Zagospodarowanie terenu na działce nr 2/35 z obrębu 1025 przy ul. Monte Cassino, ul. Mazurskiej, ul. Wielkopolskiej, ul. Jana Pawła II w Szczecinie

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00108842
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00108842/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-08 14:39
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b2a5588-b899-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8513163987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneLampy i oprawy oświetlenioweWyposażenie placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00108842 z dnia 2021-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu na działce nr 2/35 z obrębu 1025 przy ul. Monte Cassino, ul. Mazurskiej, ul. Wielkopolskiej, ul. Jana Pawła II w Szczecinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mariacka 25

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 09148886346

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: michalska@zbilk.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu na działce nr 2/35 z obrębu 1025 przy ul. Monte Cassino, ul. Mazurskiej, ul. Wielkopolskiej, ul. Jana Pawła II w Szczecinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b2a5588-b899-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00108842

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005998/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Zagospodarowanie terenu w ramach SBO przy ul. Papieża - Mazurska - Monte Cassino - Wielkopolska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00062675/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.MM.171-18-TP/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 433924,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu działki nr 2/35 z obrębu 1025 przy ul. Monte Cassino, ul. Mazurskiej, ul. Wielkopolskiej, ul. Jana Pawła II w Szczecinie
2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) roboty przygotowawcze,
2) mechaniczne wykonanie koryta,
3) wykonanie podbudowy z kruszywa, oraz ław betonowych pod krawężniki,
4) wykonanie krawężników i obrzeży betonowych,
5) ułożenie nawierzchni z:
a) betnowej kostki brukowej,
b) płyt ażurowych,
c) płyt betonowych ozdobnych,
d) płyt betnowych litych,
e) ekokraty,
6) ułożenie nawierzchni bezpiecznej pod urządzenia zabawowe i sportowe
7) montaż oświetlenia
8) wykonanie ogrodzenia
9) rozrzucenie ściółki z kory
10) sadzenie drzew i krzewów
11) pielęgnacje drzew i krzewów
12) dostawa i montaż elementów małej architektury (m.in. stojak na rowery, ławka z oparciem, stolik z krzesłami, kosze na śmieci),
13) dostawa i montaż elementów wyposażenia placu zabaw (m.in. huśtawka podwójna, karuzela, ślizgawka ze ścianką wspinaczkową),
14) dostawa i montaż elementów wyposażenia siłowni pod chmurką (m.in. orbit rek, rowerek, atlas)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do Zamawiającego w przewidzianym terminie złożono pięć ofert. Najkorzystniejszą ofertę złożył Wykonawca Wiesław Furtak, ul. Przyjaciół Żołnierza 51/10, 71-670 Szczecin.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 533 730,70 zł brutto, natomiast Wykonawca Wiesław Furtak, ul. Przyjaciół Żołnierza 51/10, 71-670 Szczecin, zaoferował wykonanie zamówienia za cenę 596 400,00 zł brutto.
Zamawiający podjął decyzję o zwiększeniu środków do kwoty najkorzystniejszej oferty.
Ponieważ cena całkowita najkorzystniejszej oferty była niższa o ponad 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10, zgodnie z art. 224 ust 2 pkt 1) zostało skierowane do Wykonawcy wezwanie do złożenia wyjaśnień rażąco niskiej ceny.
Wykonawca udzielił wyjaśnień we wskazanym przez Zamawiającego terminie, jednakże powyższe nie potwierdziły poprawności dokonanej przez Wykonawcę kalkulacji oferowanej ceny, wobec tego Zamawiający zobowiązany był odrzucić przedmiotową ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp - oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną podlega oferta Wykonawcy, jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają rażąco niskiej ceny lub kosztu oferty.
Kolejną najwyżej ocenioną, była oferta Wykonawcy: KS Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza, ul. Sienkiewicza 7, 74-101 Gryfino.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 596 400,00 zł brutto, natomiast Wykonawca KS Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza, ul. Sienkiewicza 7, 74-101 Gryfino, zaoferował wykonanie zamówienia za cenę 829 558,00 zł brutto.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia przeznaczonej na realizację zamówienia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym, postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 596400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1128567,56 PLN

2021-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane