Modernizacje kuchni w Przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu.

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00109695
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00109695/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-09 11:49
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3149700-cf2f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00109695 z dnia 2021-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacje kuchni w Przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d9826443

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacje kuchni w Przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3149700-cf2f-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00109695

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001345/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.31 Modernizacja kuchni (dotyczy PP nr 10)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086005/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.39.2021.KM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 745805,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja kuchni w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji kuchni Przedszkola nr 10 zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez PRACOWNIĘ ARCHITEKTONICZNĄ MODUŁ inż. arch. Tomasz Jurkowski, ul. Józefa Bema 2E/9, 47-224 Kędzierzyn-Koźle.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty demontażowe i rozbiórkowe
2) roboty budowlane: wymiana okładzin ścian i podłóg, wymiana stolarki drzwiowej, wstawienie nowych drzwi p.poż. oraz montaż rolet p.poż.
3) instalacje wodno-kanalizacyjne,
4) instalacje elektryczne: sieć kablowa, montaż rozdzielnicy i osprzętu, instalacje oświetlenia podstawowego, instalacje oświetlenia awaryjnego,
5) system detekcji gazu,
6) dostawa i montaż dźwigów towarowych ,
7) dostawa i montaż urządzeń wyposażenia technologicznego i socjalnego,
8) instalacja wentylacji
UWAGA :Przy sporządzaniu wyceny na podstawie dokumentacji projektowej wykonawca powinien w swojej ofercie ująć poniższe wytyczne inwestora:

1) Wszystkie istniejące przewody elektryczne w pomieszczeniach projektowanych należy wymienić na nowe pod tynk.
2) We wszystkich projektowanych obwodach oprócz wyłączników nadmiarowo prądowych należy zastosować wyłączniki różnicowo prądowe przeciwporażeniowe 25/0,03A.
3) W budynku (poza drogami ewakuacyjnymi) projektowane przewody muszą spełniać wymagania Dca-s2, d1, a3 według CPR dla klasy bezpieczeństwa pożarowego ZL III.
4) W budynku, na drogach ewakuacji projektowane przewody muszą spełniać wymagania B2ca-s1b, d1, a1 według CPR dla klasy bezpieczeństwa pożarowego ZL III.

3. Wykonanie zamówienia obejmuje również czynności:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej,
2) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
3) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy,
4) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu,
5) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśnić ewentualną różnicę i nie później niż z dniem zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych,
6) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przylegającego do placu budowy jeśli został naruszony wskutek prowadzonych robót,
7) Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 400 000,00 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia,
8) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę.

4. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
5. Pomocniczo dołączono przedmiary robót branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej.
6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: roboty budowlane.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.

7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, STWIOR, oraz wszelkie załączniki zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 470251,16 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja kuchni w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Kędzierzynie-Koźlu.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji kuchni Przedszkola nr 8 zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez STUDIO ARCHITEKTURY i WNĘTRZ mgr inż. arch. Ewelina Klajnowska-Węgrzyn, ul. Kochanowskiego 29, 47-220 Kędzierzyn-Koźle.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty demontażowe i rozbiórkowe,
2) roboty budowlane : wymiana okładzin ścian i podłóg, wymiana stolarki drzwiowej, wstawienie nowych drzwi , murowanie ścianki oraz montaż balustrady schodowej,
3) instalacje elektryczne : wewnętrzna linia zasilająca, tablica rozdzielcza TR , instalacja oświetlenia użytkowego, instalacje oświetlenia awaryjnego, instalacja gniazd 230V, zasilanie urządzeń i odbiorników stałych, instalacja połączeń wyrównawczych,
4) instalacje wodno-kanalizacyjne i CO,
5) instalacja gazu,
6) dostawa i montaż urządzeń wyposażenia technologicznego,
7) instalacja wentylacji mechanicznej
UWAGA :Przy sporządzaniu wyceny na podstawie dokumentacji projektowej wykonawca powinien w swojej ofercie ująć poniższe wytyczne inwestora:

Branża elektryczna:

1) Rozmieszczenie gniazd wtyczkowych jednofazowych należy zrealizować według załącznika nr 2.
2) Obieraczka do ziemniaków jest trójfazowa więc należy zasilić ją przewodem typu YDYżo 5x2,5mm2 poprzez gniazdo trójfazowe hermetyczne z wyłącznikiem i zabezpieczyć wyłącznikiem różnicowo prądowym przeciwporażeniowym z członem zwarciowym typu MRB6-16/3P+N/B/003-AC.
3) Na rzucie jest informacja, żeby przewody do urządzeń kuchennych trójfazowych zakończyć puszką. Zamiast puszki należy zastosować gniazdo trójfazowe hermetyczne z wyłącznikiem zgodnie z załącznikiem nr 2.
4) Nie ma w opisie informacji na temat istniejącej instalacji teletechnicznej. Należy przewody tej instalacji zdemontować i schować pod tynk. Dodatkowo należy zamontować nowy telefon z trzema słuchawkami bezprzewodowymi, do tych słuchawek potrzebne będzie gniazdo na 230 VAC. Słuchawki tylko w wykonaniu naściennym. Montaż tych słuchawek i telefonu uzgodnić z Panią Dyrektor.
5) Umiejscowienie tablicy TR nie zostało uzgodnione z użytkownikiem. Należy je przenieść za ścianę do części kuchennej.
6) W pomieszczeniu intendentki należy dodatkowo zamontować 6 sztuk gniazd wtyczkowych 1-fazowych i 1 sztukę gniazda telefonicznego zgodnie z załącznikiem nr 2.
7) W pomieszczeniu 1.8 należy dodatkowo zamontować 1 sztukę gniazda wtyczkowego 1-fazowego zgodnie z załącznikiem nr 2.
8) Przy tablicy rozdzielczej wentylacji zaprojektowano gniazdo wtyczkowe pojedyncze. Należy zamontować gniazdo wtyczkowe podwójne zgodnie z załącznikiem nr 2.
9) W pomieszczeniu 1.3 pomiędzy oknami zaprojektowano gniazda wtyczkowe IP44 podwójne. Należy zamiast gniazd podwójnych zamontować gniazda poczwórne zgodnie z załącznikiem nr 2.

3. Wykonanie zamówienia obejmuje również czynności:
1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej,
2) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
3) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy,
4) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu,
5) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśnić ewentualną różnicę i nie później niż z dniem zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych,
6) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przylegającego do placu budowy jeśli został naruszony wskutek prowadzonych robót.
7) Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 300 000,00 [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
8) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę.

4. Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
5. Pomocniczo dołączono przedmiary robót branży budowlanej, sanitarnej
i elektrycznej.
6. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: roboty budowlane.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy.

7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, STWIOR, oraz wszelkie załączniki zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 275554,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania złożono 1 ofertę.
Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 02.07.2021r. wynosi: na część 1 - 150 000,00 zł brutto, na część 2 – 180 000,00 zł brutto. Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 719407,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 719407,47 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania złożono 1 ofertę.
Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 02.07.2021r. wynosi: na część 1 - 150 000,00 zł brutto, na część 2 – 180 000,00 zł brutto. Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 395449,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 395449,69 PLN

2021-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane