Remont drogi gminnej 291105 K na odcinku I – w km od 0+004 do km 0+920, na odcinku II – w km od 1+ 080 do km 1+250, na odcinku III - w km od 0+920 do km 1+080 w miejscowości Niecew, Gmina Korzenna.
GMINA KORZENNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00110653
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00110653/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-12 09:06
- Lokalizacja
- Korzenna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e992338d-ae63-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 491892297
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00110653 z dnia 2021-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej 291105 K na odcinku I – w km od 0+004 do km 0+920, na odcinku II – w km od 1+ 080 do km 1+250, na odcinku III - w km od 0+920 do km 1+080 w miejscowości Niecew, Gmina Korzenna.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KORZENNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: KORZENNA 325
1.5.2.) Miejscowość: Korzenna
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-322
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@korzenna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.korzenna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.korzenna.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej 291105 K na odcinku I – w km od 0+004 do km 0+920, na odcinku II – w km od 1+ 080 do km 1+250, na odcinku III - w km od 0+920 do km 1+080 w miejscowości Niecew, Gmina Korzenna.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e992338d-ae63-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00110653
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003701/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont drogi gminnej 291105 K na odcinku I – w km od 0+004 do km 0+920, na odcinku II – w km od 1+ 080 do km 1+250, na odcinku III - w km od 0+920 do km 1+080 w miejscowości Niecew, Gmina Korzenna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00047845/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn.: Remont drogi gminnej 291105 K na odcinku I – w km od 0+004 do km 0+920, na odcinku II – w km od 1+ 080 do km 1+250, na odcinku III - w km od 0+920 do km 1+080 w miejscowości Niecew, Gmina Korzenna.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ, w którym znajduje się opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna oraz przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE FAKTYCZNE:Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. podstawie prawnej ponieważ nieuregulowano stanu prawnego nieruchomości na terenie, której ma być prowadzona inwestycja. Po wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego powstał spór dotyczący przebiegu istniejącego pasa drogowego. Nieustalony został przebieg granic, a rozpoczęcie inwestycji wkraczałoby w prawa własności sąsiednich nieruchomości.
Ponadto, przedmiotowe postępowanie dotyczy inwestycji, objętej zewnętrznym dofinansowaniem, które należy wydatkować do końca roku 2021, a brak regulacji stanu prawnego nieruchomości, uniemożliwia wykonanie inwestycji w terminie (6 miesięcy od dnia podpisania umowy), zgodnie z warunkami SWZ i nie leży w interesie publicznym.
Powyższe okoliczności faktyczne wyczerpują przesłanki unieważnienia postępowania w oparciu o przepis art. 255 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, który odnosi się do wystąpienia istotnej zmiany okoliczności, której Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie wszczęcia postępowania.
| 2021-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |