo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzdjaslo.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi powiatowej nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w km 0+967 -1+235 w miejscowości Dębowiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74ca3b83-bfad-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106028

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001060/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont drogi powiatowej Nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w km 0+967 - 1+235 w miejscowości Dębowiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00068486/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: T.2e.261.1.10.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 287209,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres projektowanego przedsięwzięcia dotyczy wykonania remontu istniejących odcinków chodnika dla pieszych oraz doprowadzenia systemu odwodnienia pasa drogowego do sprawnego odprowadzenia wód opadowych oraz ułożenie prawidłowo wyprofilowanej nowej nawierzchni bitumicznej jezdni drogowej. Remont istniejących odcinków chodnika będzie polegał na wymianie zniszczonych betonowych obrzeży trawnikowych i krawężników drogowych, nawierzchni z betonu wylewanego oraz betonowych płytek chodnikowych o wymiarach 50x50x7 cm na nową nawierzchnię
z betonowej kostki brukowej na podsypce cementowo – piaskowej, ułożonej na dwuwarstwowej podbudowie, tj. dolnej odsączającej warstwie z piasku o grubości 10 cm i górnej z kamiennego kruszywa łamanego o grubości 15 cm po zagęszczeniu. Remont chodnika ma zachować dotychczasowe parametry techniczne i użytkowe. Od wewnętrznej strony chodnik obramowany będzie betonowym krawężnikiem drogowym w wymiarach 15x30x100, natomiast od strony zewnętrznej betonowym obrzeżem trawnikowym na podsypce cementowo – piaskowej. Krawężniki, które będą ustawione na ławie betonowej, będą wystawać 14 cm ponad przylegającą nowo ułożoną bitumiczną nawierzchnię jezdni drogowej. Na wszystkich zjazdach , a także w obrębie skrzyżowań drogi powiatowej z innymi drogami gminnymi i wewnętrznymi, krawężniki, obrzeża oraz cały chodnik zostanie obniżony w sposób płynny na długości 2,0 m (ukośny) do wysokości 4 cm nad nawierzchnię jezdni, co ma zapewnić bezkolizyjne wjazdy na poszczególne posesje. Nawierzchnia projektowanego chodnika zostanie wykonana
z betonowej kostki brukowej o gr. 8 cm, z poprzecznym spadkiem 2% nawierzchni
w kierunku jezdni. W pasie o szerokości 20 cm usytuowanym bezpośrednio przy krawężniku nawierzchnię chodnika ułożyć z kostki w kolorze czerwonym, a pozostałą z szarej kostki brukowej. Dobre odprowadzenie wód opadowych z powierzchni pasa drogowego do istniejących, umieszczonych wzdłuż obustronnych krawędzi jezdni drogowej, kolektorów kanalizacji deszczowej, wymaga wbudowania na lewostronnym kolektorze w km 1+054 1 szt. betonowej studni rewizyjnej o średnicy 1200 mm, przykrytej włazem żeliwnym typu lekkiego z włączonym do niej przykanalikiem z rury PCV o średnicy Ø 200 mm, typu ciężkiego, odprowadzający wody opadowe z jezdni drogowej przez zamontowaną betonową, uliczną studzienkę ściekową Ø 500 mm z osadnikiem bez syfonu. W celu zabezpieczenia lewostronnego odcinka jezdni drogowej ze spadkiem podłużnym 5,7%, umiejscowionego w km 1+054-1+225, wzdłuż lewostronnej jej krawędzi zaprojektowano ułożenie na ławie betonowej odwodnienia liniowego z prefabrykowanych, betonowych elementów ściekowych o wymiarach 60x50x20 cm. W km 1+054 należy wykonać poprzeczne odwodnienie liniowe z prefabrykowanych, polimerobetonowych elementów ściekowych ACO typu ciężkiego, z rusztem żeliwnym w klasie C 250, które zbierać ma wody opadowe spływające z górnego odcinka pasa drogowego wraz z odprowadzeniem do kolektorów kanalizacji deszczowej. Wszystkie elementy należy ułożyć z odpowiednim spadkiem na ławie betonowej. Przed rozpoczęciem układania nowej nawierzchni, istniejące podłoże (czyli zdeformowana i zniszczona nawierzchnia drogi) wymaga frezowania za zimno do głębokości 8 cm. Frezowanie jest konieczne w celu ukształtowania właściwych spadków projektowanej nowej nawierzchni bitumicznej jezdni drogowej i dostosowanie jej do istniejących rzędnych nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Tak przygotowane odpowiednio podłoże musi zostać odpowiednio oczyszczone i skropione asfaltem w ilości 0,5 kg/m2 powierzchni jezdni, a miejscowo występujące deformacje i nierówności wyrównane masą mineralno – asfaltową. Wykonanie nawierzchni przyjęto w technologii dwuwarstwowej, tj. warstwy wiążącej o grubości 4 cm + warstwy ścieralnej 4 cm po zagęszczeniu. Do ułożenia zastosować masę mineralno – asfaltową, grysowo – żwirową, KR 1-2. Nawierzchnię jezdni należy wyprofilować 2% spadkiem poprzecznym w kierunku elementów systemu odwadniającego, występujących na długości remontowanego odcinka drogi powiatowej. Lewostronne pobocze drogowe należy wyrównać, wyprofilować i utwardzić mieszanką tłuczniową o grubości 8 cm po zagęszczeniu oraz powierzchniowo utrwalić emulsją asfaltową z podwójnym rozsypaniem grysów kamiennych o uziarnieniu 2-5 mm. Po wykonanym remoncie drogi zmiana niwelety jezdni drogowej wymaga wyrównania i wyprofilowania zjazdów mieszanką.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 229982,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 229982,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 229982,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6851949581

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 30

7.3.4) Miejscowość: Jasło

7.3.5) Kod pocztowy: 38-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 229982,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2021-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane