Modernizacja ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie
Gmina Miasto Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00114838
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00114838/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-15 08:34
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ddf62dad-d329-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 4990527500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00114838 z dnia 2021-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 355 12 48
1.5.8.) Numer faksu: +48 94 314 23 33
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.darlowo.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddf62dad-d329-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00114838
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001190/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Modernizacja ulicy Wieniawskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00089860/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2021 / EI.7013.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 286426,05 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiotem umowy jest „Modernizacja ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie”, która obejmuje remont ulicy na odcinku od ul. Świętej Gertrudy do ul. Królowej Jadwigi i polegać będzie na:
- frezowaniu istniejącej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej (mma);
- ułożeniu warstwy ścieralnej z mieszanki asfaltowej;
- odtworzeniu oznakowania poziomego stałej organizacji ruchu;
- wymianie uszkodzonych krawężników (w zakresie wymiany uszkodzonych krawężników zawierają się konieczne rozbiórki przylegających chodników i ich odtworzenie oraz terenów zielonych i ich odtworzenie.
Przedmiotem zamówienia jest również opracowanie przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu, w tym uzyskanie odpowiednich uzgodnień od organów (Starosta Sławieński, Burmistrz Miasta Darłowo). Realizacja prac remontowych realizowana być musi w oparciu o tymczasową organizację ruchu opracowaną przez wykonawcę.
Szczegółowo zakres przedmiotu zamówienia opisany został w zgłoszeniu robót budowlanych z dnia 20.05.2021 „Remontu ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie”, projekcie wykonawczym remontu ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie, przedmiarze, a także Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót - branży drogowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 22 czerwca 2021r. wszczął postępowanie na „Modernizację ulicy Henryka Wieniawskiego w Darłowie”. W tym też dniu na stronie internetowej prowadzonego postępowania zamieszczone zostały dokumenty dot. przedmiotowego postępowania.Odnosząc się do stanu faktycznego będącego podstawą unieważnienia postępowania wskazać należy, że wada sprowadza się do rozbieżności pomiędzy specyfikacją warunków zamówienia a projektem umowy.
Zgodnie z treścią działu VI. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA specyfikacji warunków zamówienia, podany został termin wykonania zamówienia w ilości 60 dni od dnia przekazania placu budowy.
Natomiast w § 2 projektu umowy, stanowiącym zał. Nr 1 do SWZ, podany został następujący zapis:
„1. Termin realizacji zamówienia wynosi ……. dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
2. Protokólarne przekazanie placu budowy Wykonawcy nastąpi z dniem przedstawienia zamawiającemu uzgodnionej tymczasowej organizacji ruchu dotyczącej przebudowy ulicy. Z czynności przekazania placu budowy sporządzany jest protokół przekazania placu budowy.”
Zasada zgodności treści SWZ z innymi dokumentami dot. postępowania o zamówienie publiczne wynika przede wszystkim z nakazu równego traktowania wszystkich potencjalnych wykonawców. Nie można uznać za równe traktowanie wykonawców w sytuacji, gdy będą oni brali udział w postępowaniu na odmiennych zasadach, opierając się na SWZ lub na projekcie umowy.
Zgodnie z art. 286 ust. 1 ustawy Pzp w uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ, a co za tym idzie, także innych dokumentów stanowiących załączniki do specyfikacji.
W związku z tym, iż powyższa rozbieżność w zapisach pomiędzy projektem umowy a specyfikacją warunków zamówienia zauważona została już po otwarciu ofert w przedmiotowym postępowaniu, na obecnym etapie postępowania Zamawiający nie ma możliwości podjęcia czynności, które mogłyby wyeliminować zaistniały błąd.
Zamawiający uznał zatem, że stwierdzona rozbieżność zapisów powoduje to, iż prowadzone postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274174,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 304343,40 PLN
| 2021-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |