Prace związane z pogłębieniem torów podejściowych do obiektu Administracji Państwowej oraz zabezpieczeniem brzegu morskiego pomiędzy 45 km a 46 km w miejscowości Jurata.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00107467
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00107467/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-07 14:55
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7996ea35-bedf-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5860014932
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wodne roboty budowlaneDrogi wodne, z wyjątkiem kanałów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00107467 z dnia 2021-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace związane z pogłębieniem torów podejściowych do obiektu Administracji Państwowej oraz zabezpieczeniem brzegu morskiego pomiędzy 45 km a 46 km w miejscowości Jurata.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chrzanowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-338

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.umgdy.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace związane z pogłębieniem torów podejściowych do obiektu Administracji Państwowej oraz zabezpieczeniem brzegu morskiego pomiędzy 45 km a 46 km w miejscowości Jurata.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7996ea35-bedf-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00107467

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00022534/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Prace związane z pogłębieniem torów podejściowych do obiektu administracji Państwowej oraz zabezpieczeniem brzegu morskiego pomiędzy 45 km a 46 km w miejscowości Jurata.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067703/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.371.18.2021.WL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2310000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są prace związane z pogłębieniem torów podejściowych do obiektu Administracji Państwowej oraz zabezpieczeniem brzegu pomiędzy 45 km
a 46 km brzegu morskiego w miejscowości Jurata.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ, Przedmiar robót (załącznik nr 11) oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 12).
3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45247120-7 - Drogi wodne, z wyjątkiem kanałów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 28 maja 2021 r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, których termin realizacji określony został, zgodnie z potrzebami Zamawiającego, następująco:
a) Etap I: od dnia podpisania umowy do dnia 10 lipca 2021 r.
b) Etap II: od dnia 1 września do 15 listopada 2021 r.
Ponadto jako jedno z kryteriów oceny ofert o wadze 30 % stanowił „termin przystąpienia do realizacji prac stanowi jedno z kryteriów oceny ofert”.
Otwarcie ofert nastąpiło dnia 15 czerwca 2021 r. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, złożona przez Wykonawcę – Marine Sailor s.c. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia w w/w terminach, jednocześnie deklarując przystąpienie do realizacji prac w terminie 9 dni od dnia podpisania umowy. W dniu 17 czerwca 2021 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych, szukając jednocześnie środków finansowych na zwiększenie kwoty jaką może przeznaczyć na realizację zamówienia, ponieważ oferta Wykonawcy przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W dniu 18 czerwca 2021 r. Wykonawca złożył podmiotowe środki dowodowe, po czym Zamawiający w dniu 22 czerwca 2021 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej.
Zamawiający mógł zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem 5 dni od przesłania zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej na podstawie art. 308 ust. 3 pkt 1 ustawy Pzp z uwagi, iż wpłynęła tylko jedna oferta. Jednakże Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w dniu 1 lipca 2021 r., (projekt gwarancji należytego wykonania umowy po raz pierwszy przedstawione do akceptacji w dniu 29 czerwca 2021 r.). Zatem podpisanie umowy w w/w terminie było już niemożliwe, gdyż świadczenie wynikające z umowy w zakresie Etapu I stało się niemożliwe do wykonania na warunkach zawartych w dokumentach zamówienia oraz ofercie Wykonawcy tj. do dnia 10 lipca 2021 r. Wobec powyższego zawarcie takiej umowy jako umowy o świadczenie niemożliwe, w świetle art. 387 § 1 Kodeksu cywilnego, czyniłoby ją nieważną. Mając powyższe na uwadze postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

W związku z powyższym Zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe zamówienie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp i art. 387 § 1 Kodeksu cywilnego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3068970 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3068970 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane