Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00110043
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00110043/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-09 13:20
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aa5e1c8d-d418-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneObiekty rekreacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00110043 z dnia 2021-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 76 05 482

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_park_ludowy2021@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa5e1c8d-d418-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00110043

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000760/31/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.56 Zieleń Miejska - naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00092190/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne: Zamówienie było uprzednio prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji , który został unieważniony na podstawie art. 255 pkt. 1 Pzp, ponieważ do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 04.06.2021 r. godz. 09:30 nie została złożona żadna oferta. Zgodnie z art.305 pkt 2). Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli: w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione; Warunki niniejszego zamówienia nie zostały w sposób istotny zmienione względem postępowania prowadzonego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji. Mając na uwadze powyższe niniejsze zamówienie spełnia ustawowe przesłanki zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki.
C.d. w Informacjach dodatkowych (Sekcja VI)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RK.271.16.2021, ZP.rp.31.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 66648,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na terenie Parku Ludowego w rejonie ul. M. Dąbrowskiej i ul. Sikorskiego w Siemianowicach Śląskich. 2.Zakres robót obejmuje w szczególności:a) wykonanie robót ziemnych, fundamentowanie,b) wykonanie ścianki wspinaczkowej wraz z nawierzchnią bezpieczną,c) montaż urządzeń peryferyjnych,d) wykonanie robót porządkowych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: a) Dokumentacja projektowa – Dodatek nr 3 do INDPP, b) Przedmiar robót – Dodatek nr 4 do INDPP, c) opinia ornitologiczna – Dodatek nr 5 do INDPP, d) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – Dodatek nr 6 do INDPP e) projektowane postanowienia umowy – Dodatek nr 7 do INDPP, zwane dalej łącznie jako Dokumentacja 4.Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres ustalony podczas negocjacji, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia. 5.Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe,patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisanym, tj. o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określono w INDPP wyłącznie w odniesieniu do materiałów lub rozwiązań, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. W sytuacji gdy zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakimi muszą odpowiadać „produkty”, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Materiały i rozwiązania równoważne proponowane przez Wykonawcę nie muszą cechować się dokładnie takimi samymi parametrami jak te, które podane zostały w informacjach niezbędnych do przeprowadzenia postępowania. Uznaje się bowiem, że materiały i rozwiązania równoważne to takie, które przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w INDPP, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem, źródłem lub szczególnym procesem, który charakteryzuje produkty usługi. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (rozwiązania i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub rozwiązania w postaci np. atestów, certyfikatów czy aprobat technicznych.
W przypadku gdy Wykonawca nie złoży podczas negocjacji dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny podczas negocjacji ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji opisanej w pkt 2) powyżej. Dokumenty dotyczące równoważności Wykonawca powinien złożyć podczas negocjacji. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny ustalonej podczas negocjacji ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w Dokumentacji.
6.Jeżeli w dokumentacji opisanej w pkt 2) powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 Pzp. 8.Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9.Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art.104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 8) w związku z art. 266 ustawy z dnia 19 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz.U. 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) - dalej zwaną również „Pzp”, unieważnił postępowanie pn.: „Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy”, ponieważ prowadzone w trybie z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

Uzasadnienie:
Zamawiający w dniu 23.06.2021 r. przesłał mailem do Wykonawcy HOKA HEY Piotr Snaczke z/s 41-500 Chorzów, ul. Krakusa 12 zaproszenie do negocjacji oraz Informacje Niezbędne do Przeprowadzenia Postępowania wraz z załącznikami. Termin negocjacji został wyznaczony na dzień 29.06.2020r. o godz. 10:00. Wykonawca pismem z dnia 28.06.2021 r. poinformował Zamawiającego o rezygnacji z udziału w negocjacjach wyznaczonych na dzień 29.06.2021 na godz. 10:00 w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pn.: „Zieleń Miejska – naturalne bogactwo miasta Siemianowice Śląskie: Park Ludowy”.

Art. 255 pkt 8) ustawy Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli w trybie z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego kończyć się powinno albo zawarciem umowy w sprawie zamówienia albo jego unieważnieniem. Ustawa Pzp nie przewiduje innej formy zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W przedmiotowym postępowaniu Wykonawca zaproszony do negocjacji oraz wskazany w Ogłoszeniu o zamiarze zawarcia umowy, zrezygnował z udziału w negocjacjach i nie stawił się na nie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, wobec czego negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. Sekcji III pkt 3.1.1. Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki.
Uzasadnienie prawne:
Art. 305 pkt. 2) ustawy Prawo zamówień publicznych ( j.t. Dz.U. 2021, poz.1129, z późn. zm.)
2021-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane