Przebudowa ulicy Przechodniej w Świdnicy
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00113375
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00113375/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-14 08:34
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b0be36a-c2a5-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00113375 z dnia 2021-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Przechodniej w Świdnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umswidnica.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ulicy Przechodniej w Świdnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b0be36a-c2a5-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00113375
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003652/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Przebudowa ulicy Przechodniej w Świdnicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00070073/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-65/VII/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 555007,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
6.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA :
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Przebudowa ul. Przechodniej w Świdnicy”
2. Ulica Przechodnia jest drogą gminną nr 112008D, klasy D, dla której zarządcą jest Prezydent Miasta Świdnicy.
3. Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest w obrębie geodezyjnym 0004 Śródmieście, na działkach nr: 1626, 1645, 1632; AM -12;
4. Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego - historycznego ośrodka miejskiego, wpisanego do rejestru zabytków decyzją z dnia 27.12.1957 r. pod numerem 470. W trakcie prowadzenia robót ziemnych Wykonawca ma obowiązek zapewnić we własnym zakresie i na koszt własny przeprowadzenie badań archeologicznych, w oparciu o uzgodniony program badań archeologicznych, które będą nadzorowały roboty ziemne objęte zamierzeniem bez wpływu na ich zakres. Wykonawca obowiązany jest również pokryć koszty dokumentacji konserwatorskiej wykonanej w oparciu o badania archeologiczne. Pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych należy uzyskać przed przystąpieniem do prac w terenie.
5. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z wiedzą budowlaną, przepisami szczególnymi, w oparciu o umowę, projekty budowlane i wykonawcze i zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia,
6. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej (dalej: Dokumentacja), sporządzonej w 2020 r. przez BIURO PROJEKTÓW I REALIZACJI INWESTYCJI „PROGRESS”, z siedzibą: ul. Stawowa 7, 58-150 Strzegom, zawierającą n/w opracowania:
1) Projekt Budowlany
2) Projekty Wykonawcze branż:
- drogowej
- sanitarnej w zakresie kanalizacji deszczowej,
- teletechnicznej
3) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - wszystkich branż,
i będzie realizowany w oparciu o:
Decyzję nr z dnia 05 maja 2021 pozwolenia na budowę.
Decyzję nr 487/2021 z dnia 05 maja 2021 pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkach
Uwaga 1! Zamawiający wymaga aby:
1) połączenia technologiczne pomiędzy nawierzchnią asfaltową jezdni a krawężnikiem zostały uszczelnione za pomocą plastycznych taśm bitumicznych;
2) Wykonawca każdorazowo dokonywał kontroli badań zagęszczenia gruntu w przebiegu wykopów gestorów sieci, przed przystąpieniem do robót własnych.
3) Wykonawca odtworzył istniejącą organizację ruchu
4) Wykonawca, sprawował bieżące utrzymanie istniejącej nawierzchni jezdni po wykopach wykonanych w ramach realizacji inwestycji sieciowych, w stanie pozwalającym na przejezdność jezdni; Wykonawca od dnia przejęcia placu budowy winien 2 razy w miesiącu dokonać przeglądu stanu nawierzchni jezdni i w przypadku powstania wgłębień, wyrw, deformacji itp. dokonać jej bieżących uzupełnień, mieszanką kamienną, zagęszczoną.
Koszty wynikające z powyższych wymagań Wykonawca winien uwzględnić w cenie ofertowej.
7. Dokumentacja projektowa, o której mowa w ust. 6 wraz z przedmiarami robót znajduje się na stronie https://umswidnica.eb2b.com.pl/ Dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Dróg – pok. 311.
Uwaga 2!
Załączone przedmiary robót należy traktować jako element dodatkowy, nie służący do obliczania ceny oferty. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym i poglądowym, nie stanowi samodzielnego opisu przedmiotu zamówienia i nie należy mu przypisywać roli funkcji, o których mowa w § 4 ust.1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 t.j.).
Przedmiary robót załączono w celu ułatwienia dokonania wyceny oferty przez Wykonawcę. Przedmiarów nie należy wypełniać ani załączać do oferty.
Uwaga 3! Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy PZP, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia na etapie oceny i badania ofert.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia na etapie badania i oceny ofert do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr P -65/VII/21 pn. „Przebudowa ulicy Przechodniej w Świdnicy” – prowadzone w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Uzasadnienie
Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia jw. wyznaczył termin składania ofert do dnia 02.07.2021 r. do godziny 09:00. W wyznaczonym terminie do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty, tj.
1. „HYPMAR” Hypta Mariusz, Modlęcin 31, 58-150 Strzegom z ceną 817.950,00 zł.
2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo – Handlowe „DROG-ZIEM” Zbigniew Wysoczański, Stanowice ul. Strzegomska 15, 58-150 Strzegom z ceną 799.500,00 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty (799.500,00 zł) przekroczyła kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (560.000,00 zł), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 799500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 817950,00 PLN
| 2021-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |