MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W SOPOCIE Z ZASTOSOWANIEM NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII – ETAP IIII-"zaprojektuj i wykonaj"

GMINA MIASTA SOPOTU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00106837
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00106837/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-07 11:45
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4ae39afe-a355-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5851411941
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00106837 z dnia 2021-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W SOPOCIE Z ZASTOSOWANIEM NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII – ETAP IIII-"zaprojektuj i wykonaj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU

1.3.) Oddział zamawiającego: w imieniu której działa Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 930

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 585512115

1.5.8.) Numer faksu: 585515534

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdiz.sopot.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zdiz.sopot.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.zdiz.sopot.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W SOPOCIE Z ZASTOSOWANIEM NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII – ETAP IIII-"zaprojektuj i wykonaj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ae39afe-a355-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106837

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004800/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO - Etap III zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Umowa o dofinansowanie nr RPPM.10.04.00-22-0001/16-00 z dnia 01.03.2017 r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106005/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 04/NZ/2021/EB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie w trybie "zaprojektuj i wykonaj". Pełna nazwa zamówienia, jaką Zamawiający będzie się posługiwał w postępowaniu: Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, a następnie na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania pn. MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO W SOPOCIE Z ZASTOSOWANIEM NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII – ETAP IIII.
1. Przedmiotem zamówienia jest kolejny, trzeci etap modernizacji oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii (kontynuacja); obejmuje dwa etapy:
– wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
– wykonanie na podstawie opracowanej ww dokumentacji, robót budowlanych objętych niniejszym zamówieniem publicznym.
2. Prace projektowe oraz wykonanie robót budowlanych mają obejmować następujące etapy:
1) wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, w tym:
 wykonanie projektu architektoniczno- budowlanego, projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
 wykonanie dokumentacji projektowej instalacji i urządzeń towarzyszących – obcych,
 Informację i Plan BiOZ,
 wykonanie projektu wykonawczego wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi,
 projekt organizacji ruchu na czas budowy,
 Szczegółowe Specyfikacje Techniczne,
 Przedmiary robót,
 kosztorys inwestorski z podziałem na ulice i zbiorcze zestawienie kosztów,
 projekt docelowej organizacji ruchu,
 dokumentację powykonawczą (w tym mapa powykonawcza),
 instrukcję eksploatacji i utrzymania,
 wizualizacja zaprojektowanego zadania,
oraz sprawowanie wielobranżowego nadzoru autorskiego
2) wykonanie robót budowlanych, w tym:
- demontaż istniejącego oświetlenia wraz z transportem wskazanych
materiałów do właściciela lub ich utylizacja,
- usunięcie kolizji wskazanych przez Energa Oświetlenie Sp. z o.o.
- budowa linii kablowej oświetleniowej,
- budowa linii napowietrznej oświetleniowej,
- budowa szafek oświetleniowych,
- budowa słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
- wykonanie pomiarów ochronnych i fotometrycznych, montaż
układów redukujących moc bierną i wykonanie pomiarów poboru
mocy biernej,
- odtworzenie nawierzchni chodników, ciągów pieszych, ścieżek
rowerowych, parkingów, pasów zieleni, po montażu oświetlenia ulicznego,
- wykonanie i montaż w miejscach wskazanych przez Zamawiającego 5 tablic informacyjnych w trakcie realizacji budowy „Budujemy dla Was…”.
- montaż uchwytów do flag na słupach oświetleniowych.
Łączna ilość punktów świetlnych – 193.
Zamawiający informuje, że ;
1. Termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia ustala się na dzień zawarcia umowy. Termin realizacji całości przedmiotu zamówienia: zgodnie z kryterium termin wykonania, nie dłużej niż do dnia 01.08.2022 r z tym, że czas na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę nie może być dłuższy niż 31.12.2021 r.
2. Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski w trakcie realizacji inwestycji, od dnia rozpoczęcia robót budowlanych, nie dłużej jednak niż do zakończenia i protokolarnego odbioru końcowego robót budowlanych bez zastrzeżeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Z uwagi na nieopublikowanie dokumentacji niniejszego postępowania na platformie Zamawiającego Smart PZP w dniu opublikowania przez Zamawiającego ogłoszenia o zamówieniu na platformie e-zamowienia.gov.pl, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone niemożliwą do usunięcia wadą. Status dokumentacji postępowania na platformie Zamawiającego nie zmienił się na opublikowany, co doprowadziło do nieprawidłowości. Zamawiający nie miał świadomości, że w dniu 06.07.2021 r SWZ, załączniki i ogłoszenie o zamówieniu, nie zostało opublikowane na stronie Zamawiającego wraz z publikacją postępowania.

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 255 pkt 6) p.z.p., Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2021-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane