Termomodernizacja budynku przedszkola nr 2 w Pcimiu oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży.

Gmina Pcim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00106538
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00106538/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-07 10:12
Lokalizacja
Pcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1328b9b5-c85a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6811355131
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00106538 z dnia 2021-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku przedszkola nr 2 w Pcimiu oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pcim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555401

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: -

1.5.2.) Miejscowość: Pcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-432

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 122748050

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pcim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminapcim

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku przedszkola nr 2 w Pcimiu oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1328b9b5-c85a-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106538

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00015140/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Termomodernizacja budynku przedszkola nr 2 w Pcimiu oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00076040/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKiI.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Wykonanie termomodernizacji budynku Przedszkola nr 2 w Pcimiu położonego na dz. nr 7336/6 w Pcimiu. Ocieplenie obiektu ma za zadanie poprawę komfortu cieplnego budynku oraz ograniczenia zużycia energii, w stosunku do wykazywanych w budynku dużych strat cieplnych. Wykonanie termomodernizacji jest niezbędne dla obniżenia kosztów utrzymania obiektu. Projektowane prace termomodernizacyjne przyczynią się do podniesienia estetyki budowli. Inwestor przewiduje wykonanie ocieplenia zewnętrznych ścian budynku nad poziomem gruntu, montaż nowej stolarki aluminiowej z drzwiami wejściowymi od strony południowej, otynkowanie komina, likwidację balkonu od strony północnej, wykonanie nowych drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, remont istniejącego otworu w ścianie pomieszczenia gospodarczego, wymiana zadaszenia nad istniejącym wejściem zlokalizowanym od strony północnej, wykonanie nowych drzwi wejściowych od strony północnej, wymianę drzwi wejściowych od strony zachodniej,
- Wykonanie modernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży usytuowanej na działce 2544/1 w Stróży gm. Pcim, polegającej na wykonaniu elewacji budynku Szkoły.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne
W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp na Termomodernizacja budynku przedszkola nr 2 w Pcimiu oraz modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży w terminie przewidzianym w SWZ na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w do dnia 28.06.2021 r. wpłynęły trzy oferty. W wyniku badania wniosków pod kątem przesłanek odrzucenia stwierdzono :

Oferta nr 1
FUDAL Kamil Fudali, Stróża 47, 32-431 Stróża

Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 ze zm.)
Uzasadnienie faktyczne: W niniejszym postępowaniu oferta ww. Wykonawcy została sporządzona niezgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w SWZ tj. Rozdział II – Wymagania stawiane wykonawcy, punkt 11. sposób przygotowania ofert – zasady obowiązujące podczas przygotowania ofert podpunkt 1. „…Oferta, oraz przedmiotowe środki dowodowe składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny Wykonawca może złożyć bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu (opcja rekomendowana przez platformazakupowa.pl) oraz dodatkowo dla całego pakietu dokumentów w kroku 2 Formularza składania oferty lub wniosku…”
Wykonawca w przedmiotowym postępowaniu złożył ofertę nieodpowiadającą powyższym wymaganiom tj. oferta nie została właściwie podpisana. Nie można w sposób prawidłowy zweryfikować podpisu. Złożona oferta narusza formę wymaganą przepisami ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 ze zm.) tym samym stanowi podstawę do odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy PZP

Oferta nr 2
Zbigniew Ulman Firma Remontowo - Budowlana "Interbau", Pcim 716, 32-432 Pcim

Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt. 10 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 ze zm.)
Uzasadnienie faktyczne: Kalkulacja ceny oferty nie obejmuje całego przedmiotu zamówienia. W kosztorysie ofertowym na termomodernizację Przedszkola Samorządowego nr 2 Bogusiówka w Pcimiu brak pozycji 1.6.5 drzwiczki i kratki osadzone w ścianach do 0.10 m2 – złącze kontrolne. Natomiast w kosztorysie na modernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży w pozycji nr 1.26 licowanie ścian płytkami nieprawidłowo podana w kolumnie (ilość) 35 m2, a winno być 29,34 m2. Cena oferty została obliczona w sposób niezgodny z przedmiarem robót , na podstawie którego Wykonawca winien sporządzić kosztorys ofertowy. Jest to błąd który nie podlega poprawieniu w trybie art. 223 ust. 2 pkt ustawy Pzp, brak wyceny poszczególnych pozycji kosztorysowych w sytuacji, w której zamawiający przyjął kosztorysową formę wynagrodzenia.
Oferta nr 3
Firma Budowlana GURGUL Piotr Gurgul Piotr Pamuła, ul. Boczna 11, 34-600 Limanowa

Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 ze zm.)
Uzasadnienie faktyczne: W kosztorysie ofertowym na termomodernizację Przedszkola Samorządowego nr 2 Bogusiówka w Pcimiu pozycji 1.6.6 konstrukcje daszków 1-spadowe – daszki z poliwęglanu nad drzwiami podano błędną jednostkę miary. W kosztorysie ofertowym są m2 , natomiast w przedmiarze robót jednostką miary jest szt.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

2021-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane