Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby Centrum Integracji Społecznej w Tucznej
GMINA TUCZNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00114038
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00114038/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2021-07-14 12:33
- Lokalizacja
- Tuczna, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3abc10ae-7d93-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5372340137
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00114038 z dnia 2021-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby Centrum Integracji Społecznej w Tucznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TUCZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237730
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 191A
1.5.2.) Miejscowość: Tuczna
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-523
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 833771003
1.5.8.) Numer faksu: 833771003
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminatuczna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugtuczna.bip.lubelskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugtuczna.bip.lubelskie.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby Centrum Integracji Społecznej w Tucznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3abc10ae-7d93-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00114038
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004031/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby Centrum Integracji Społecznej w Tucznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna Działania 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Konkurs nr: RPLU.13.04.00-IZ.00-06-001/17 Projekt nr: RPLU.13.04.00-06-0033/17 Umowa nr: RPLU.13.04.00-06-0033/17-00.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00014777/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 176559,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
część 1 zamówienia – „Wyposażenie w części warsztatowej”, której zakres rzeczowy obejmuje m.in.:a) dostawę fabrycznie nowego wyposażenia, tzn. nieużywanego przed dniem dostarczenia, pochodzącego z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, w zakresie określonym w Załączniku nr 1 do zapytania ofertowego wraz z ich transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, podłączeniem, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego,
b) montaż wyposażenia zgodnie z postanowieniami zawartymi w projekcie budowlanym (str. 38-45, 79-101) stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ
c) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim,
d) dostarczenie dokumentacji technicznej, użytkowej związanej z przedmiotem zamówienia, m.in. wszelkich dokumentów niezbędnych do utrzymującej ich ważność),
e) posprzątanie sal, pomieszczeń po wykonaniu dostawy i montażu.
f) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 9 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na dostarczone produkty na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43800000-1 - Urządzenia warsztatowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34326200-0 - Podnośniki samochodowe
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39221000-7 - Sprzęt kuchenny
4.5.5.) Wartość części: 85829,15 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
część 2 zamówienia – „Wyposażenie w części gastronomicznej”, której zakres rzeczowy obejmuje m.in.:a) dostawę fabrycznie nowego wyposażenia, tzn. nieużywanego przed dniem dostarczenia, pochodzącego z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, w zakresie określonym w Załączniku nr 1b do SWZ wraz z ich transportem, wniesieniem, ustawieniem, zamontowaniem, podłączeniem, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego,
b) montaż wyposażenia zgodnie z postanowieniami zawartymi w projekcie budowlanym (str. 46-56) stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ
c) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim,
d) dostarczenie dokumentacji technicznej, użytkowej związanej z przedmiotem zamówienia,
e) posprzątanie sal, pomieszczeń po wykonaniu dostawy i montażu.
f) gwarancję jakości udzieloną na okres zgodny z treścią § 9 umowy oraz wynikający z oferty Wykonawcy na dostarczone produkty na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta, potwierdzoną odrębnymi dokumentami gwarancyjnymi dostarczonymi wraz z urządzeniami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39221000-7 - Sprzęt kuchenny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
39710000-2 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego
39711100-0 - Chłodziarki i zamrażarki
39711200-1 - Roboty kuchenne
39711211-1 - Miksery kuchenne
42214000-9 - Piece kuchenne, suszarki do produktów rolnych oraz urządzenia do gotowania lub podgrzewania
44410000-7 - Artykuły łazienkowe i kuchenne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
4.5.5.) Wartość części: 90729,87 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 30.04.2021 r., działając na podstawie art. 253 ustawy Pzp, Zamawiający poinformował, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym, wybrał jako najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Wykonawcę Supply24 Sp. z o.o., Pl. Solny 14A/3, 50-062 Wrocław. Oferta Wykonawcy nie podlegała odrzuceniu oraz przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów określonych w SWZ - „Cena” – 60 pkt., „Długość okresu gwarancji” - 40 pkt.; razem - 100 pkt.
W dniu 11.05.2021 r., wybrany Wykonawca: Supply24 Sp. z o.o., Pl. Solny 14A/3, 50-062 Wrocław, złożył oświadczenie o następującej treści: „z przykrością informujemy, iż jesteśmy zmuszeni odstąpić od podpisania umowy z przyczyn niezależnych od naszej firmy. W związku z sytuacją epidemiologiczną, jak i niedawnym przerwaniem łańcucha dostaw na świecie, ceny oferowanych produktów zostały podniesione do poziomu uniemożliwiającego zrealizowanie tytułowego postępowania”.
treści art. 263 ustawy Pzp wyraźnie wynika, że w sytuacji, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może wybrać ofertę „najkorzystniejszą spośród pozostałych”, a zatem nie ofertę najkorzystniejszą, bo ta jest tylko jedna i została już wybrana, jeżeli zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 263 ustawy Pzp. Działając na podstawie wskazanego przepisu, Zamawiający ma możliwość zaproszenia do podpisania umowy Wykonawcy, którego ofertę sklasyfikowano na drugiej pozycji w wyniku przeprowadzonej uprzednio oceny złożonych ofert.
W związku z powyższym Zamawiający działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp ponownie poinformował, o wyborze oferty najkorzystniejszej, która została złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowe Kogex Sp. z o.o. ul. Gajowa 53/16 50-520 Wrocław. Oferta Wykonawcy nie podlegała odrzuceniu oraz przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów określonych w SIWZ - „Cena” – 60 pkt., „Długość okresu gwarancji” - 40 pkt.; razem - 100 pkt.
W dniu 18.05.2021 r., wybrany Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowe Kogex Sp. z o.o. ul. Gajowa 53/16 50-520 Wrocław, złożył oświadczenie o następującej treści: „Dziękujemy za wybór naszej oferty, ale niestety z powodów niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni zrezygnować z podpisania umowy. Przez sytuację jaka panuje na całym świecie nie jesteśmy w stanie zagwarantować dostaw zaoferowanych w postepowaniu przedmiotów, przykładem jest podnośnik. Przyczyną niemożności realizacji dostaw jest brak dostaw u importerów jak również zawężenie parametrów proponowanych produktów przez zamawiającego.”
Zgodnie z dyspozycją art. 263 ustawy Pzp: „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.”
W związku z powyższym, w przypadku, gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający ma możliwość unieważnienia postępowania.
Reasumując, przedmiotowe postępowanie unieważniono działając w oparciu o przepisy art. 263 w zw. z art. 266 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 77963,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 335790,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 2) ustawy Pzp w związku z art. 266 ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 11
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 81949,98 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 173307,00 PLN
| 2021-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |