Przebudowa drogi gminnej nr 004037F w Zakęciu oraz Przebudowa drogi - ulicy Ogrodowej w miejscowości Bobrowniki

Gmina Otyń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00114147
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00114147/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-07-14 13:03
Lokalizacja
Otyń, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34f92ac0-b2ed-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
9251422890
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów, PL · lot 0
1 999 144,18 PLN
FUCHS R.J.K. SPÓŁKA KOMANDYTOWANowa Sól, PL · lot 1
185 000,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00114147 z dnia 2021-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 004037F w Zakęciu oraz Przebudowa drogi - ulicy Ogrodowej w miejscowości Bobrowniki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Otyń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000548471

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Otyń

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-106

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 683559400

1.5.8.) Numer faksu: 683559401

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@otyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.otyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl.

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 004037F w Zakęciu oraz Przebudowa drogi - ulicy Ogrodowej w miejscowości Bobrowniki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34f92ac0-b2ed-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00114147

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001133/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 004037F w Zakęciu na odcinku od km 0+878,05 do km 1+156,08 oraz budowa odcinka drogi od km 1+156,08 do km 1+434,35 wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego

1.1.9 Przebudowa drogi - ulicy Ogrodowej w miejscowości Bobrowniki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00054602/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIiZP.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2431330,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część nr 1. Przebudowa drogi gminnej nr 004037F w Zakęciu na odcinku od km 0+878,05 do km 1+156,08 oraz budowa odcinka drogi od km 1+156,08 do km 1+434,35 wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego. Zadanie inwestycyjne obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 004037F (kl. „D”) w Zakęciu od km 0+878,05 (tj. od skrzyżowania z liniami kolejowymi nr 273 relacji Wrocław – Szczecin) od km 1+156,08 w związku z budową chodnika przy jezdni oraz budowa odcinka drogi od km 1+156,08 do km 1+434,35 wraz z budową odwodnienia (kanalizacji deszczowej) i oświetlania ulicy. Teren inwestycji stanowią działki 264, 470/3, 475/3, 480/1, 71/1, 71/2, 72/3, 72/5, 72/6, 367/2, 375/2 ob. 0008 Zakęcie, Gmina Otyń. Zakres zadania m.in. obejmuje:
a) Branża drogowa:
 przebudowa/ budowa jezdni drogi gminnej wraz z budową chodnika przy jezdni,
 przebudowa/ budowa miejsc dostępu do drogi publicznej (zjazdów),
 budowa odwodnienia ulicy (wpustów ulicznych).
b) Roboty branży sanitarnej:
 budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią ścieków deszczowych,
c) Roboty branży elektrycznej:
 budowa kablowej linii oświetlenia ulicy,
 budowa kablowej linii zasilającej przepompownię ścieków deszczowych.
d) Wycinkę kolidujących drzew i krzewów.
e) Zabezpieczenie rurami osłonowymi i niezbędna przebudowa sieci istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z planowanym przedsięwzięciem (np. linii energetycznej lub telekomunikacyjnej, sieci kanalizacji sanitarnej lub wodociągowej itp.) w niezbędnym zakresie określonym w warunkach technicznych wydanych przez Właścicieli (zarządców) sieci.
f) Rozbiórka elementów dróg w obrębie nowo zagospodarowanego terenu.
Parametry techniczne drogi gminnej nr 004037F:
 klasa drogi : D
 prędkość projektowa: Vp = 30 km/h
 kategoria ruchu: KR2
 obciążenie: 115 kN/oś
 długość trasy: ok. 557 m
 szer. jezdni bitumicznej: min. istn. 2x2,25m = 4,5m
 szer. jednostronnego chodnika: min. 1,50 m
 szer. jednostronnego pobocza: 0,75 m
 szer. zjazdów: min. 3,00 m

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 2219778,15 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część nr 2. Przebudowa drogi - ulicy Ogrodowej w miejscowości Bobrowniki. W ramach planowanych robót budowlanych przewidziano przebudowę nawierzchni na całym odcinku poprzez ułożenie wyrównawczej warstwy mieszanki z kruszywa łamanego o grubości 25 cm i jednej warstwy mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 5 cm. Na początkowym odcinku drogi, na długości 100 m zaprojektowano szerokość drogi 4 m, na pozostałej części 3,5 m. Całość zostanie wykonana przy założeniu zachowania przebiegu drogi w planie. Początek inwestycji planowany jest na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z ulicą Lipową, koniec na wysokości ulicy Sosnowej. Łączna długość odcinka projektowanego do przebudowy wynosi 450 m. Przebudowa obejmie swoim zakresem następujące roboty:
a) Roboty przygotowawcze: roboty pomiarowe, cięcie nawierzchni piłą mechaniczną, transport gruzu,
b) Roboty ziemne: wykopy mechaniczne koparką, formowanie i zagęszczanie nasypu,
c) Regulacja zaworów urządzeń obcych,
d) Roboty przy wykonywaniu podbudów: profilowanie i zagęszczanie podłoża, oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
e) Roboty nawierzchniowe: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 211552,24 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1999144,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2399563,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1999144,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 390768960

7.3.3) Ulica: Mickiewicza 63

7.3.4) Miejscowość: Głogów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

na etapie złożenia oferty
podwykonawca nie jest znany branża elektryczna
na etapie złożenia oferty
podwykonawca nie jest znany branża sanitarna
na etapie złożenia oferty
podwykonawca nie jest znany branża telekomunikacyjna

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1999144,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 185000,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 267102,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 185000,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FUCHS R.J.K. Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 081209270

7.3.3) Ulica: Wojska Polskiego 100C

7.3.4) Miejscowość: Nowa Sól

7.3.5) Kod pocztowy: 67-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 185000,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nie dotyczy.
2021-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane