Wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu
GMINA ZELÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00134612
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00134612/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-03 09:27
- Lokalizacja
- Zelów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d168c18c-d272-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7692051648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00134612 z dnia 2021-08-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZELÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648273
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Żeromskiego 23
1.5.2.) Miejscowość: Zelów
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-425
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 6341000
1.5.8.) Numer faksu: 44 6341341
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umzelow@zelow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zelow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.zelow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d168c18c-d272-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00134612
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002410/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00088929/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.23.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 440669,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu.
Obecny stan : pas jedni stanowi nawierzchnia tłuczniowa o średniej grubości 10 cm. Szerokość utwardzenia pasa jezdnego 4,50 m. W nawierzchni występują liczne koleiny, nierówności i wyboje. Uzbrojenie w drodze: wodociąg, napowietrzna linia energetyczna, ziemne przyłącza energetyczne.
Nową nawierzchnię drogi należy wykonać na długości drogi ok. 946,29 mb. Szerokość jezdni 4,50 m, szerokość poboczy 0,50m. Drodze należy nadać spadek daszkowy 2%. Nową nawierzchnię jezdni należy wykonać w technologii powierzchniowego utrwalenia grysami i emulsją asfaltową na podłożu z tłucznia dolomitowego. Trasa projektowej drogi pokrywa się z istniejącą trasą i mieści się w granicach pasa drogowego. Powierzchnia jezdni 4259 m2, powierzchnia poboczy 947 m2. Dla drogi przyjęto następujące warstwy konstrukcyjne: dolne wyrównanie istniejącego podłoża tłuczniem dolomitowym o frakcji 0/63 mm grubości 15 cm, górne zaklinowanie tłucznia klińcem dolomitowym o frakcji 0/31,5 mm grubości 5 cm. Warstwa zamykająca potrójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni grysami i emulsją asfaltową zgodnie z technologią opisaną w dokumentacji projektowej. Pobocze obustronnie utwardzone klińcem dolomitowym o frakcji 0/31,5 mm grubości cm. Istniejące rowy należy oczyścić z namułu. Odwodnienie odbywać się będzie za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych jezdni, ze sprowadzeniem wód do istniejących rowów przydrożnych. Roboty ziemne polegać będą na wykonaniu profilowania na głębokość 10 cm i zagęszczeniu mechanicznym pod warstwy wyrównawcze z kruszywa kamiennego. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca wykona i przedstawi zatwierdzony i uzgodniony z zarządcą drogi projekt organizacji ruchu na czas budowy. Wykonawca wdroży organizację i wykonana stosowne oznaczenie w terenie zapewniając niezbędne znaki drogowe.
W ramach zadania Wykonawca wykona i zamontuje w terenie dwie tablice informujące
o finansowaniu zadania z źródeł zewnętrznych – wg wytycznych Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest również do dokonania regulacji urządzeń infrastruktury zlokalizowanej w pasie prowadzonych robót, takich jak zasuwy wodociągowe, hydranty, a w przypadku ich uszkodzenia do wymiany na nowe.
2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacją projektową oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy, stanowiącymi Załączniki do SWZ.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja stanowiąca załącznik do SWZ. Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
4. Wykonawca powinien pamiętać, bez względu na jakiekolwiek ograniczenia zasugerowane przez opis każdej pozycji i/lub wyjaśnienie w przedmiarze, że cena przedstawiona w ofercie stanowi zapłatę za prace wykonane i zakończone pod każdym względem. Uważa się, że Wykonawca wziął pod uwagę wszystkie wymagania i zobowiązania bez względu na to czy zostały określone czy zasugerowane w przedmiarze.
5. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie po przekazaniu placu budowy rozpocząć roboty budowlane, z zastrzeżeniem, że prace nie mogą uniemożliwiać dojazdu do posesji i upraw rolnych.
6. Wykonawca zobowiązany jest również, po zakończeniu realizacji zadania, do sporządzenia rozliczenia rzeczowo-finansowego w zakresie ustalonym z Zamawiającym, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności, sporządzenie kosztorysów powykonawczych.
7. Szczegółowy zakres robót określony został w dokumentacji technicznej projektowej, kosztorysach i przedmiarach oraz STWiOR (Szczegółowej Specyfikacji Technicznej) stanowiących załączniki do niniejszej SWZ.
8. Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku prowadzonych robót należy do obowiązków wykonawcy.
9. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów innych niż wymienione w SWZ
i załącznikach o parametrach nie gorszych niż określone w SWZ i załącznikach.
10. Wszelkie nazwy produktów i producentów, jeżeli występują w SWZ i załącznikach (w tym dokumentacji projektowej) mają jedynie charakter przykładowy.
11. Zamawiający dopuszcza normy równoważne do wymienionych w dokumentacji i SWZ.
12. Zadanie realizowane przy współudziale środków zewnętrznych, wykonawca zobowiązany będzie do wykonania 2 tablic informacyjnych o przyznanym dofinansowaniu (w uzgodnieniu z Zamawiającym).
13. Warunki płatności: Zamawiający nie przewiduje płatności częściowych za wykonanie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 423159,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 471275,45 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 423159,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. "TOMRET" Tomasz Przybylski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8311215333
7.3.3) Ulica: Matejki 2
7.3.4) Miejscowość: Łask
7.3.5) Kod pocztowy: 98-100
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 423159,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |