Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego „Bezpieczna przystań” w miejscowości Kochanówka w ramach zadania: „Budowa Centrum Mieszkalnego w miejscowości Kochanówka”.

Gmina Dębica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00112522
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00112522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-13 12:26
Lokalizacja
Dębica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74b24e92-bf7a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8722216736
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00112522 z dnia 2021-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego „Bezpieczna przystań” w miejscowości Kochanówka w ramach zadania:
„Budowa Centrum Mieszkalnego w miejscowości Kochanówka”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661056

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 13

1.5.2.) Miejscowość: Dębica

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 146803342

1.5.8.) Numer faksu: +48 146803336

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: januszbelch@ugdebica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugdebica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego „Bezpieczna przystań” w miejscowości Kochanówka w ramach zadania:
„Budowa Centrum Mieszkalnego w miejscowości Kochanówka”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74b24e92-bf7a-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00112522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001294/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w m. Kochanówka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067371/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.07.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3046057,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane:

Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego „Bezpieczna przystań” w miejscowości Kochanówka w ramach zadania:
„Budowa Centrum Mieszkalnego w miejscowości Kochanówka”.

Zadanie dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Solidarnościowego.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje:
- Roboty związane z zagospodarowaniem terenu,
- Roboty budowlane,
- Wyposażenie Centrum,
- Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zgodnie z przepisami prawa.

Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego obiektu - Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego (COM) w Kochanówce, którego powierzchnia całkowita wynosi 518,99 m2, . Budynek jest pozbawiony barier architektonicznych, zastosowane zostały zasady projektowania uniwersalnego. Budynek zaprojektowany jest na działce stanowiącej własność gminy, posiadającej bezpośredni dostęp do drogi gminnej oraz wyposażonej w niezbędną infrastrukturą techniczną. Wokół Centrum przewidziano miejsca parkingowe, place utwardzone oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Dojazd do budynku drogą wewnętrzną. Powierzchnia netto budynku to 440,78 m2, natomiast powierzchnia użytkowa to 431,96 m2. Budynek Centrum jest jednokondygnacyjny, bez podpiwniczenia, o konstrukcji murowanej, z dachem dwuspadowym o regularnym kształcie w planie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi:
1) Dokumentacja projektowa:
a) projekt budowlany,
b) przedmiary robót,
opracowane przez: TECH-PROJEKT Anna Krawczyk
2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
opracowane przez: TECH-PROJEKT Anna Krawczyk

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne i prawne:
W postępowaniu złożono oferty zgodnie z załączonym Zestawieniem II – po poprawie ceny oferty nr 5.
Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty.
Najkorzystniejsza oferta to Oferta nr 4 Wykonawcy: Bronisław Ryś Zakład Budowlano- Handlowo- Produkcyjny „BRONBUD” , Podleszany 310, 39-300 Mielec, z ceną oferty: 4 058 976,25 zł brutto –
Punktowa ocena ofert II - po poprawie ceny oferty nr 5.

W dniu 18 czerwca 2021 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://miniportal.uzp.gov.pl/ informacje o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 2 858 735,00 zł brutto zł .

Aktualnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Zatem unieważnienie postępowania jest zasadne.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4058976,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4351900,39 PLN

2021-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane